Home / Tag Archives: vleresuar

Tag Archives: vleresuar

Agron Llakaj largohet nga Vizion Plus? Aktori tregon si qëndron e vërteta

Një foto e shkrepur gjatë ditës së sotme të Agron Llakajt, moderatorit, aktorit dhe autorit të “Al Pazar” me Ben Blushin, drejtorin e Top Channel u interpretua si një lëvizje e mundshme e Gonit në këtë televizion.Tiranapost ka kontaktuar vetë Agronin për të mësuar diçka më shumë se sa supozimet që shkruheshin lart e poshtë.“Një kafe, miqësi e vjetër, më bëri një propozim po ideja është kështu që mund të iki nga Vizioni mund të mos iki nga Vizioni.Jam duke vlerësuar propozimin”, tha Agron Llakaj.Ndërkohë që u pyet edhe nëse do të kishte largim a do ishte individual apo i gjithë programit dhe ai tha se është autor i spektaklit të humorit, duke nënkuptuar që nëse ka ndryshime, shpërngulet i gjithë emisioni.

Lexone

Putin flet për takimin Trump-Kim: Vendim që duhet përshëndetur

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka vlerësuar Donald Trump dhe Kim Jong-un për vendimin e tyre për t’u takuar.“Udhëheqja verikoreane ka ndërmarrë disa hapa të papritur dhe të pashembullt për të lehtësuar tensionet. Trump ka marrë një vendim të guximshëm dhe të pjekur me planifikimin e takimit”, tha Putin për mediat ruse.“Takimi do të ndodhë, presim rezultate pozitive”, shtoi ai.Sipas një deklarate të Kremlinit të lëshuar të mërkurën, Putin tha se Koreja e Veriut do të ketë nevojë për garanci për sigurinë e saj absolute para se të pajtohet për t’u çarmatosur nga armët bërthamore.6 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ambasadorja e Kosovës në Washington, DC: I heqim kapelen Veliajt, Tirana simbol i transformimit

Ndryshimet që ka pësuar Tirana këto tre vite e kanë kthyer atë në simbol të transformimit dhe suksesit.Teksa ka postuar në twitter foto të një nga 4 mijë biçikletat Mobike të teknologjisë së fundit që kanë mbërritur në kryeqytet si dhe të koncertit të Rita Orës, ambasadorja e Kosovës në Washington, DC, Vlora Çitaku ka vlerësuar punën e kryebashkaikut Veliaj, duke e cilësuar një shembull për pjesën tjetër për t’u ndjekur!“Tirana po shndërrohet në një simbol të transformimit dhe suksesit në pjesën tonë të #Europe! Ne kurrë nuk kemi parë aq shumë kulturë, inovacion, turizëm dhe progres siç po shohim tani! Heq kapelen për @erionveliaj një shembull për pjesën tjetër për t’u ndjekur! #Tirana #TiranaBikeCity”, shkruan Vlora Çitaku në twitter.

Lexone

“Talent Radar”: Strakosha, portieri i ri më i mirë i sezonit

Tjetër vlerësim për Thomas Strakoshën, që mbylli një sezon fantastik në aspektin personal me Lazion.Shqiptari është vlerësuar si portieri më i mirë i ri për sezonin 2017-2018 nga “Talent Radar”, një faqe e specializuar për monitorimin e futbollistëve në Europë.Në paragrafin kushtuar Thomas Strakoshës shkruhet se bëri një sezon të mirë me Lazion, pavarësisht faktit se nuk arriti të siguronte pjesëmarrjen ne Ligën e Kampionëve.Ai u votëbesua nga trajneri Inzagi në pozicionin e portierit të parë dhe puna e tij u shpërblye.Falë Strakoshës, Lazio arriti të ishte një ekip, që mund të luante pa frikë përpara, pasi ai jepte garanci në portë. Aftësitë e tij për të ndalur topat para rrjetës e bën atë portierin e ri më të mirë të sezonit.Më parë, këtë çmim e kanë fituar edhe portierë të tjerë si Donnarumma i Milanit, apo Karius i Liverpoolit, që vetëm pak ditë më parë ndëshkoi skuadrën e tij me dy gafa të rënda në finalen e Ligës së Kampionëve.30 milionë euro jep Liverpooli për Strako..

Lexone

Sulltanesha Hyrrem ekspozon pjesët intime në mes të eventit

Aktorja e njohur turke, Meryem Uzerli, u bë e njohur për rolin e saj si Sulltanesha Hyrrem në serialin e njohur turk “Sulltani i madhërishëm”, prej të cilit mori edhe famën ndërkombëtare.#aboutlastnight #fashion4relief @fashion4relief @iamnaomicampbell thanks to NAOMI CAMPBELL for a great show and the great evening Styling @tarikgul Dress @barisavciofficial Picture by @hinzguckerA post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on May 14, 2018 at 4:19am PDTKohët e fundit ajo ka qenë mjaft e komentuar nga mediat, e kjo edhe për shkak të aparencës së saj në festivalin e filmit në Kanë, ku u kritikua për ndërhyrjet plastike në fytyrë.#thanks to #johntravolta for the #beautiful #evening #aboutlastnight #cannes #cotedazurA post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on May 16, 2018 at 2:29am PDTSë fundmi, Meryem ka qenë pjesë e një eventi në Qipro, në të cilin është vlerësuar me një çmim.Thank youuuu Cokkkk tesekkür ederim @genctvkibris @ertanbirinci1 #ö..

Lexone

Bypass-i i Fierit, banorët duan lekët e shpronësimeve

Shpronësimet e tokës për ndërtimin e By-pass-it të Fierit janë bërë me dy standarde në fshatrat Dërmenas, Havaleas dhe Pojan.Më shumë se 20 familje në fshatin Havaleas, nuk janë aspak të kënaqur me çmimin prej 269 mijë lekësh për dynym, ndërkohë që toka në dy fshatrat fqinjë, Dërmënas dhe Pojan, është vlerësuar me 890 mijë lekë dynymi.Banorët thonë se për faturat e energjisë elektrike dhe të ujit paguajnë kamatvonesë, madje dënohen edhe me burg, ndërsa për tokat e grabitura sipas tyre, qeveria ende nuk u ka paguar edhe me çmimin qesharak që ka caktuar po vetë.Këto nuk janë të vetmet shqetësime në lidhje me ndërtimin e by pass të Fierit, i cili shpesh është shoqëruar edhe me protesta si nga banorët e zonës për prishje të rrugëve dytësore e deri te punonjësit e firmave ndërtuese të cilët kërkonin pagat e padhëna.22 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ibras s’i mbajnë nervat, godet me shuplakë kundërshtarin (Video)

Tjetër “perlë” e Zlatan Ibrahimovicit në MLS në radhët e Los Angeles Galaxy, por këtë radhë jo për t’u vlerësuar. Sulmuesi suedez goditi me shuplakë nga pas kundërshtarin, futbollist të Montreal Impact, pasi ky i fundit e shkeli në këmbë, ndoshta pa dashje, në lojën pa top.Reagimi i 36-vjeçarit ishte i menjëhershëm me një veprim antisportiv, duke e detyruar arbitrin kryesor që t’i tregonte kartonin e kuq pa u mbyllur pjesa e parë.Pavarësisht se skuadra kaliforniane luajti për pjesën e mbetur të lojës me një lojtar më pak në fund iu gëzua tri pikëve falë golit të Kamara të shënuar në minutën e 75-të.Nervozizëm i tepruar nga gjiganti suedez, ndoshta edhe për faktin që u la jashtë përfaqësueses nordike për finalet e “Rusi 2018”, edhe pse dëshira e tij ishte të merrte pjesë në Botëror.22 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Një analizë e re e gjakut identifikon tumorin e prostatës

Një analizë e re e gjakut ka rezultuar më e saktë se testi tradicional i PSA-së për të vlerësuar rrezikun e kancerit të prostatës.Ajo mund të reduktojë më shumë se 40% të biopsive, sepse arrin të dallojë format malinje dhe beninje të tumoreve pa pasur nevojë për teste të tjera invazive.Testi i ri, i quajtur Iso-PSA, identifikon ndryshimet e strukturës molekulare të antigjenit të prostatës, duke mos u limituar thjesht në matjen e përqendrimit të PSA-së në gjak siç bëjnë testet e deritanishme.Po ashtu, përmes saj, mundësia e dallimit të tumoreve beninje nga ato malinje është më e madhe.Analiza është rezultat i një studimi të gjerë që ekspertë të “Cleveland Clinic” kanë prezantuar pak ditë më parë në takimin e përvitshëm të Shoqatës Amerikane për Urologjinë në San Francisco, SHBA. (TemA)

Lexone

Ish-trajneri i Argjentinës: Lionel Messi nuk është lider, s’e udhëheq dot ekipin

Ish-trajneri i Argjentinës, Alfio Basile ka vlerësuar shumë cilësitë futbollistike të Leo Messit, por vuri në dukje se ylli i Barcelonës “nuk udhëheq dot ekipin”.“Në një skuadër duhet të kesh gjithmonë një ose dy udhëheqës. Lojtarë me personalitet, nuk është e thënë që të jenë më cilësorët.Ka futbollistë që e bashkojnë skuadrën edhe pa pasur 50% të cilësisë së më të mirit. Messi është jashtëtokësor, një golashënues i jashtëzakonshëm, por nuk e udhëheq dot ekipin”, deklaroi “Coco” Basile për “Infobae TV”.Ai shtoi se si udhëheqës të Argjentinës shikon vetëm Otamendin.“Është edhe Mascherano, por nuk e di nëse do të luajë apo jo”, tha Basile, i cili me bardhekaltërit ka fituar Kupën e Amerikës në vitet 1991 dhe 1993, ndërsa ka drejtuar këtë skuadër në Botërorin e vitit 1994.

Lexone

Këpucët e Salah, mes faraonëve të lashtë në Muzeun Britanik

Sezoni i pabesueshëm i Mohamed Salah te Liverpool ka bërë që këpucët e tij t’i shtohen koleksionit të famshëm egjiptian në Muzeun Britanik.Salah ka arritur statusin e thesarit kombëtar në vendlindjen e tij pas 44 golave të shënuar gjatë sezonit të parë në Anfield.Sulmuesi i Liverpool është shpresa e madhe e Egjiptit në Kupën e Botës këtë verë pasi fitoi Këpucën e Artë dhe çmimin Lojtari i Vitit në Premier League.Tani impakti i tij është vlerësuar akoma edhe më shumë, me një palë këpucë adidas X17 Deadly Strike që iu shtuan koleksionit historik në muzeun britanik.Pranë këpucëve, do të jetë një mumje 5,000-vjeçare nga varri i Nabamun dhe një skulpturë e Rameses.Këpucët do të shfaqen për të parën herë duke filluar nga java e ardhshme, në prag të finales së Champions League të Liverpool ndaj Real Madrid.17 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone