Home / Tag Archives: vendosur

Tag Archives: vendosur

“Babagjyshi” që plotëson vërtet dëshirat 100%

“E Diela Shqiptare” në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në ditën e ndërrimit të viteve ka vendosur t’ia dedikojnë fëmijëve, pasi ata gëzojnë më shumë për festat e fundviti. Ardit Gjebrea ka ftuar një mik, i cili sa herë që bëhet fjalë për fëmijët nuk thotë jo. I ftuar …

Lexone

E diela e Amit dhe e Joelit…ja si argëtohen nënë e bir!

E diela e Amit dhe e Joelit...ja si argëtohen nënë e bir!

Moderatorja Amarda Toska duket se këtë të dielë ka vendosur ta kalojë së bashku me vogëlushin e saj Joel. Ajo ka publikuar në rrjete sociale një foto të saj së bashku me Joelin ku shkruan se ai është gëzimi i jetës së saj. Nënë e bir duken mjaft të afërt …

Lexone

Vrasja e Aleksandër Ndokës, policia kreh gjithë zonën; 8 të shoqëruar

Vrasja e Aleksandër Ndokës, policia kreh gjithë zonën; 8 të shoqëruar

Policia e lezhës ka shoqëruar tetë persona lidhur me ekzekutimin me armë zjarri të Aleksandër ndokës, vësllait të ish deputetit socialist Arben Ndoka. Policia bën em dije se me mbështetjen e ekspertëve të ardhur nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit po vijon intensivisht punën për zbardhjen e kësaj …

Lexone

Mbulohet ‘Buqja e Ilazit’

Mbulohet ‘Buqja e Ilazit’

Xhejlane Godanci konsiderohet si një ndër aktoret më të famshme në Kosovë. Ajo ishte e njohur edhe para vitit 1999, mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit “Familja Moderne”, me rolin e Buqes (Burbuqe Ilazi), ajo arriti të bëhet shumë e dashur për publikun me humorin e saj. Roli i …

Lexone

Pas rënies së regjimit VMRO-BDI do të bien edhe përmendoret kontroverse

Pas rënies së regjimit VMRO-BDI do të bien edhe përmendoret kontroverse

Kryeministri Zoran Zaev, paralajmëroi se përmendorja e parë e projektit “Shkupi 2014” e cila do të dislokohet pas revizionit profesional në Ministrin e kulturës, do të jetë përmendorja e Andon Janev- Qoseto e vendosur para pallatit ë gjykatës, transmeton gazeta LAJM. Në mitingun e djeshëm në Qendër, Zaev tha se …

Lexone