Home / Tag Archives: versionin

Tag Archives: versionin

VIDEO: Publikohet videoklipi i këngës së botërorit “Live it up”, Era Istrefi duket mahnitëse

“Live it up” kënga e Botërorit 2018, që pak ditë më parë u publikua në versionin audio, sapo doli në “YouTube” edhe me videoklip.Era Istrefi, Will Smith dhe Nicky Jam kanë ardhur në formën më të bukur në pamjet ku duken mes turmave me njerëz dhe gati për të nisur eventin më të rëndësishëm të futbollit në mbarë botën.Era Istrefi me performancën e saj prej ylli duket vërtet mahnitëse.Kampionati Boteror do te startoje me date 14 qershor ne Rusi dhe do te perfundoje me 15 korrik.

Lexone

E BUJSHME/ “200 mijë euro portierit kundërshtar”, Porto akuzohet për korrupsion!

E bujshme në Portugali: Porto akuzohet për korrupsion. Sipas asaj që shkruan “A Bola”, denoncimi anonim, i prezantuar në Prokurorinë Geral da Republica, Departamenti Qendror i Hetimit Penal, me numër 870/18, akuzon klubin luzitan se ka tentuar të korruptojë Amir Abedzadeh, portierin e Maritimos.Në veçanti, denoncimi që e përditshmja portugeze sjell në versionin integral, pohon se Zadeh është kontaktuar javën e shkuar dhe i është propozuar 200 mijë euro për të favorizuar Porton ndeshjen tjetër të kampionatit, të dielën në orën 19:00, më 29 prill. Pas refuzimit të tij, Porto ka bërë presion që të luante Çarls, agjenti i të cilit është më pranë klubit të “dragonjve”.

Lexone

Beyonce dhe Jay Z, nxjerrin trailer për turin (Video)

Jay Z dhe Beyonce preferojnë ta promovojnë turin e tyre të ri “On The Run” si askush tjetër në botën e muzikës. Çifti i yjeve ka publikuar një trailer filmi të titulluar “Run” për të promovuar turin e tyre të lajmëruar së fundmi. Aktorët që bëjnë pjesë në të janë shumë të njohur, po ashtu edhe personat që kanë punuar për realizimin e tij. Traileri është në stilin Bonnie dhe Clyde në versionin muzikor.19 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Edhe Motorola me një model të ri me 6GB RAM

Motorola ka njoftuar për lansimin e një versioni të ri të Moto X4 në Indi. Telefoni merr disa përmirësime mbi versionin standard. Moto X4 i ri vjen me 6GB RAM dhe 64GB memorie të përfshira, telefonat e zakonshëm vijnë me 4GB RAM. Pajisja gjithashtu vjen me Android Oreo dhe nis …

Lexone

Veza që tmerroi qytetarët, ja çfarë doli nga ajo (Video)

VIDEO/ Veza që tmerroi qytetarët, ja çfarë doli nga ajo

E keni dëgjuar ndonjëherë termin “Calthrus archeri”? Ky term i përket një kërpudhe të njohur edhe si “gishtat e djallit”. Kur ta shikoni do e kuptoni pse e mban këtë emër. Kërpudhat “gishtat e djallit” e kanë origjinën në Zelandën e Re, Tasmani dhe Australi. Shumica e kërpudhave mbijnë nga …

Lexone

Ky plak thotë se i ka 179 vjet

Auto Draft

Një këpucëtar i pensionuar nga India veriore me emrin Mahashta Murasi, thotë se ka lindur në janar të vitit 1835, që e bën atë njërin prej njerëzve më të vjetër në Tokë, apo më të vjetrin që mbahet mend gjithnjë sipas Librit të rekordeve të Guinessit. Sipas zyrtarëve indian, burri …

Lexone