Home / Tag Archives: ushqimin

Tag Archives: ushqimin

Ta hash bio si Linda Morina!

Personazhi i Linda Morinës është kthyer viral për shkak të stilit të saj të jetesës dhe fotove që poston në rrjetet sociale.Ajo ka postuar foto nga fshati në të cilin jetonte, maj çatie, në kopsht me domate e kastraveca, në krevat etj, kanë qenë disa nga fotot e Linda Morinës.Por duket se Linda e do shumë ushqimin bio, në fotot më poshtë ajo shihet mes kastravecëve, domateve, e limonëve bio nga kopshti i saj.Kështuqë nuk keni ça ti shani Lindës ajo ha bio dhe bukurinë e ka bio./zoneeliere.alThe post Ta hash bio si Linda Morina! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ledion Liço qenka një baba ‘i rreptë’!

Së fundmi, Lori Hoxha ka shpërndarë një video në Instagram, ku nipi i saj London Noor, shfaqet duke luajtur me ushqimin dhe duke bërë pis ambientin përreth tij, njësoj si fëmijët e tjerë.Por, gjatë videos shihet babai i tij, moderator Ledion Liço, i cili i la larguar fëmijës nga duart pjatën dhe i thotë “Stop”.Nga ana tjetër, Lori ka shkruajtur me shaka përbri videos: “Le të themi që ne nuk do të vijmë më kurrë këtu”.The post Ledion Liço qenka një baba ‘i rreptë’! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

VIDEO: E habitshme, peshku mbetet i gjallë edhe pas gatimit, lëviz në pjatë

Disa persona që ishin duke ngrënë në një restorant kinez i ndodhi diçka e paimagjinueshme me ushqimin që kishin porositur.Peshku që ata kishin marrë për të ngrënë edhe pse ishte gatuar, lëviz nga pjata edhe del jashtë saj.Imazhet e telefonit celular kapën momentin kur peshku, i përgatitur me qepë dhe salcë soje, papritmas u largua nga pllaka.Dy burra mund të shihen duke u larguar nga tryeza e ngrënies, pasi peshku fillon të lëvizë. (TemA)

Lexone

Abuzoi me tenderat, Prokuroria kërkon 5 vite burg për Artur Zoton

Aferat korruptive dhe abuzimi me tenderët për ushqimin në burgje, por edhe dëshmia e ish-zëvendësit të tij Iljaz Labi, duket se do të “fundosë” ish-drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Artur Zoto, për të cilin prokuroria ka kërkuar sot dënimin me 5 vite burg.Organi i akuzës gjithashtu kërkon që dënimi plotësues për ish-zyrtarin të jetë, ndalimi për të ushtruar funksione publike për një periudhë prej 5 vitesh.Ish-drejtori i Burgjeve Zoto akuzohet se së bashku me Labin, tashmë i penduari i drejtësisë, favorizonin një grup biznesmenësh, të cilët hynin në tendera fiktivë dhe i fitonin ato.Krimet e Rënda për të ndërtuar akuzën e tyre bazohen edhe tek një sërë telefonatash të përgjuara, ku njëri prej biznesmenëve thotë se do të merrte vulën në Drejtorinë e Burgjeve.Labi dhe Zoto i fusnin biznesmenët në tenderime pa shpallje me fitues të paracaktuar dhe në një rast ka qenë zëvendësi që i ka çuar drejtorit 20 mijë euro në zyrë për një nga tenderat fiktivë.26 prill 2018 (gazeta-Shqip..

Lexone

Cikli menstrual – Çfarë është – Kuriozitete dhe këshilla

Kuriozitete dhe këshilla insertet nga emisioni “Pasditja ime” e bardhë Përgatiti dhe lexoi tekstin: Klajd Gorica Montazhi: Endri Cikli menstrual – Çfarë është Vetëm një dorë speciesh në planet shfaqin ngjashmëri në një proçes paksa të çuditshëm ciklin menstrual. Majmunët, gorrillat, lakuriqët e natës e disa lloj brejtësish, janë të …

Lexone