Home / Tag Archives: udhetonin

Tag Archives: udhetonin

Autobusi përplaset me trenin, 13 fëmijë të vdekur në Indi

Trembëdhjetë fëmijë kanë humbur jetën në Indi, pasi autobusi me të cilin ktheheshin në shtëpi nga shkolla, u përplas me një tren në shtetin verior të Uttar Pradesh.Policia indiane sqaron se autobusi ishte duke udhëtuar në një kalim hekurudhor kur ndodhi aksidenti. Incidenti vjen pas javë pasi 24 fëmijë vdiqën kur autobusi i tyre ra në një grykë në shtetin Himachal Pradesh.Aksidentet rrugore janë të zakonshme në Indi, shpesh për shkak të gjendjes së mjerueshme të mjeteve ose rrugëve të shkatërruara.Incidenti i fundit ndodhi në rajonin Kushinagar të shtetit Uttar Pradesh. Nuk dihet akoma se sa fëmijë po udhëtonin në autobus. Qeveria e shtetit ka urdhëruar një hetim mbi incidentin dhe ka shpallur kompensim për familjet e të vrarëve në aksident.26 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

TRAGJEDI: Aksidentalisht rrotullohet autobusi, vdesin 17 persona

TRAGJEDI: Aksidentalisht rrotullohet autobusi, vdesin 17 persona

TRAGJEDI: Aksidentalisht rrotullohet autobusi, vdesin 17 persona Të paktën 17 persona kanë vdekur dhe 31 të tjerë janë lënduar pasi autobusi me të cilin po udhëtonin doli nga rruga dhe u rrotullua në një rajon malor në jug të Meksikës,njoftojnë autoritetet. Aksidenti ndodhi afër qytetin Motozintla,kur autobusi që po bartte …

Lexone

Qafë-Thanë, ndalohen me lëndë narkotike një çek dhe një gjerman

Një shtetas çek dhe një gjerman janë ndaluar në pikën kufitare të Qafë Thanës teksa udhëtonin drejt Maqedonisë, pasi u janë gjetur lëndë narkotike. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se janë ndaluar Petr Porada, 35 vjeç nga Praga dhe Claus Benten, 50 vjeç na Osnabruck i Gjermanisë, ndërkohë …

Lexone