Home / Tag Archives: turpshme

Tag Archives: turpshme

Ashley Graham ngre temperaturat me bikini (Foto)

Ajo nuk njihet si e turpshme kur vjen puna për të ekspozuar format e trupit. Dhe Ashley Graham i nxehu më tej temperaturat me një foto të shpërndara në Instagram ku shihet e veshur me bikini.30-vjeçarja që arriti të thyejë stereotipin e modeleve kockë e lëkurë nëpër pasarela, shihet teksa pozon e veshur me bikini të bardha të linjës së saj të re, duke dëshmuar edhe një herë se femrat e kolme janë shumë sensuale.17 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Braçe, lërë Juven në hesap të vet, pse nuk flet për Partizanin “tënd”?

Tifoz i flaktë i Partizanit, gati për të akuzuar të gjithë dhe sidomos federatën, të hedhë çakmakun në fushë dhe të debatojë me këdo që i kritikon Partizanin, por këtë të shtunë, teksa ekipi i zemrës, pra të kuqtë, luanin me Teutën dhe merrnin një humbje të turpshme brenda fushës, pra në “Selman Stermasi”, pas vërshëllimës së arbitrit në ndeshjen Juventus-Bolonja, statusi i tij i radhës ka qenë drejtuar bardhezinjve dhe titullit kampion.Asnjë postim për Partizanin, asnjë postim për arbitrat, asnjë postim “me helm”…Heshtje, në këtë aspekt, teksa në faqen zyrtare të Partizanit, tifozët e kuq, me të drejtë, janë revoltuar dhe ndihen të tallur, të fyer…Ku është ambasadori Braçe, ai që nxjerr shpatën sa herë arbitrat dënojnë Partizanin, sa herë FSHF e dënon dhe sa herë që “sistemi vepron kundër”, sipas tij?! Mister, ose çudi.Mos u shqetëso zoti Braçe, po ta themi ne, sot Partizani yt u përdhos në fushën e tij, pa asnjë gabim kundër, por me një fanellë të çnderuar…

Lexone

Ne përleshemi edhe në varreza ku duhet vetëm të përulemi

Nga Mentor KikiaSot ne duhet ti nderojme te gjithe ata qe u vrane ne lufte per kete vend.Duhet te shprehim mirenjohje per ata burra e gra, te rinj e te reja.Por bash mu tek kembet e permendores Nena Shqiperi, komuniste e demokrate gjejne te perleshen me shkopinj.Turp! Nje mije here turp!Ata qe dhane jeten per kete vend nuk luftuan per komunizmin, dhe as jane fajtore per ate qe komunizmi beri me pas.Ca veterane, ndoshta te fundmit qe kane mbetur gjalle nga Lufta e Dyte Boterore, dhe ca komuniste, ishin me portretin e Enver Hoxhes.Le te ishin.Ca per nostalgji, ca per bindje te verbera, ca sepse kane rrjedhur tashme…Kujt i prishen pune.Nuk perbejne asnje lloj rreziku, per askend.Komunizmi nuk kthehet me askund.Ndersa sjellje te tilla jane te turpshme.

Lexone

Penallti e turpshme në Vlorë, pret portieri i Flamurtarit

Rezultate imazhesh për bleona qereti

Ende pa gola në Vlorë, ku Flamurtari e Vllaznia po luajnë një ndeshje me shumë rëndësi. Sërish arbitrim për turp, sepse pas penalltisë së pa dhënë Lushnjës në Kukës dhe penalltisë qesharake dhënë Kamzës, edhe Flamurtarit iu dha penallti kundër. Ribaj u prek lehtë nga Sidibe, penallti qesharake, por Ribaj nuk shënoi, sepse priti bukur Nurkoviç.Arbitra që paguhen 400 mijë lek për ndeshje, e tmerrshme!Flamurtari – Vllaznia 0-0Flamurtari: Nurkoviç, Pollozhani, Musta, Siljanovski, Veliu, Sidibe, Useini, Tunkara, Muarem, Nedelkjoviç, Bushiç. Trajner: Ardi Behari. Të gatshëm: Sali, Zuka, Hoxhaj, Bici, Deliaj, Zhufo, Tushi.Vllaznia: Sherri, Pjeshka, Mersini, Orelesi, Çinari, Vucaj, Gocaj, Lika, Malota, Tafili, Ribaj. Trajner: Ernest Gjoka. Të gatshëm: Selimaj, Bardhulla, Gurishta, Pushi, Krymi.Gjyqtarë: E. Sino, I. Tartari, O. Grabova, K. Cjapi.Delegat: B. Pregja; Vëzhgues: M. Allkja.

Lexone

Milani kujtohet të luajë futboll, por vendi i gjashtë mbetet i Atalantës

Humbja e turpshme ndaj Beneventos dhe tërbimi i Xhenaro Gatuzos duket se kanë zgjuar Milanin, që kthehet te fitorja, duke ia dalë mbanë në Bolonja, 2-1.Kuqezinjtë fitojnë ndeshjen e parë prej një muaji, Çalhanoglu e Bonaventura shënuan në fundin e pjesës së parë, ndërsa Bolonja shkurtoi me De Maion 15 minuta para fundit.Fitorja nuk e ndryshon renditjen e Milanit, gjithsesi, sepse Altalanta mbetet një pikë përpara, në vendin e gjashtë. Skuadra e Etrit Berishës fitoi pa probleme 3-1 ndaj Xhenoas dhe e ka shumë seriozisht në garën për Europa League.Ndërkaq, Benevento e Berat Gjimshitit (90 minuta për mbrojtësin) vijon të befasojë, sepse me 10 lojtarë prej minutës së 57-të arriti të ndalte te barazimi 3-3 Udinezen, që mbetet në kaos, edhe pse ka ndërruar trajner dhe të paktën ka ndalur serinë pa fund të humbjeve.SERIA A, REZULTATET E FUNDJAVËSATALANTA-GENOA 3-116′ Barrow (A), 22′ Cristante (A), 74′ Ilicic (A), 80′ Veloso (G)BENEVENTO-UDINESE 3-3 13′ Widmer (U), 24′ Viola (B),..

Lexone