Home / Tech / Gara e shpejtësisë mes Mercedes-AMG të ri dhe Cadillac CTS-V (Video)
Gara e shpejtësisë mes Mercedes-AMG të ri dhe Cadillac CTS-V (Video)

Gara e shpejtësisë mes Mercedes-AMG të ri dhe Cadillac CTS-V (Video)

Në krahasim me Mercedesin e sofistikuar, ky Cadillas ngjanë si makinat e kohërave të vjetra, por nëse matin shpejtësinë janë shumë të përafërt.

Sikur të gjitha makinat gjermane edhe modeli AMG E63 S, që është lansuar zyrtarisht më 2018, është punuar me kujdes, ndërsa në të janë aplikuar risitë e fundit teknoloke, transmeton Telegrafi.

Gara e shpejtësisë mes Mercedes-AMG të ri dhe Cadillac CTS-V (Video)
Gara e shpejtësisë mes Mercedes-AMG të ri dhe Cadillac CTS-V (Video)

Në anën tjetër, CTS-V i përket industrisë amerikane që njihet për fuqi të mëdha dhe strukturë të fortë, ndërsa arrin shpejtësi të lartë.

Megjithëse Mercedes-AMG i zë kthesat më lehtë, ndërsa dërgon fuqitë në të gjitha rrotat, në këtë garë ishte pothuajse i njëjtë me rivalin.

Videoja e postuar më poshtë, tregon rrugëtimin e tyre nëpër shtegun prej 3.8 kilometrash dhe rezultatin e pa pritshëm.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje