Home / Tag Archives: zgjidhet

Tag Archives: zgjidhet

Nano: Nëse përgjimet janë të vërteta Xhafaj duhet të jap dorëheqjen si akt moral, por nëse dikush…

Analisiti Mustafa Nano, i ftuar sot në emisionin Opinion në Tv Klan, është shprehur se nëse përgjimet janë të vërteta duhet të jap dorëheqje si një akt moral.Ai tha se nëse nuk janë të vërteta duhet që të merret prokuroria me këtë çështje.“Dhe nëse ai e njeh këtë situatë, duhet të dali dhe të bëj lanet vëllain. Ky ka përgjegjësi morale.Vëllai i vet dhe nga gjuha që përdor duket që është një njeri banal.Nëse kjo është e vërtetë dhe është bërë këto kohë, Xhafaj duhet të jap dorëheqjen.Si do qoftë, këto janë interpretime, dhe duhet ta bëj Xhafa, dhe nëse është e vërtetë dhe pas saj nuk ka qëllim që të qëndrojë më shumë.Por nëse nuk është e vërtetë kjo pastaj është një histori tjetër që duhet të zgjidhet sa më shpejt nga Prokuroria.”, Ishte kjo deklarata e analistit Mustafa Nano.

Lexone

Farmacistët tërhiqen pas dialogut tek MSH: S’ka protestë, gjetëm konsensus

Farmacistët janë tërhequr nga protesta e paralajmëruar pas negociatave me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.Ministrja Ogerta Manastirliu pati drejtuesen e Urdhrit të Farmacistëve Diana Toma ku u dakortësuan mbi bashkëpunimin e ri.“Bashkëpunimi është shumë i rëndësishëm dhe cdo shqetësim do të zgjidhet me dialog. Që nesër ju do të vijoni në grupe të përbashkëta punë me Fondin për të adresuar aty ku është e mundur shqetësimet e ngritura prej jush”, ka deklaruar Manastirliu gjatë takimit me znj.Toma. (TemA)

Lexone

‘Xhihani’ ballafaqohet me disa probleme, merr këtë vendim

'Xhihani' ballafaqohet me disa probleme, merr këtë vendim

Aktori i njohur turk, Erkan Petekkaya, u ka dhënë lamtumirën rrjeteve sociale pas disa problemeve që ai thotë se ka përjetuar me llogarinë e tij Ai tha se llogaria e tij ndjek njerëz që nuk i njeh, heq nga lista e ndjekësve disa të tjerë dhe pëlqehen postime jashtë iniciativës …

Lexone

A do të zgjidhet statusi i UÇK-së, premtimet e Ahmetit

A do të zgjidhet statusi i UÇK-së, premtimet e Ahmetit

Kohë më parë, edhe zv/kryeministri Hazbi Lika, kishte thënë se në këtë mandat qeverisës të BDI – LSDM dhe Aleancës nuk është paraparë zgjidhja e statusit të ish – ushtarëve të UÇK-së Një video të rrallë ka siguruar Almakos ku mund të shikoni kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti, se si …

Lexone

Sela : Në zgjedhjet lokale do ta trefishojmë rezultatin

Lëvizja për Reforma – Partia Demokratike Shqiptare (LR-PDSH) dega Çair, mbrëmjen e së mërkurës ka mbajtur kuvendin e degës në të cilin për kryetar dege është konfirmuar Faruk Avdiu, i cili deri më sot ka qenë ushtrues detyre i kësaj dege, njofton Zhurnal.mk. Kryetari i LR-PDSH-së, Çair Faruk Avdiu, në …

Lexone

LSDM-BDI e Aleanca pranë paktit për qeverinë në Maqedoni – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Pas takimit ndërmjet liderëve Ali Ahmeti dhe Zaev, tani më pritet të dorëzohen nënshkrimet e deputetëve të BDI-së dhe aleancës për shqiptarët deri tek LSDM që kjo e fundit si garanci e pastaj menjëherë t’i procedojë tek presidenti i shtetit Gjorge Ivanov. Burime brenda LSDM-së …

Lexone