Home / Tag Archives: vemendjen

Tag Archives: vemendjen

Kërcimi qesharak i Theresa May (Video)

Videoja e Theresa May duke kërcyer në një shkollë në Afrikë është bërë virale. Kryeministrja britanike edhe filmuar duke kërcyer, por ajo që ka tërhequr vëmendjen është se kërcimi i saj është paksa qesharak dhe i çuditshëm.Nxënësit i organizuan një festë mirëseardhjeje për të kryeministren britanik dhe ajo i respektoi në mënyrën e saj.https://videos.metro.co.uk/video/met/2018/08/28/5396496670113576353/640x360_MP4_5396496670113576353.mp4 30 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Adelina Berisha e ‘rrëzon murin’ me photoshop

Këngëtarja Adelina Berisha, sapo ka lanusar videoklipin e fundit si bashkëpunim të dytë me reperin Blasta, shkruan Kosovarja.Por, më tepër se sa vetë projekti, merr vëmendjen pamja e Adelinës e cila është e kuruar deri në detaje, ani pse të pasmet ‘bombastike’ të Instagramit i janë zbehur plotësisht.Këtë e dëshmojnë pamjet në sekuencat e klipit, teksa këngëtarja shfaqet provokuese, por me ndryshime drastike që të bëjnë ta mendosh nëse është ajo apo jo.Shikojeni.

Lexone

Vajza e Shkurte Fejzës i bën dasmorët ta harrojnë nusen e dhëndrrin

Ajo është vajza e këngëtares së njohur, Shkurte Fejza.Përveç një bagazhi të pasur muzikor, Shkurte Fejza komentohet edhe për familjen e saj, e më konkretisht për vajzat, shkruan Kosovarja.Përveç Gresës, e cila tashmë zotëron famë si këngëtare, vajza tjetër e Shkurtes, Besiana, po vazhdon të komentohet mjaft nga shtypi rozë. Në Instagram, Besiana ka mahnitur me imazhet e publikuara nga një dasmë, aty ku ka marrë vëmendjen e të gjithëve.Me fustan të gjatë e të ngjitur për trup, Besiana Behluli vjen mjaft elegante.Këto janë imazhet e vajzës së Shkurtes, e cila vlerësohet mjaft për bukurinë e saj.

Lexone

Zbuloni sa i ka kushtuar veshja Lori Hoxhës në dasmën e Sarës

Dasma e Sarës dhe Ledionit e cila është mbajtur mbrëmjen e së shtunës në Komo të Italisë rrëmbeu vëmendjen e mediave rozë.Ndërkohë që fustanin e nuses e zbuluam, e dyta për nga rëndësia por edhe kurioziteti ka qenë veshja e Lori Hoxhës, motrës së saj.Ndryshe nga gjithë të ftuarat, Lori ka zgjedhur një kostum në ngjyrë të kuqe të “Dolce Gabbanna”-s. Kostumi me mëngë të gjata, e ka kombinuar me një cantë në ngjyrë të kuqe, vathë dhe këpucë të zeza.Kostumi është i Dolce & Gabbana dhe ka kushtuar plot 2.950 Euro, ndërsa këpucët 725 euro.The post Zbuloni sa i ka kushtuar veshja Lori Hoxhës në dasmën e Sarës appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

‘Sarpit’ nuk i ndahen skandalet, zihet me të dashurën në publik

Aktori turk Çagatay Ulusoy i njohur për rolin e Sarp në serialin i “Infiltruari, kohët e fundit e ka fituar vëmendjen mediatike vetëm me ngjarje negative.Pasi u arrestua me akuzën e përdorimit të drogës një tjetër skandal në jetën private është zbuluar.Çagatay Ulusoy prej disa kohësh është lidhur me Duygu Sarisin, me të cilën njohja ka ndodhur në xhirimet e serialit ‘Infiltruari’.ImagePara pak kohësh u ndanë, ndërsa së fundmi janë rilidhur.Mediat turke kanë zbuluar se gjatë një feste mes miqsh, dy të rinjtë janë grindur keq, pasi aktori e injoronte vazhdimisht të dashurën e tij dhe ajo ka shpërthyer në skena xhelozie.Dy të rinjtë janë larguar nga festa menjëherë pas debatit.The post ‘Sarpit’ nuk i ndahen skandalet, zihet me të dashurën në publik appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Rita Ora heq të brendshmet në mes të plazhit dhe shikon gjoksin e saj

Prestigjozia britanike ka publikuar disa foto hot të Rita Orës.Ajo shihet nën shoqërinë e të dashurit ku po shijon rezet e diellit e zhveshur topless. Ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është se Rita në foto shihet teksa sheh me imtësi pjesë e gjoksit të saj.Më poshtë disa fotografi nga Toskana, ku Rita Ora duket në top formë, pamjet po shpërndahen gjerësisht në mediat rozë.The post Rita Ora heq të brendshmet në mes të plazhit dhe shikon gjoksin e saj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Vëllai i Pjerin Ndreut sfidon Berishën: E di se të është prishur gjaku nga transferimi i dy personave, por po je burrë hajde të përballemi

Drejtori i Përgjithshëm i Drejtorisë Detare, Paulin Ndreu, ka reaguar pas akuzave të Sali Berishës, se po fiken radarët për llogari të trafikantëve të drogës.“Saliu dhe fabula e shpifesit prefesionistFabula e shpifesit vazhdon dhe Saliu i cili do te largoje vemendjen nga laku i drejtesise qe po e mbërthen nga krimet qe ka bere, me leshohet mua me hienat e tij duke shpifur situata te paqena dhe absurde.Sali ta kuptoj hallin por nuk ta zgjidh do, ta kuptoj edhe situaten por nuk te ndihmoj dot edhe n.q.s vetësakrifikohem per ty.Nuk mundesh qe kerkesen per ballafaqim me Izetin ta mbulosh me shpifjet ndaj meje.Por ashtu siç kam thene edhe me pare, une nuk i kthej pergjigje nje njeriu si ti qe ka lyer duar me gjak shqiptaresh, qe ka vrare e ka hedhur ne ere njerez.Une do ju kthej pergjigje njerzeve te ndershem qe kane nevoje per sqarim. Ata qe te kane derguar shpifje te tilla duan ta kthejne Drejtorine Detare ne kohen tende kur e shqyenin dhe e grisnin nga te gjjtha anet.Ata ku..

Lexone

Trump: Rusia duhet të bëhet pjesë e vendeve të G7

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se G7-ta ( grupi i vendeve më të industrializuara), duhet ta lejojë Rusinë të kthehet në këtë grup elitar. Kjo deklaratë e Trump vjen katër vjet pas përjashtimit të Rusisë, për shkak të aneksimit të gadishullit ukrainas të Krimesë.Ai i bëri këto komente përpara nisjes së samitit treditor të G7-ës në Kanada. “Ne takohemi pa Rusinë. Ata duhet ta lejojnë Rusinë, sepse duhet ta kemi atë në tryezën negociuese”, tha Trump.Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov u përgjigj duke thënë se Rusia “po e përqendron vëmendjen e saj në formate të tjera, jashtë G7-ës”. Një zëdhënës i qeverisë italiane tha se Roma pajtohet me Trump se Rusia duhet të jetë në grup.G7-ta përbëhet nga Kanadaja, Shtetet e Bashkuara, Franca, Gjermania, Italia, Japonia dhe Britania.8 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Vajza e deputetit kosovar çmend rrjetin me bukurinë dhe linjat e saj seksi/ Foto

Lufti Haziri, nënkryetari i “LKD” dhe njëkohësisht kryetari i Komunës së Gjilanit, është baba i tre vajzave mjaft bukuroshe.Vajza e tij e madhe dhe e vogël kanë tërhequr shpesh vëmendjen e njerëzve me bukurinë e tyre, ndërsa Lotina vetëm kohët e fundit ka spikatur tek publiku shqiptar.Vetëm 19 vjeçe, Lotina është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku spikat për fotot mjaft provokuese teksa ekspozon linjat e saj trupore. Megjithatë, në ndryshim nga motrat e saj, Lotina ka preferuar që të mbajë një profil publik më të ulët.Burimi: xing.alThe post Vajza e deputetit kosovar çmend rrjetin me bukurinë dhe linjat e saj seksi/ Foto appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Vrasja e Fildez Hafizit, gjyq për të zhvilluar gjyq!

Gjykata e Lartë pritet që në fillim të javës së ardhshme të shprehet me vendim se kush gjykatë është kompetente për të shqyrtuar çështjen ndaj Fadil Kasemit, i akuzuar për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij, gjyqtares Fildeze Hafizi.Kjo çështje prej gati një viti po shëtit sa në Gjykatën e Krimeve të Rënda në atë të Shkallës së Parë të Tiranës, por pa mundur dot të shqyrtohet.Në datën 30 maj, Gjykata e Tiranës ja përcolli dosjen Gjykatës së Lartë, pasi ishte e paqartë mbi kompetencën për shqyrtimin e çështjes.Të njëjtin problem më parë e kishte konstatuar edhe Gjykata e Krimeve të Rënda, e cila e kishte transferuar çështjen në Gjykatën e Shkallës së Parë, pas një vendimi të Gjykatës së Lartë.Duke parë këto zvarritje, në një kohë kur afatet e paraburgimit kalonin duke rrezikuar lirimin e autorit të krimit, babai i gjyqtares së ndjerë i dërgoi një letër Presidentit të Republikës, ministres së Drejtësisë, kryetarit të Gjykatës së Lartë dhe ambasadorëve të SHBA dhe BE në vendin ton..

Lexone