Home / Tag Archives: varrezat

Tag Archives: varrezat

Basha nderon dëshmorët: Do ndalojmë simbolet e gjakatarit Enver Hoxha

Kreu demokrat Lulzim Basha zhvilloi homazhe në “Varrezat e Dëshmorëve”. Në një prononcim për mediat, Basha tha se do të çojnë në Kuvend ligjin kundër simboleve komuniste.“Sot është dita kur përkulemi para ditës sublime të bijve që dhanë jetën për lirinë kundër pushtuesve fashistë. Nderojmë sot ata që dhanë jetën për lirinë e çmuar, nga krimi dhe tirania e saj. Nderojmë sot Azem Hajdarin dhe heronjtë e tjerë që ranë për liri dhe demokraci.Liria fitohet dhe mbrohet çdo ditë. Ditëm që nuk luftojmë më për liri, rrezikojmë ta humbin atë. Të vazhdojmë betejën për lirinë tonë. Betejën për lirinë nga tirania e varfërisë, korrupsionit që zhvat dhe shkatërron vendin.PD është e angazhuar të çojë në parlament ligjin kundër simboleve komuniste. Do ndalojmë simbolet e gjakatarit Enver Hoxha”, deklaroi Basha.5 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kë nderon në “Varrezat e Dëshmorëve”, Lulzim Basha?!

Nga Erjon BraçeE kam pyetur veten shpesh, kë nderon në “Varrezat e Dëshmorëve” Lulzim Basha?!Ai nuk e njeh luften me te madhe te popullit shqiptar-Luften Antifashiste Nacional Cririmtare, per pasoje as deshmoret e saj!Ai e quan kete lufte, Lufte Civile, beteje per pushtet etj,duke mohuar nga fillimi ne fund, betejen per liri te nje populli te tere.Ai nuk e njeh Clirimin e ketij vendi nga pushtuesit, ka shpikur nje date te veten te clirimit e vendit,ate nderon, por si dite ripushtimi;Madje ka idiote rreth vetes qe kete e quajne dite te pushtimit te veriut nga jugu!!!!Atehere ke nderon Lulzim Basha ne varrezat e Deshmoreve te Kombit ku shumica, shumica, jane luftetare te asaj lufte epike, Luftes Antifashiste Nacional Clirimtare?! Kerkend!Lulzim Basha nuk ka respekt per kerkend e asgje ne kete vend!Lulzim Basha eshte bosh, shtiret nga nevoja, genjen kurdo e kedo me shfaqjet e tij, si kur shkon ne ato varreza dhe dhunon, ashtu edhe kur hyn ne kishe apo xhami dhe ben sikur b..

Lexone

VIDEO: Militantët e PD-së rrahin barbarisht veteranët tek varrezat “Dëshmorët e Kombit”

Disa militantë të Partisë Demokratike janë përplasur fizikisht me një grup veteranësh dhe pasardhës dëshmorësh të cilët kishin shkuar për të kryer homazhe tek varrezat “Dëshmorët e Kombit”.Demokratët janë indinjuar kur kanë parë se si veteranët e luftës kanë përkujtuar edhe ish-komandantin e luftës dhe diktatorin Enver Hoxha.Kjo ka nxitur që ata të afrohen dhe të fillojnë të ushtrojnë dhunë. (në përditësim)/Ora News.tv/

Lexone

VIDEO: Fantazëm në varreza? Burri filmon momentin e frikshëm

Ky është momenti i frikshëm kur një instruktor palestre pretendon se ka parë një fantazëm teksa me kamerën e tij ekploronte një varr 800-vjeçar.Një hije e bardhë paraqitet në kamerën e Tony Ferguson teksa ai investigonte në varrezat e Kishës së Shën Mërisë në Hampshire.Tony thotë se ai vendosi të vëzhgonte varrezat pas raportimeve të një prezence negative nga njerëzit që vizitonin varret e të afërmve të tyre.Ai thotë se dëgjoi një zhurmë të cilën beson se e lëshoi fantazma që kaloi pranë tij. (TemA)

Lexone