Video

Milenium 1 [film shqiptar]

Loading...

https://www.youtube.com/watch?v=LYo4WiZot8k

Milenium
Serial me pesë seri, me skenar të Besnik Bishës.
Alzana, një studente që sapo kishte gjetur dashurinë e saj, vritet në mënyrë misterioze nga persona të panjohur, pranë konvikteve të qytetit Studenti në Tiranë.
Ajo ishte e bija e një ish-sekretari partie, Petros që pas rënies së komunizmit, siguroi kapital përmes rrugëve kriminale për të ngritur një fabrikë të madhe.
Bashkëpuntor dhe bashkëaksioner në biznes ka shoferin e tij të dikurshëm, Pilon.
Por ky i fundit nuk do t’ia harronte kurrë, që Petro dikur e trajtonte keq dhe madje i mori edhe dashurinë e tij të parë Zanën.
Hakmerret pas shumë vitesh, duke paguar dy persona për të vrarë Alzanën, vajzën e Petros dhe Zanës (që kishte ndërruar jetë prej kohësh).
Por vrasësit bien në prangat e policisë dhe tregojnë se ishin paguar nga Pilo për të kryer krimin.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Milenium 1 [film shqiptar] Milenium 1 [film shqiptar]Rating: 5.0
To Top