Home / Tag Archives: udhetonte

Tag Archives: udhetonte

VIDEO: I vodhi qentë, e pëson keq hajduti… rrihet dhe përplaset me makinë nga pronari

Një hajdut i cili kishte vjedhur tre qen e ka pësuar keq.Kjo pasi pronari i qenve e ndjek nga pas me makinë dhe përplas furgonin në të cilin udhëtonte hajduti.Për shkak të përplasjes fugoni rrokulliset dhe kthehet në një anë.Më pas pronari i qenve del nga makina e tij dhe me një shkop në dorë godet hajdutin.Ngjarja ka ndodhur në Kinë, si dhe grabitësi u arrestua nga policia. (TemA)

Lexone

Kinezi hap daljen e emergjencës në avion për t’u… freskuar

Një burrë në Kinë duhet të paguajë 11 mijëdollarë gjobë, pasi hapi daljen e emergjencës në avionin me të cilin udhëtonte.Burri i identifikuar si Chen po udhëtonte nga ishulli i Hainanit, por ndjeu vapë në avion dhe vendosi të hapte një dritare për të marrë ajër.Incidenti ndodhi ndërsa avioni po ngrihej nga aeroporti i Mianyang-ut në provincën Sichuan, kur burri ngriti dorën dhe tërhoqi dorezën e derës së emergjencës.Pjesa e brendshme e derës ra dhe menjëherë u aktivizua alarmi për ulje. 25-vjeçari tha se nuk e dinte se ajo ishte një dalje emergjence.Ekuipazhi tha se shpjegimet për sigurinë gjatë fluturimit ishin bërë para se avioni të ngrihej.Chen u mbajt në paraburgim për 15 ditë për zhvendosje të paautorizuar të pajisjeve të avionit. Atij i duhet të paguajë 70 mijë juan për të mbuluar dëmet. (TemA TV)

Lexone

VIDEO/ Pamje tmerri nga aksidenti në Levan, flet dëshmitarja: Burri ishte bërë copë-copë, krahu i tij jashtë

Një ngjarje e rëndë automobilistike ka ndodhur në aksin rrugor Fier-Levan ku për pasojë ka mbetur i vdekur një person ende i pa identifikuar.Automjeti tip “Fuoristradë” po udhëtonte nga Levani drejt Fierit kur është përmbysur në rrugë duke shkaktuar vdekje të menjëhershme për shoferin.Referuar dëshmive paraprake, mendohet se shkak për aksidentin është shpejtësia e lartë me të cilën udhëtonte.Ndërkohë, një dëshmitare në vendngjarje ka xhiruar disa pamje me celular ku tregon gjendjen e rëndë.“Në Levan ka një orë në makinë një burrë i vdekur brenda makinës. Ai burri ishte cop-cop krahu jashtë makinës. Ca m’kanë parë sytë tmerr, ua për Zotin jam e shokuar”, thotë ajo teksa nuk vijon dot më xhirimin e videos. (TemA)

Lexone

Aksident në Peqin-Elbasan, humb jetën 58-vjeçarja

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është shënuar pasditen e sotme në aksin Peqon-Elbasan. Ngjarja është shënuar në afërsi të fshatit Paulesh dhe viktimë e aksidentit ka mbetur shtetasja Liljana Qyra, 58 vjeçe.58-vjeçarja udhëtonte me të birin i cili një moment ka humbur kontrollin e automjetit dhe është përplasur me një automjet tjetër.Goditja ka qenë fatale për gruan e cila ka humbur jetën menjëherë. Policia ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e aksidentit.27 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Udhëtonte me 1,6 ton dëborë mbi veturë

Udhëtonte me 1,6 ton dëborë mbi veturë

Policia zvicerane njoftoi sot se kishte ndaluar për arsye sigurie një veturë me targa suedeze, pasi mbi karrocerinë e saj gjendeshin 1,6 ton dëborë. Policia e kantonit të Solerit deklaroi se kishte ndaluar sot pas mesditës veturën që po i drejtohej Zyrihut. “Pas kontrollit, pamë që mbi karrocerinë e veturës …

Lexone

Ja ku i kishte fshehur turku 260.000 euro! /foto/

Ja ku i kishte fshehur turku 260.000 euro! /foto/

Doganierët në vendkalimin kufitar Gradina kanë ndaluar shtetasin gjerman që nga Serbia të dalë me mbi 260.000 euro. Devizat ishin zbuluar në orët e natës, gjatë kontrollimin të veturës “BMW 7L” që së bashku me një mik nga Gjermania në Turqi po udhëtonte një 44 vjeçar me kombësi turke. Edhe …

Lexone

Motori merr flake pas përplasjes, humb jetën 30-vjeçari

Po udhëtonte me motor nga Kosova në drejtim të Tiranës, por përplasja me trafiknarësen ka i shkaktuar vdekjen Muhamet Selmanit. Pas përplasjes, motori me te cilin udhëtonte 30-vjeçari është përfshirë nga flakët. Në vendngjarje mbërritën zjarrfikëset dhe kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve. Aksident i rëndë ndodhi në rrugën …

Lexone

Aksident në Rrugën e Kombit, humb jetën i riu nga Kosova

Një 33 vjeçar nga Kosova ka humbur jetën paraditen e sotme gjatë një aksidenti në “Rrugën e Kombit”, pranë tunelit të Kalimashit. Sipas informacioneve të para nga blutë e qytetit rajonal, 33-vjeçari që udhëtonte me motor, ka humbur kontrollin mbi mjet dhe është përplasur me trafikndarësen, e cila ka rezultuar …

Lexone

Edi Rama ndalohet nga policia në Holandë (FOTO)

Pas mbarimit të ceremonisë së betimit të Presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama është nisur drejt Rinasit. Aty e priste një çarter dhe rreth orës 24:00 të ditës së djeshme, Edi Rama ka udhëtuar për jashtë vendit me destinacion sekret. Ndërkohë një qytetare në aeroportin e Amsterdamit ka shkrepur një …

Lexone

Qafë-Thanë, ndalohen me lëndë narkotike një çek dhe një gjerman

Një shtetas çek dhe një gjerman janë ndaluar në pikën kufitare të Qafë Thanës teksa udhëtonin drejt Maqedonisë, pasi u janë gjetur lëndë narkotike. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se janë ndaluar Petr Porada, 35 vjeç nga Praga dhe Claus Benten, 50 vjeç na Osnabruck i Gjermanisë, ndërkohë …

Lexone