Home / Tag Archives: xhensila

Tag Archives: xhensila

As Xhensila as Ajka! Bes Kallaku habit me deklaratën: ‘’Lumturia më e madhe është kur…’’

Vetëm para pak ditësh erdhi në jetë vogëlushja e tij Ajka dhe tashmë po të mendojmë se në çfarë konsiston lumturia e Bes Kallakut, fakti se ai tashmë është berë baba duket se është përgjigjia me më shumë peshë për këtë dilemë.Sigurisht që Besi është i lumtur që ka dy vajza super të ëmbla si Xhensila Myrtezaj dhe vogëlushja e tij Ajka, por ka raste kur lumturia për aktorin e famshëm ka edhe pamje tjetër.Këtë e ka treguar vetë ai me një postim në Instagram, teksa në një foto tipike të stilit të Besit shihen patate të skuqura, domate, djath dhe një kriko birre.“Lumturia më e madhe është kur njeriu kënaqet me aq sa ka djath , domote , patate”, shkruan Bes Kallaku në foton e postuar./intv.al/The post As Xhensila as Ajka! Bes Kallaku habit me deklaratën: ‘’Lumturia më e madhe është kur…’’ appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Xhensila Myrtezaj jep lajmin e gëzuar, por dhe të befasishëm

Këngëtarja e njohur ka dhënë më në fund një lajm të gëzuar.Xhensila Myrtezaj është në javët e fundit të pritjes së ëmbël. Teksa të gjithë presin që ajo të bëhet nënë e një vajze, Xhesnila jep lajmin se së shpejti do të publikojë këngën më të re në bashkëpunim me Ardiran Bujupin.‘Këngë e re me Adrian Bujupin. Zëri më i miri. Së shpejti. Jam shumë e lumtur dhe e mrekulluar për këtë bashkëpunim’ ka shkruar Xhensila Myrtezai duke lënë fansat me bafasinë e lajmit pa përjashtuar gëzimin.Burimi: gazeta expressThe post Xhensila Myrtezaj jep lajmin e gëzuar, por dhe të befasishëm appeared first on Thashetheme VIP.

Lexone

Operoi hundën, a ju pëlqen pamja e re e Xhensilës?

Xhensila Pere prej disa kohësh e kishte shprehur dëshirën për të bërë operacion hundën dhe tashmë, ajo e ka realizuar ëndrrën e saj.#lelekaçurreleA post shared by X H E N S I L A P E R E (@xhensilapere_) on May 1, 2018 at 4:55am PDTBukuroshja nëpërmjet disa videove, ka treguar pamjen e saj të re, ku siç dallohet qartë, ajo ndihet më konfidente.Në krahasim me shumë personazhe të tjerë publik në vend, Xhensila e ka treguar hapur nëpërmjet Instagramit, ndërhyrjen e saj plastike në hundë.The post Operoi hundën, a ju pëlqen pamja e re e Xhensilës? appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Vettingu, sot seanca dëgjimore për gjyqtaren Manjola Xhaxho

Vettingu ka hyrë në fazën intensive të procesit me një tjetër gjyqtare që do të kalojë sot në “sitën” e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.Pritet që në orën 11:00 trupi gjykues i përbërë nga Etleda Çiftja, Xhensila Pine dhe Valbona Sanxhaktari, t’i hapin rrugë seancë dëgjimore me gjyqtaren e Gjykatës së Tiranës, Manjola Xhaxho.Pas përfundimit të procesit të rivlerësimit kalimtar për këtë subjekt të ligjit, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pritet të paraqesë gjetjet e tij lidhur me pasurinë e gjyqtares Xhaxho, integritetin e saj dhe aftësitë profesionale.Kujtojmë se emri i gjyqtares Xhaxho është edhe në listën e kandidatëve për Këshillin e Lartë të Gjyqësorit.10 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Fatmir Hoxha në sitën e vetingut. KPK: Nuk ka pasuri të pajustifikuara

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur seancën dëgjimore me gjyqtarin e katërt nga Kushtetuesja, Fatmir Hoxha.Vetë Hoxha nuk është në seancën dëgjimore, por përfaqësohet nga avokati i tij.Trupa gjykuese përbëhet nga Xhensila Pine, Valbona Sanxhaktari dhe Alma Faskaj.KPK në analizën fillestare ka thënë se Hoxha nuk ka pasuri të pajustifikuara.Përsa i përket pasurisë, Hoxha ka probleme vetëm me një pjesë të parave me të cilat ka blerë një apartament 112 m2.Ai ka marrë 50 milionë kredi, ndërsa 28 mijë euro, avokati sqaron se ia ka marrë borxh kunatit.Këtë e ka deklaruar në deklarimin e përvitshëm të pasurisë.Përsa i përket pastërtisë së figurës, ai është në rregull.Relatorja Alma Faskaj tha se gjyqtari Fatmir Hoxha iu nënshtrua procesit me përparësi:“Në lidhje me pasurinë ILDKPKI ka vlerësuar se deklarimi është i saktë.Fatmir Hoxha nuk ka kryer deklarim të rremë dhe nuk ka fshehur pasurinë.Ka një apartament banimi 2+1 në Tiranë me vlerë 140 mijë e 450 euro...

Lexone

Është zhdukur nga rrjetet sociale, por ja si duket Xhensila në muajin e 8 të shtatzënisë

Xhensila ka qenë gjithnjë e shumë komentuar në media e nuk kishte si të ndodhte ndryshe edhe këtë periudhë kur është në pritje të ëmbël. Ajo dhe aktori Bes Kallaku do të bëhen së shpejti prindër të një vajze, lajm që i ka gëzuar të gjithë.Prej ditës kur postoi disa foto nga ditëlindja, Xhensila i ka rralluar shumë postimet duke i lënë fansat kuriozë si duket tani në muajin e 8.Por këtë kuriozitet e ka shuar sot motra e Besit, Ana e cila ka postuar disa foto me vajzën e saj, mamanë dhe Xhensilën teksa shijojnë të hënën së bashku.

Lexone

FOTO/ Pak para lindjes…! Xhensila Myrtezaj shëtitje me vjehrrën dhe kunatën

Këngëtarja Xhensila Myrtezai gjithmonë ka treguar se ka një raport mjaft të mirë me familjen e bashkëshortiti të saj, Bes Kallakut.Ajo ndan gjithmonë kohë me motrën e Besit dhe duket se pika e dobët është mbesa e vogël e aktorit.Por këtë herë 4 femrat më të rëndësishme të Besit , megjithëse mungon dhe Ija për të bërë të plotë ‘paketën’, kanë dalë shëtitje.Këngëtarja duket në formë mjaft të mirë dhe e veshur me shumë stil. Atlete të rehatshme dhe një fustan i gjerë enkas për femrat në pritje të ëmbël.Këto pamje që ndanë në rrjetet sociale reflektojnë shumë dashuri.

Lexone

Si asnjëherë më parë…Një vikend ndryshe për Xhensilën dhe Besin…

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj është  shumë i dashur për publikun. Muajt e fundit, Xhensila është shndërruar në kryepersonazhin e medieve rozë, shkruan lajmi.net. Në vitin që kemi lënë pas, këngëtarja kurorëzoi dashurinë me martesë me aktorin, Bes Kallaku, duke organizuar dasmë madhështore. Këtë vikend, çifti kanë vendosur të largohen nga përditshmëria …

Lexone

Besi dhe Xhensila japin lajmin e madh

Një nga çiftetmë të dashur dhe më të ndjekur në rrjetet sociale janë Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj. Pas martesës së bujshme të gjithë po presin që ata të japin lajmin e bukur të shtatzënisë. Por me sa duket do presim akoma për të Besi dhe Xhensila kanë dalë në …

Lexone