Home / Tag Archives: viktimes

Tag Archives: viktimes

U godit nga rrufeja, humb jetën 62-vjeçari

Një person ka humbur jetën gjatë ditës së sotme në fshatin Lozhan.Mësohet se 62-vjeçari u godit nga rrufeja.Ndërkohë trupi i pajetë ndodhet në morgun e spitalit të Korçës.Të afërmit e viktimës kanë pohuar se 62-vjeçari ishte goditur nga rrufeja, në afërsi të fshatit dhe për pasojë ka gjetur vdekjen.Pas dëshmive dhe këqyrjes së viktimës, grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethana.

Lexone

E rëndë në Fier/ Godet veten me armën e gjahut, familjarët e gjejnë të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Fierit ku një 55 vjeçar ka vrarë veten me armë gjahu.Mësohet se viktima është Alush Kumanaku, i cili u gjet i vetëvrarë nga familjarët“Në datën 30.05.2018, rreth orës 10:30, në fshatin Kallm i Vogël, në banesën e tij është gjetur nga familjarët i vetëvrarë me armë gjahu (të cilën e kishte me leje) shtetasi A.K, 55 vjeç,” njofton policia.Nga kqyrja paraprake në trupin e viktimës nuk u konstatuan shenja dhune përveç plagëve nga arma e gjahut.Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave e shkakut të ngjarjes.The post E rëndë në Fier/ Godet veten me armën e gjahut, familjarët e gjejnë të vdekur appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Fier, 55-vjeçari vetëvritet më armën e gjahut

Një 55-vjeçar në Fier i ka dhënë fund jetës, duke u vetëvrarë me armë gjahu. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kallm i Vogël, rreth orës 10.30 të ditës së sotme.Viktima Alush Kumanaku është gjetur i vetëvrarë me armë gjahu në banesën e tij nga familjarët.Nga këqyrja paraprake në trupin e viktimës nuk u konstatuan shenja dhune, përveç plagëve nga arma e gjahut. Policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes së rëndë.30 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Vëllai i viktimës së grabitjes: Nëse i ati e dënon Vladimirin, le ta vrasë vetë

Ditën e sotme është zhvilluar gjyqi ndaj dy autorëve të vrasjes së Agim Bucit, pronarit të marketit në Kamëz, i cili u grabit nga dy të rinjtë e armatosur.Vladimir Kurti dhe Rushdi Hoda janë dy autorët të cilët kanë pranuar vrasjen dhe sot janë lënë në burg pa afat.Pas seancës ka folur vëllai i viktimës për Neës 24, i cili ka thënë se nuk mund ta falin vrasjen e të vëllait.Ai ka treguar se djali 6-vjeçar, i cili ishte i pranishëm kur u qëllua i ati, nuk e di që ai ka vdekur.Ferit Buci ka kërkuar një psikolog për nipin e tij të mitur, ndërsa ka thënë se i ati i Vladimirit nuk duhet t’i kërkojë shtetit t’ia vrasin të birin, por ta vrasë vetë.Ai ka thënë:Nuk mund ta falim vrasësin e vëllait. Jemi të tronditur, këto akte i bëjnë vetëm terroristët.Fëmija nuk e di që i ati ka vdekur, mendon se do të operohet. I ati i Vladimirit mos të bëjë thirrje ta vrasë shteti. Nëse ai e dënon Vladimirin ta vrasë vetë.Nëse babai rriti mostër, le ta vrasë vetë. I ati i vrasesit nese e ka ..

Lexone

Aksident në Rrugën e Kombit, humb jetën i riu nga Kosova

Një 33 vjeçar nga Kosova ka humbur jetën paraditen e sotme gjatë një aksidenti në “Rrugën e Kombit”, pranë tunelit të Kalimashit. Sipas informacioneve të para nga blutë e qytetit rajonal, 33-vjeçari që udhëtonte me motor, ka humbur kontrollin mbi mjet dhe është përplasur me trafikndarësen, e cila ka rezultuar …

Lexone