Home / Tag Archives: zjarrfikesve

Tag Archives: zjarrfikesve

VIDEO/ Momenti i pabesueshëm: U hodh nga kati i 4-tët, zjarrfikësi i shpëton jetën burrit

Ky është momenti i pabesueshëm kur një zjarrfikës arrin të shpëtojë një burrë i cili po binte nga ndërtesa.Pamjet e publikuara nga departamenti i zjarrfikësve, shfaq një zjarrfikës i cili qëndron i varur jashtë dritares së apartamentit në katin e tretë, dhe arrin ta kapë një burrë i cili bie me shpejtësi të madhe nga kati i katërt i një ndërtese.Ngjarja ka ndodhur Lituani ku zjarrfikësit i shpëtuan jetën burrit që tentoi të vetëvritej. (TemA)

Lexone

VIDEO: 4 vjeçari ngec në lavatriçe, e shpëtojnë zjarrfikësit

Një djalë i vogël ngeci në një larësen e rrobave pasi mamaja e tij nuk ishte në dhomë ato momente.Është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për të nxjerrë djalin prej andej.Zyrtarët thonë se djali u ngjit në makinë dhe mbeti i bllokuar.Zjarrfikësit sharruan makinën për më shumë se 20 minuta për të provuar ta lirojnë atë. Më në fund, ata e thyen makinën dhe e shpëtuan djalin.Ngjarja ndodhi në qytetin Zibo në Kinë. (TemA)

Lexone

Zjarr i madh ka përfshirë këtë lagjje të Shkupit

Po digjet bar i thatë dhe mbeturina në një sipërfaqe prej 10.000 metër katror në Novo Lisice, tek ndalesa e fundit e autobusëve të linjës numër 5. Aktualisht zjarri është duke u shuar, ka njoftuar komandanti i Brigadës Territoriale të Zjarrfikësve të Shkupit, Zvonko Tomevski. “Zjarri është duke u shuar …

Lexone