Home / Tag Archives: zgjedhjet

Tag Archives: zgjedhjet

‘Ivanoviqin nuk e kanë vrarë shqiptarët’

Me vrasjen e Oliver Ivanoviq është shuar një nga zërat e fundit të pavarur serbë. Kështu po merr fund procesi që ka në vitin 2013, shkruan gazeta Neue Zuchrer Zeitung . Kjo gazetë nga Cyrihu thotë se ky ka qenë disiplinim i serbëve kosovarë nga Beogradi, përcjell Koha.net. Në tekstin …

Lexone

Lajm shokues për AKR-në, jep dorëheqje…

Problemet në Aleancën Kosova e Re të udhëhequr nga Behgjet Pacolli nuk kanë të ndalur, ku nesër pritet të largohet nga kjo parti nënkryetari dhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri. Veriu.info mëson se kryetari Bahtiri do të jep dorëheqje nesër nga AKR-ja për shkak të pakënaqësive të mëdha në lidhje …

Lexone

Reforma zgjedhore, Bylykbashi: Votimi elektronik, prioritet kryesor

Reforma zgjedhore, Bylykbashi: Votimi elektronik, prioritet kryesor

Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka folur për Ora News në lidhje me reformën zgjedhore. Ai tha se opozita nuk do të tërhiqet nga qëndrimi për votimin elektornik. Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi për Ora News: PD e ka prioritet absolut teknologjinë në zgjedhje. Teknologjia është instrumenti më i rëndësishëm që …

Lexone

Si ‘e rrjepin’ popullin deputetët shqiptarë, me vila dhe biznese, por deklarohen si të pastrehë – EMRAT

Si 'e rrjepin' popullin deputetët shqiptarë, me vila dhe biznese, por deklarohen si të pastrehë - EMRAT

Parlamenti që prodhuan zgjedhjet e 25 qershorit vijon në gjurmët e parlamentit të mëparshëm sa i takon shpenzimeve për fjetje në hotele brenda vendit, për qera, karburant, telefonata, dieta etj., të kompensuara me paratë publike. Shqiptarja.com zbardh përfitimet financiare të deputetëve për muajin nëntor të vitit 2017. Ndonëse posedojnë me shumë …

Lexone

BDI e solli me zor Ali Ahmetin në Kumanovë (FOTO)

Sadullah Duraku, nënkryetar i BDI-së dhe Ilir Saiti, shef i shtabit komunal- Kumanovë me forcat e fundit kanë arritur ta sjellin në qytet liderin e partisë, Ali Ahmeti, që humbi më së shumti në zgjedhjet parlamentare të 11 dhjetorit të vitit të kaluar, shkruan gazeta Lajm. Kjo për arsye të …

Lexone