Home / Tech / Google publikoi versionin e katërt eksperimental dhe final të Android
Google publikoi versionin e katërt eksperimental dhe final të Android

Google publikoi versionin e katërt eksperimental dhe final të Android

Google publikoi versionin e katërt eksperimental dhe final të Android

Google publikoi versionin e parë të Android O në Mars, të dytin në konferencën I/O në Maj dhe të tretin në Qershor. Android O zyrtarisht debuton në fund të kësaj vere.

Ditën e sotme Google publikoi versionin e katërt dhe të fundit eksperimental të Android O për zhvilluesit i cili është i disponueshëm për tu shkarkuar jo vetëm nga developer.android.com por edhe përmes programit Android Beta.

Versioni më i fundit përmban një SDK të përditësuar dhe është i disponueshëm në Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel, Pixel XL, Pixel C dhe emulatorin zyrtar të Android.

Përveç përmirësimeve të performancës dhe rregullimeve më gabimeve, ky version sjell disa opsione shtesë të sistemit dhe ndryshimet e aplikuara nga ky version do të jenë edhe pjesë e versionit zyrtar final të Android O.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje