Home / Tag Archives: zgjidhja

Tag Archives: zgjidhja

Vaji Media, zgjidhja për rënien dhe dëmtimin e flokut

Zgjidhja e problemeve me rënien e flokut, dëmtimeve të tij i erdhi fundi me Vajin Media. Ai përbëhet nga 7 bimë të shtrydhura në një vaj të vetëm.Përdorimi:Aplikohet 2 herë në ditë duke masazhuar skalpin e kokës me vajin Media. Ky vaj ka në përbërjen e tij dhe sasi kolagjeni, i cili jep një përforcim dhe ushqim flokut. Vaji prodhohet në një zonë të thellë të Spanjës.Sasia 250ml kushton 35 Euro. Cel 069 20 69 981

Lexone

VIDEO/ Qytetari-Ramës: Aman na sill një drejtor…

Nuk mund të dëgjosh shpesh që një punonjës të kërkojë me patjetër të ketë një shef mbi kokë, por një infermier i Laçit i shprehu shqetësimin kryeministrit se prej një muaji spitali i Laçit ishte pa drejtor.Rama e mori me të qeshura kërkesën e tij, por ai e sqaroi kryeministrin se pa firmën e drejtorit nuk kalonin rrogat e tyre.Qytetari: Jam infermier në spital të Laçit, ka një muaj që e kanë hequr drejtorin dhe akoma nuk e kanë sjellë.Rama: Ou, ke hall kë do të kesh drejtor ëëë?Qytetari: Jo nuk është hall. Nuk jemi në hall do të thuash ti për rrogën, atë rrogë që marrim ne, është halli se nuk kalon ka firmën e drejtorit rroga, nuk është zor i madh me gjet një drejtor. E kanë grabitqarët që i ke këtu.Rama: U ekzaltove nga zgjidhja e problemit të parë dhe tani i fute një mitraloz të gjithë dynjasë këtu.Do ta gjejmë drejtorin pa merak, nuk do të lëmë pa drejtor. Meqë e paske merak të kesh drejtor mbi kokë, do ta gjëjmë drejtorin.

Lexone

Strehimi social, Vasili: Farsë e hajdutëve në pushtet

Duke e quajtur ligjin e strehimit social si një farsë oligarkike, kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili thotë se ideologjia e saj është farsë e hajdutëve në pushtet.“Strehimi social, farsa oligarkike dhe 99% e shqiptarëve pa strehim. Qeveria gajasi dynjanë e tha që do t’u merrte ca metra katror ndërtuesve për strehimin social dhe kjo ishte zgjidhja e madhe.Farsë komike në pamje, por tragjike në përmbajtje ideologjia e së cilës nuk është as e majtë dhe as e djathtë, por është thjesht farsa e hajdutëve në pushtet”, shkruan në Facebook Vasili.5 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kuçovë, prej 30 vitesh mbetjet hidhen buzë lumit

Kuçovë, prej 30 vitesh mbetjet hidhen buzë lumit

Që prej vitit 1987, në buzë të lumit Devoll, në fshatin Rreth Tapi hidhen mbetjet e Kuçovës dhe Kozares. Pas ndarjes së re territoriale janë shtuar edhe Lumasi e Perondia, duke bërë që mbetjet e 56 mijë banorëve dhe bizneseve të derdhen çdo ditë pranë këtij lumi. Me kalimin e …

Lexone

A do të zgjidhet statusi i UÇK-së, premtimet e Ahmetit

A do të zgjidhet statusi i UÇK-së, premtimet e Ahmetit

Kohë më parë, edhe zv/kryeministri Hazbi Lika, kishte thënë se në këtë mandat qeverisës të BDI – LSDM dhe Aleancës nuk është paraparë zgjidhja e statusit të ish – ushtarëve të UÇK-së Një video të rrallë ka siguruar Almakos ku mund të shikoni kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti, se si …

Lexone

Kongresmeni Rohrabacher: Të ndahet Maqedonia! – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Kongresmeni amerikan Dana Rohrabacher është një prej njerëzve më me peshë në Dhomën e Përfaqësuesve. Si një ish-ndihmës i Presidentit Regan, zotit Rohrabacher i pëlqen që t’u jepet një shkundje politikave të brendshme dhe të jashtme. Ai e pret me entuziazëm kryerjen e një politikë …

Lexone