Home / Tag Archives: vendosni

Tag Archives: vendosni

Maskë me domate për pastrimin e fytyrës

Acidet natyrale, antioksiduesit, vitaminat dhe mineralet e gjendura tek domatet përmbajnë veti të mira pastruese që ndihmojnë në heqjen e grimit, papastërtive, qelizave të vdekura të lëkurës dhe neutralizimin e pjesëve të yndyrshme të fytyrës.Po ju prezantojmë një maskë efektive për rrudhat , me produkte qe gjenden në kuzhinën tuaj. Këtë herë maskën mund ta përgatisni me domate.Ju duhet një domate mesatare, të cilën duhet ta vendosni të ziejë për maksimumi 5 minuta. Më pas hiqni lëkurë dhe tulin bëjeni pure duke i shtuar edhe 2 lugë çaji me mjaltë dhe 1 lugë çaji me lëng limoni. Gjithë masën përhapeni në lëkurë dhe mbajeni për 15 minuta. Domatet janë të pasura me vitamina dhe lëndë si hekur, zink dhe antioksidues. Ato mund të përdoren edhe për trajtimin e problemeve me aknet, poret e zmadhuara dhe yndyrën e tepërt.Ç’prisni për ta provuar?

Lexone

Shpallen zyrtarisht fituesit e Lotarisë Amerikane, ja si mund ta shihni nëse jeni përzgjedhur

Sot në orën 18:00 pasdite u shpallën fituesit e Lotarisë Amerikane ku të gjithë aplikuesit mund të verifikojnë nëse janë përzgjedhur ose jo.Pergjigjet mund të shihen duke klikuar në linkun zyrtar: https://www.dvlottery.state.gov/Duke plotësuar të dhënat e kërkuara, do të mund të shihni përgjigjet përfundimtare të regjistruarit në DV-2019.Theksojmë se duhet të vendosni në përdorim numrin unik të konfirmimit të dhënë gjatë regjistrimit.(TemA)

Lexone

Harrojeni 69-n! Provoni 77-n dhe nuk do të ndaleni së bëri seks

Pozicioni i vjetër tashmë i njohur si ‘69’ tani ka konkurrencë serioze.Bëhet fjalë për pozicionin e ngjashëme me “pozicionin e lugës”, i cili përkatësisht ka marrë emrin për shkak të bashkimit të trupave të partnerëve totalisht kur janë në atë pozicion.Për të arritur këtë ekstazë numerike, duhet të shtriheni të dy anash, partneri duhet të jetë pas jush, duhet të shikoni në të njëjtin drejtim.Më pas duhet të vendosni të dyja këmbët rreth këmbës së sipërme të mashkullit dhe lejoni partnerin të hyjë drejt jush, drejtoni vithet tek ai.Më pas shtrini lehtë këmbët në këndin prej 45 gradësh nga trupi dhe vazhdoni të qëndroni të lidhur, të ngjitur.Tingëllon e komplikuar – mirëpo në praktikë është shumë më e thjeshtë se sa kështu “e shkruar në letër”.Në atë pozicion stimulohet drejtpërdrejt pika G dhe quhet pozicioni i dy shtatave 77./zoneelire.alThe post Harrojeni 69-n! Provoni 77-n dhe nuk do të ndaleni së bëri seks appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Maska e fytyrës kundër plakjes, për një lëkurë elastike dhe më të re vetëm me produkte që kemi në shtëpi

Përbërësit që ju nevojiten • 2 çaj jeshil • 2 lugë gjelle kos ose gjizë • 1 lugë gjelle qumështi i papërpunuar • 1 lugë gjelle mjaltë Metoda: 1. Fillimisht në një tas hidhni përmbajtjen e dy qeseve të çajit jeshil duke i hapur ato dhe vendosni në tas. Pastaj shtoni 2 lugë kos ose gjizë, 1 lugë gjelle qumësht i papërpunuar dhe 1 lugë gjelle mjaltë. 2. Përzieni të gjithë përbërësit së bashku dhe trajtimi juaj është tani gati për përdorim. 3.Përdorni këtë në lëkurën tuaj për 15 minuta derisa të thahet. Pastaj pastroje me ujë normal.

Lexone

Na torturoi, por tani e mësuam! Si ta mbani të freskët sallatën jeshile deri në 10 ditë

Nënat na kanë mësuar që sallata jeshile duhet të merret në sasi të pakëta, pasi prishet po të lahet dhe të qëndrojë në frigorifer.Por ka disa mënyrë që kjo të mos ndodhë dhe ne të mos mbetemi cdo here tek dyqani i fruta perimeve.Ja se çfarë duhet të bëni:1.Përdorni një tas për sallatëNjë mënyrë e mirë janë tasat për sallatën jeshile të cilët kanë brenda një kosh si kullesë të inkorporuar brenda tasit me kapak. Sapo ta lani, futeni sallatën në këtë tas dhe lijeni të kullojë. Më pas futeni në frigorifer. Përderisa sallata rri në koshin e kësaj mbajtëseje, fletët jeshile janë rreth 2 cm larg fundit të mbajtëses duke lejuar lagështirën të largohet nga fletët. Kjo nuk i lejon të kalben.2. Qese plastikeNëse nuk keni një tas të këtillë të posaçëm për sallatën jeshile, thjesht merrni një qese plastike për frigorifer, të madhe mjaftueshëm për të futur gjethet jeshile. Mbështilleni me letër kuzhine, lani dhe thani gjethet jeshile, futini brenda dhe mbylljani pjesën e sipërme. Futeni ..

Lexone

Si të veprojmë gjatë të papriturave – Kuriozitete dhe këshilla

Kuriozitete dhe këshilla insertet nga emisioni “Pasditja ime” e bardhë Përgatiti dhe lexoi tekstin: Klajd Gorica Montazhi: Endri Si të veprojmë gjatë të papriturave Kujtdo mund ti ndodhin të papritura të pakëndshme, sidomos gjatë verës. Rreziqet shfaqen kudo, por nëse dini paraprakisht si duhet të silleni, pasojat do të jenë …

Lexone