Home / Tag Archives: vogelalmeda

Tag Archives: vogelalmeda

ALMEDA TREGON MASKËN E TË DIELËS PËR FYTYRË TË PASTËR SI BEBE / RECETA

Almeda na ka treguar here pas here me ane te postimeve ne instagramin e saj se ajo kujdeset per lekuren edhe ne kushte shtepie, me receta dhe maska te ndryshme qe i pergatit vete.Nje nder te cilat eshte eshte ajo me llumin e kafes dhe vajin e ullirit.Pasi pini kafen turke ruajeni llumin dhe perzijeni me disa pika vaj ulliri, keshtu pergatisni nje scrub shume natyral per lekuren. Do te largoni pikat e zeza, qelizat e vdekura dhe lekura do te duket me e bardhe ashtu si e nje bebi te vogelAlmeda ka thene se kete maske e perdor 1 here ne jave dhe une ju keshilloj ta beni cdo dite te diel. Do e vini re ndryshimin ne lekuren tuaj qe heren e pare te aplikimit te recetes.

Lexone