Home / Tag Archives: trondites

Tag Archives: trondites

VIDEO/ Momenti shokues: Aligatori godet në fytyrë policin, efektivi bie pa ndjenja në tokë

Ky është momenti tronditës ku një aligator godet dhe shtrin në tokë një polic.Kjo ndodhi pasi kjo pasi policët po hipin në kamion krokodilin të cilin e kishin kapur në një zonë të banuar dhe i kishin lidhur këmbët dhe gojën.Por papritmas krokodili bën disa lëvizje dhe godet në kokë policin.Zyrtari i policisë, i cili ishte më afër me nofullat e zvarranikut, mori goditjen drejt e në fytyrë, dhe bie pa ndjenja në tokë. (TemA)

Lexone

VIDEO: Momenti tronditës, burrit i shpërthen telefoni në çantë

Disa pasagjerë në një autobus në Kinën juglindore ishin dëshmitarë të një incidenti të tmerrshëm javën e kaluar kur një karikues telefoni i njërit prej pasagjerëve shpërtheu në çantën e tij.Pasagjeri gjendej në një autobus në Guangdong të mërkurën e kaluar, kur çanta e tij shpërtheu përpara tij.Ai menjëherë hodhi çantën në dysheme dhe zjarri u shua disa sekonda më vonë.Ai mbijetoi incidentin i palënduar. (TemA)

Lexone

VIDEO e frikshme: Grushte, gjak e shkelma kokës, sherr masiv mes 11 burrave

Ky është momenti tronditës kur njëmbëdhjetë burra dhe një grua përfshihen në një sherr masiv.Pamjet e frikshme tregojnë momenti se si disa prej burrave bien në tokë të gjakosur nga grushtet dhe shkelmat.Njeriu që regjistroi pamjet pretendon se sherri ishte aq kaotik sa që tetë oficerë policie që gjendeshin aty nuk ndërhynë derisa grindja të mbaronte.Konflikti ndodhi në qendër të Birmingham të dielën. (TemA)

Lexone

Momenti tronditës/ Gruaja i kërkon divorcin, burri nevrikoset keq; ajo që bën të lë pa fjalë!

Kamerat kane kapur momentin e frikshem, teksa nje burre ka tentuar të shtypë me makinë gruan e tij, pasi ajo i kishte kerkuar divorcin.Ngjarja ka ndodhur ne Khabarovsk, Rusi, kur bashkeshortet jane filmuar teksa debatonin brenda makines.Gruaja i tha se donte të ndaheshin dhe me pas doli nga makina, por burri u revoltua dhe iu sul me makine ta shtypte. Gruaja manovroi dhe përfundoi e përplasur në trotuar, qytetarët i kanë ardhur në ndihmë.The post Momenti tronditës/ Gruaja i kërkon divorcin, burri nevrikoset keq; ajo që bën të lë pa fjalë! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

VIDEO: Gruaja i kërkoi divorcin, burrit i “ikën truri” dhe e shtyp me makinë

Ky është momenti tronditës kur një burrë i nervozuar shtyp me makinë gruan e tij.Ai bëri këtë veprim pasi gruaja e tij i bëri me dije se dëshironte të divorcohej nga ai.Ngjarja e tmerrshme është filmuar me kamerë amatore në qytetin rus Khabarovsk.Çifti bashkëshortor fillimisht ishin grindur brenda veturës, dhe kur situata u tensionua ajo i tha burrit të saj se dëshiron të divorcohet dhe pa u menduar dy herë doli nga vetura.Por, ky veprim zemëroi tej mase burrin i cili ktheu makinën dhe e goditi në trotuar.Fatmirësisht ajo shpëtoi pa dëmtime të rënda. (TemA)

Lexone

VIDEO tronditëse: Ishin ndarë kohët e fundit, ish- i dashuri vret vajzën në oborrin e konviktit

Ky është momentin tronditës kur një djalë vret me pistoletë ish të dashurën e tij jashtë në oborrin e konviktit të Universitetit ku vajza studionte.Ngjarja shokuese ndodhi mëngjesin e 4 qershorit në Bangkok, Tajlandë.Ata të dy njiheshin prej 5 vitesh, por ishin ndarë kohët e fundit.Vajza, Natchareeya Thaprajit, 21 vjeçe refuzonte të bashkohej me Pukkapong Chittarom, 24 vjeç. (TemA)

Lexone

Rrëfimi tronditës i Nicole Kidman!

Ai i Nicole Kidman është një rrëfim, i dhimbshëm, që vjen pas thuajse 30 vjetësh. Daton në kohët e martesës me Tom Cruise. Ishte viti 1990 dhe ylli i Holivudit ishte 23 vjeçe, kur humbi fëmijën e parë, me një shtatzëni problematike, ndërsa në 2001-in ka pasur një abort spontan. Nicole tregon për herë të parë dramën e saj në refistën britanike “Tatler”. “U bëra nën, por në fakt ka qenë një rrugëtim i gjatë, i dhimbshëm, një mrekulli”.“Kalova shumë tronditje, – vijon aktorja australiane. – Humbja e një fëmijë që provohet pas një aborti është diçka për të cilën nuk mund të flitet shumë, por edhe një humbje shumë e madhe”. Me Cruise, Kidman ka adoptuar dy fëmijë: në 1992 Isabella-n e Connor në 1995-ën.Ndërsa nga bashkëshorti i dytë, Keith Urban, ka pasur Sunday Rose në 2008-ën e Faith Margaret në 2010-ën (nga një nënë surrogate)Tashmë aktorja ka rigjetur buzëqeshjen dhe qetësinë që kërkonte prej kohësh: “Me Keith jemi një familje shumë e bashkuar dhe në shtëpi flasim për gjithçka. I ..

Lexone

VIDEO/ Momenti tronditës: 16 vjeçari godet me çekiç kokës bashkëmoshatarin e tij

Ky është momenti tronditës kur një adoleshent sulmon bashkëmoshatarin e tij me çekiç në stacionin e autobusit.Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin kur 16-vjeçari i cili po priste autobusin në stacionin Poplar Park në Londër, sulmon me çekan bashkëmoshatarin e tij.Agresori fillon ta godasë pa mëshirë të riun, ndërsa ai mundohej të ikte për t’i shpëtuar goditjeve të vazhdueshme në kokë.Si pasojë e këtij sulmi, adoleshenti është dërguar me urgjencë në spital pasi kishte marrë disa goditje në kokë. (TemA)

Lexone

VIDEO/ Momenti tronditës: Fëmijët “varrosen” poshtë një grumbulli me tulla

Ky është momenti i tmerrshëm kur dy fëmijë i zë poshtë një grumbull me tulla.Në video do të shikoni se si nëna e tyre, e cila po punonte në vendin e ndërtimit, menjëherë sapo vuri re se disa tulla po lëviznin nxitoi për të mbrojtur fëmijët e saj.Fatmirësisht fëmijët shpëtuan, por morën dëmtime të rënda dhe u dërguan me urgjencë në spital.Ngjarjka tronditëse ndodhi në një fshat në Kinë. (TemA)

Lexone

VIDEO tronditëse: Sherr në rrugë, burri nxjerr shpatën për të goditur të riun

Ky është momenti tronditës kur dy burra zihen me njëri tjetrin në mes të rrugës pranë një semafori.Në pamjet filmike shikohet se njëri nga burrat përdor një shishe si armë për të goditur personin tjetër i cili nxjerr më pas një thikë të madhe.Nuk dihen shkaqet e sherrit, por është dashur ndërhyrja e menjëhershme e policisë që konflikti të shuhej.Sapo pikas makinën e policisë burri që mbante thikën në dorë largohet me vrap.Incidenti ndodhi të premten në Castlemilk, Glasgow, në orën 6.20 . (TemA)

Lexone