Home / Tag Archives: vendosjen

Tag Archives: vendosjen

Djali i Sali Lushajt dënohet nga gjykata tre ditë para protestës së opozitës

Djali i Sali Lushajt, i njohur ndryshe me emrin e artit Stresi ka sërish probleme me drejtësinë.Arkimed Lushaj është dënuar me 70 mijë lekë gjobë nga Gjykata Penale për akuzën e fyerjes dhe shpifjes ndaj aktorit të njohur Leonard Bombaj.“Stresi” nd=shkohet për një gjarje të ndodhur në mars të vitit 2017, gjatë një aktiviteti për provat e librit ‘Gines’.Kujtojmë se në këtë aktivitet, reperi i ka hedhur aktorit Bombaj një kovë me ujë dhe i ka thënë “pedofil”.Lushaj njihet si një ndër përkrahësit më të mëdhenj të kryedemokratit Lulzim Basha dhe është aktiv në protestat e organizuara kundër kanabizimit të vendit si dhe vendosjen e shtetit ligjor. (TemA)

Lexone

Makinat me xhama të zinj bëjnë kërdinë, kapen mat me semafor të kuq

Makinat me xhama të zinj bëjnë kërdinë, kapen mat me semafor të kuq

Mos vendosja e rripit të sigurimit, xhamat e zinj, tejkalim shpejtësie dhe semafor të kuq janë ndëshkimet që policia e Tiranës u ka dhënë drejtuesve të mjeteve. Sipas policisë gjatë 24 orëve të fundit, kontrollet janë përqendruar në vendosjen e rripit të sigurimit, në respektimin e semaforit, në vendosjen e …

Lexone

Cikli menstrual – Çfarë është – Kuriozitete dhe këshilla

Kuriozitete dhe këshilla insertet nga emisioni “Pasditja ime” e bardhë Përgatiti dhe lexoi tekstin: Klajd Gorica Montazhi: Endri Cikli menstrual – Çfarë është Vetëm një dorë speciesh në planet shfaqin ngjashmëri në një proçes paksa të çuditshëm ciklin menstrual. Majmunët, gorrillat, lakuriqët e natës e disa lloj brejtësish, janë të …

Lexone