Home / Tag Archives: vemendjes

Tag Archives: vemendjes

FOTOT: Vendimi për lirimin e Tahirit, ja si e priten mbështetësit para gjykatës

Fill pasi gjykata vendosi të shfuqizojë masën e vendosur ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, dhjetra mbështetës e prisnin jashtë godinës së Apelit për Krimet e Rënda.Edhe pse ai tentoi t’i shpëtonte vëmendjes së mediave, mbështetësit e tij e kanë duartrokitur dhe e përshëndeten me dorë përmes xhamit.Që prej datën 12 maj. ish-ministri qëndronte në “arrest shtëpie” në zonën e ‘Kodrës së Diellit’.

Lexone

Lady Gaga di si të jetë në qendër të vëmendjes

Lady Gaga ia arrin gjithmonë të jetë në qendër të vëmendjes. Së fundmi, ajo është fotografuar veshur me një fustan blu lëkurë, në krah të fejuarit Christian Carino në Nju Jork.Veç fustanit, i cili binte shumë në sy, Lady Gaga bëri edhe një veprim që u nuk shpëtoi mediave.Me qëllim ose jo, ajo tundi flokët fort duke krijuar një pamje të çuditshme.1 of 228 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ja kush e ‘ngushëlloi’ portierin e Liverpoolit (Foto)

Loris Karius, portieri gjerman i Liverpoolit u bë protagonist mbrëmjen e të shtunës, me ato dy gafa të rënda në finalen e Chasmpions Leagues, duke ia dhuruar trofeun Realit.Por nëse topi i rrëshqiti nga duart në dy nga golat e Realit, nuk mund të thuhet e njëjta gjë në raportin e tij me femrat. Loris Karius është një ‘skifter’ i vërtetë në raport me to, pasi gjithmonë ka pasur lidhje me femra vërtetë joshëse, për t’u pasur zili, ndërsa ka qenë gjithmonë në qendër të vëmendjes së shtypit rozë.1 of 6Bjondia britanike, Ianthe Rose ka qenë ajo që ka ‘ngushëlluar’ Kariusin mbrëmjen e pafundme të të shtunës, ndërsa më herët portieri gjerman ka pasur lidhje me modele të njohura si Pamela Reif e Annelie Alpert, të gjitha bukuroshe, me një trup që të ‘lë pa frymë’.27 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Rikthehet” Alket Rizai, merr dënimin e dytë Greqi (Video)

Alket Rizait është vënë sërish në qendër të vëmendjes së mediave greke. I njohur për arratisjet spektakolare me helikopter dy herë nga burgjet e sigurisë së lartë, mediat helene janë vigjilente ndaj çdo paraqitje të tij në gjykatë.Këtë herë ai u njoh me një dënim të ri pasi në qeli iu gjetën thika. Për këtë vepër penale Alket Rizai u dënua me dy vite e katër muaj burg. Mallakastrioti Rizai u shoqërua në gjykatë nën masa të rrepta sigurie.Seanca gjyqësore u shoqërua me tensione pasi Rizai kërkoi nga gjyqtari t’i tregonte fotot e thikave në qeli si dhe i bëri disa pyetje. Por ai iu përgjigj se “ju jeni këtu për t’iu përgjigjur dhe jo për të pyetur”.15 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Të pasmet e Kylie zbukurojnë muzgun (Foto)

1 of 3Kylie Jenner ka qenë në qendër të vëmendjes mediatike pasi e akuzojnë se vajza e saj Stormy ka ardhur në jetë pas marrëdhënies së nënës me bodigardin dhe jo me të dashurin Travis Scott.Por duket se bukuroshja 20 vjeçare nuk e vret mendjen për aludimet e mediave pasi është shfaqur tepër seksi gjatë pushimeve.Në disa foto me bikini, Kylie duket e mrekullueshme teksa dielli “puthet” me detin në një muzg të ëmbël.Pushimet idilike ajo po i shijon me të dashurin Travis dhe vajzën Stormi, pasi po festojnë edhe ditëlindjen e 26-të të rreperit.5 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Çudit Noizy/ Shikoni me çfarë shpejtësie udhëton me ferrarin e tij në Tiranë

Reperi i famshëm Noizy është përherë në qendër të vëmendjes, kjo jo vetëm për këngët e tij që shndërrohen shumë shpejt në hite, por edhe për jetën luksoze që bën.Siç e dimë të gjithë tashmë, reperi ka edhe një ferrari të kuq, që e nxjerr shpeshherë për xhiro nëpër qytet. Por, nëse ju prisni që Noizy ta ngasi makinën me shpejtësi nëpër rrugët e qytetit, atëherë gaboheni…Reperi ka hedhur një video në Instastory, ku ka kapur timonin e makinës dhe ajo çfarë vihet re, është se ai po ecën me 22 km/h!Një shpejtësi shumë e ulët për një makinë të tillë!The post Çudit Noizy/ Shikoni me çfarë shpejtësie udhëton me ferrarin e tij në Tiranë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone