Home / Tag Archives: vjecarsipas

Tag Archives: vjecarsipas

VIDEO/ Pamje tronditëse: Sulm me bombë në një stacion policor, 4 të vrarë dhjetëra të plagosur

Një familje me pesë persona, përfshirë një fëmijë tetëvjeçar, ka kryer një sulm me bombë në një stacion të policisë në Surabaya.Si pasojë e sulmit kanë mbetur të vrarë të paktën katër persona dhe janë plagosur dhjetë të tjerë.Siç bëhet e ditur, shpërthimi ka ndodhur rreth orës 8.50 të mëngjesit.Policia konfirmoi se sulmi u krye nga një familje prej pesë personash, duke përfshirë një fëmijë tetë vjeçar.Sipas mediave të huaja sulmi me bombë vjen vetëm një ditë pasi 13 vetë u vranë në një qytet në Indonezi gjatë bombardimeve të koordinuara vetëvrasëse që ndodhën në tri kisha. (TemA)

Lexone