Home / Video / Udhëtari në kohë rrëfen si do të jetë bota në shekullin e 28-të (Video)
Udhëtari në kohë rrëfen si do të jetë bota në shekullin e 28-të (Video)

Udhëtari në kohë rrëfen si do të jetë bota në shekullin e 28-të (Video)

Udhëtari në kohë rrëfen si do të jetë bota në shekullin e 28-të (Video)

Al Bielek ka rrëfyer atë që kujton nga 6 javët e kaluara në vitin 2137 dhe 2 vitet që kaloi në 2749, kur qeveria amerikane realizoi udhëtimin e parë në kohë, shkruan “Vorply” .

Ai përshkroi madje si vazhdon jehona e ngjarjeve që po ndodhin tani, në kohën aktuale: Marrja e kontrollit, Rendi i Ri Botëror dhe ndryshimi shkatërrues i klimës.

Projekti ‘Montauk’ ishte një seri e projekteve sekrete qeveritare të Shteteve të Bashkuara të kryera në një kamp në Long Island, me qëllim udhëtimin në kohë, shkruan syri.net. Al përshkruan atë që mban mend, pasi nisi udhëtimin në kohë më 13 gusht 1943 , data e Eksperimentit të Filadelfias.

Ai e gjeti veten me vëllain e tij, Duncan Cameron, në një spital në të ardhmen për 6 javë, ku po shërohej nga plagët e rrezatimit. Sistemi mjekësor i kësaj të ardhmeje përdorte trajtime shumë më të avancuara.

Ai vuri re se toka kishte pësuar shumë ndryshime gjeografike që kishin filluar në fillim të shekullit 21. Popullsia në mbarë botën ishte reduktuar me 300 milionë.

Niveli i ujit ishte rritur dhe infrastruktura e SHBA-ve ishte shembur. Qeveria qendrore ishte zhdukur dhe brigjet e brendshme amerikane dhe Evropiane kishin pësuar ndryshime drastike nga mënyra si janë tani.
Shiko Videon ketu…

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje