Home / Tag Archives: turistik

Tag Archives: turistik

Itali, 700 turistë “i shpëtojnë” zjarrit në plazh (Foto)

Një fshat turistik është evakuuar pas rënies së një zjarri në zonën antike të qytetit-shtet të Kamarina-s, një lokalitet në Raguza pranë Sicilisë në Itali. Përveç Club Med, në zonë është e pranishme edhe një tjetër strukturë: ish-Kastalia.1 of 6Zjarrfikësit kanë hasur vështirësi për të shuar flakët për shkak të erërave të forta. Rreth 700 turistë janë “strehuar” të frikësuar në plazh dhe për motive sigurie është evakuuar i gjithë siti turistik.7 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Çelja e sezonit turistik në Vlorë”, Rama poston pamjet fantastike

Kryeministri Edi Rama i ka uruar një të dielë të qetë që të gjithë ndjekësve të tij në rrjetin social facebook me pamje nga çelja e sezonit turistik në Vlorë.“MIRËMËNGJESdhe me këto pamje nga çelja e sezonit turistik në Vlorë, ju uroj një të dielë të bukur ”- shkruan Rama teksa poston videon. (TemA)

Lexone

Në prag të sezonit turistik Rama jep lajmin e mirë: 10 destinacione të reja…

Në prag të sezonit turistik, ditën e sotme kryeministri Rama e ka nisur me një lajm të mirë për pritjen e turistëve dhe të gjithë shqipëtarëve që kanë mundësi të shijojnë pushimet jashtë vendit.Rama bën me dije se fluturimet nga aeroporti i Tiranës pasurohen me 10 destinacione të reja ndërsa për 3 prej tyre dyfishohet kapaciteti për të lehtësuar fluksin e konsiderueshëm të turistëve që pritet këtë vit.Postimi i plotë:MIRËMËNGJESdhe me lajmin e mirë se në prag të sezonit të ri turistik, fluturimet nga aeroporti i Tiranës pasurohen me 10 destinacione të reja, ndërsa për 3 prej tyre dyfishohet kapaciteti për të lehtësuar fluksin e konsiderueshëm të turistëve që pritet këtë vit, ju uroj një ditë të mbarë* * *Helsinki-Tiranë (11 Maj – 28 Shtator)Kopenhagen-Tiranë (2 Qershor- 18 Gusht)Budapest-Tiranë.Moske-Tiranë (19 Qershor-11 Shtator)Stokholm/Oslo/Goteborg (12 Maj – 2 Tetor)Goteborg-Tiranë (6 Qershor – 3 Tetor)Gdansk/Poznan/Warsaw/Prague/Katowice/LondonGatwick. Per..

Lexone

Autoriteti i Aviacionit Civil shton 10 destinacione të reja, ja linjat ku mund të fluturoni nga “Nënë Tereza”

Ne prag te sezonit te ri turistik, Autoriteti i Aviacionit Civil ka miratuar kerkesat per 10 destinacione te reja dhe 3 te tjera me dyfishim kapaciteti.Keto linja pritet te funksionojne gjate periudhes se sezonit veror dhe pritet te kene nje ndikim te konsiderueshem edhe ne numrin e turisteve per kete vit.Destinacionet e reja Charter.1. Helsinki-Tirane. Fluturim ne periudhen 11 Maj – 28 Shtator.2. Kopenhagen-Tirane. Fluturim ne periudhen 2 Qershor- 18 Gusht.3. Budapest-Tirane.4. Moske-Tirane. Fluturim ne periudhen 19 Qershor-11 Shtator.5. Stokholm/Oslo/Goteborg. Fluturim ne periudhen 12 Maj – 2 Tetor.6. Goteborg-Tirane. Fluturim ne periudhen 6 Qershor – 3 Tetor.7. Gdansk/Poznan/Warsaw/Prague/Katowice/LondonGatwick. Periudha e fluturimit nga Qershor deri ne Shtator.Destinacionet e reja skedule.1. Tel Aviv Tirane. Periudha e fluturimit fund Qershori deri ne 26 Tetor.2. Luton-Tirane. Fluturim ne periudhen 19 Prill deri ne 27 Tetor.

Lexone