Tech

Xiaomi sjell Redmi 5 me 4GB RAM

Loading...

Që kur u zbulua në dhjetor, Xiaomi Redmi 5 ka qenë në dispozicion për tu blerë në Kinë me 2GB RAM dhe 16GB hapësirë ruajtëse, ose 3GB RAM dhe 32GB hapësirë ruajtëse.

Ndoshta duke iu përgjigjur kërkesës së tregut, Xiaomi tani ka lëshuar në heshtje një variant të tretë të këtij modeli, i cili vjen me 4GB RAM dhe 32GB hapësirë ruajtëse. Është tashmë gati për shitje nga dyqani online kinez i Xiaomit.

Ju mund të keni Redmi 5 me 4GB RAM në ngjyrë të zezë, ari ose të kaltër. Çdo spekulim përveç kapacitetit të memories është identik me modelet e tjera, kështu që nga Xiaomi në Redmi 5 ju ende merrni të njëjtën pajisje me ekran 5.7″1.440×720 18: 9, procesorin Snapdragon 450 SoC, 12 MP kamera kryesore, 5 MP ajo për selfie, dhe 3,300 mAh bateri, së bashku me MIUI 9.1 me Android 7.1.2 Nugat.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Xiaomi sjell Redmi 5 me 4GB RAM Xiaomi sjell Redmi 5 me 4GB RAMRating: 5.0
To Top