Home / Tag Archives: zevendesi

Tag Archives: zevendesi

5 vite burg për ish-drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve: Afera korruptive dhe abuzim me tendera

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur Zoto u shpall fajtor duke u dënuar me 5 vite burg.Ish-drejtori i LSI-së akuzohet se së bashku me Labin, tashmë i penduari i drejtësisë, favorizonin një grup biznesmenësh, të cilët hynin në tendera fiktivë dhe i fitonin ato.Prokuroria e Krimeve të Rënda për të ndërtuar akuzën e tyre bazohen edhe tek një sërë telefonatash të përgjuara, ku njëri prej biznesmenëve thotë se do të merrte vulën në Drejtorinë e Burgjeve.Labi dhe Zoto i fusnin biznesmenët në tenderime pa shpallje me fitues të paracaktuar dhe në një rast ka qenë zëvendësi që i ka çuar drejtorit 20 mijë euro në zyrë për një nga tenderat fiktivë.

Lexone

Panuçi merr zëvendës të ri, lajmin na e thonë italianët

Kristian Panuçi tani e tutje do të ketë një ndihmës të ri. Në mungesë të informacionit zyrtar, mësojmë nga Sky Sport në Itali se ish-futbollisti i Romës Marko Kaseti do të nisë punë si zëvendësi i Kristian Panuçit në stolin e Shqipërisë.Bëhet fjalë për dy miq të vjetër, sepse Panuçi e Kaseti kanë luajtur së bashku te Roma, aty ku Kaseti ka dalë tre herë nënkampion në fund të dekadës së shkuar (ka luajtur në periudhën 2006/2012).Ish-mbrojtësi, i cili e mbylli karrierën te Komo para dy vitesh, do të nisë punë që këtë muaj, me miqësoret e kombëtares kuqezi. Ndërkaq, zëvendësi aktual i Panuçit, Paolo Rodolfi, do të kalojë në rolin e vëzhguesit të lojtarëve.

Lexone