Home / Tag Archives: tregojne

Tag Archives: tregojne

VIDEO: Dalin pamjet e vrasjes së Marvi Mihalit, momentet e ekzekutimit për një karikues telefoni

Emisioni “Të Paekspozuarit” në Top Channel, publikoi një video ekskluzive, ku tregon vrasjen barbare të Marvi Mihalit, 22-vjeçarit, në datë 31 korrik 2017. Marvi, ishte djali i ish-sportistit të njohur Pavllo Mihali dhe mësueses së anglishtes, Mira Mihali, të cilët po përjetojnë dramën më të madhe të djalit të tyre. Pamjet, para dhe gjatë momenti të sherrit, tregojnë për një plan mirë të organizuar nga grupi kriminal i të rinjve. Dejvi Bitraj, Eugen Bitraj, Marsel Alla, Kridens Alla dhe shumë tjetër kishin rrethuar zonën, për ti bërë pritë bashkëmoshatarëve të tyre, Armend Haxhiut, Xhoslin Shatës, Marvi Mihalit. Sipas videos, e cila është siguruar nga kamerat private të bizneseve, një nga organizatorët e krimit i bën me shenjë grupit të sulmi, se po vjen Armendi, Marvi dhe Xhoslini. Në atë moment, del në skenë Dejvi Bitraj, i cili shkëmben fjalë me Armendin, por ky i fundit, nuk duron dhe e godet me grusht. Në atë moment, grupi i agresorëve, rrethojnë Marvin, Armendin dhe Xhoslinin...

Lexone

Kumari u favorizua me ligj, Qeveria uli taksat për kompanitë e bixhozit

Zgjerimi i industrisë së kumarit gjatë viteve të fundit është favorizuar nga ulja e taksave. Top Channel publikon dokumente zyrtarë që tregojnë se pikërisht gjatë kohës që rriti ndjeshëm taksat për të gjithë qytetarët dhe bizneset, qeveria i uli ato për kompanitë e bixhozit. Gjithçka është bërë pa shumë zhurmë, përmes disa ndryshimeve të minutës së fundit. Në vitin 2015, Këshilli i Ministrave dërgoi një projektligj në Parlament, i cili në nenin 52 parashikonte me 25 për qind mbi xhiron bruto për kompanitë e lojërave të fatit. Por vetëm 24 orë para votimit të ligjit në seancë, drafti u ndryshua. Përmes një amendamenti të propozuar nga ish-deputetja socialiste, Esmeralda Shkjau dhe ai i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Robert Bitri, taksa mbi xhiron u ul ndjeshëm nga 25 për qind në 15 për qind. Amendamenti u votua nga mazhoranca e asaj kohë dhe vetëm përmes këtij ndryshimi, qeveria u fali kompanive të bixhozit 1.5 miliardë lekë ose mbi 12 milionë euro në vit. Por ulja e ndjeshme e t..

Lexone

Videoja e vrasjes së Marvi Mihalit, për një karikues telefoni

Emisioni “Të Paekspozuarit” në Top Channel, publikoi një video ekskluzive, ku tregon vrasjen barbare të Marvi Mihalit, 22-vjeçarit, në datë 31 korrik 2017. Marvi, ishte djali i ish-sportistit të njohur Pavllo Mihali dhe mësueses së anglishtes, Mira Mihali, të cilët po përjetojnë dramën më të madhe të djalit të tyre. Pamjet ekskluzive të siguruara nga “Të Paekspozuarit”, para dhe gjatë momenti të sherrit, tregojnë për një plan mirë të organizuar nga grupi kriminal i të rinjëve. Dejvi Bitraj, Eugen Bitraj, Marsel Alla, Kridens Alla dhe shumë tjetër kishin rrethuar zonën, për ti bërë pritë bashkëmoshatarëve të tyre, Armend Haxhiut, Xhoslin Shatës, Marvi Mihalit. Sipas videos, e cila është siguruar nga kamerat private të bizneseve, një nga organizatorët e krimit i bën me shenjë grupit të sulmi, se po vjen Armendi, Marvi dhe Xhoslini. Në atë moment, del në skenë Dejvi Bitraj, i cili shkëmben fjalë me Armendin, por ky i fundit, nuk duron dhe e godet me grusht. Në atë moment, grupi i agreso..

Lexone

Pas bllofit të CV-së, kryeministrin italian e kapin sërish mat

Pas problemeve në CV, kryeministrit të ri të Italisë i gjendet një tjetër “cen”. E përditshmja italiane “Libero” shkruan se Giuseppse Conte nuk ka shlyer taksat ndaj shtetit. Gazeta u referohet dokumenteve të vlerësimit të taksave të viteve 2009 dhe 2011, ku mungon derdhja e taksave dhe gjobave në një vlerë totale prej 50 mijë eurosh. Rasti në fjalë ka të bëjë me hipotekën e shtëpisë në Romë, detyrim që duhej derdhur në llogarinë e Equitalia-s. I kontaktuar nga “Espresso”, kontabilisti i Conte-s, Gerardo Cimmino, është shprehur se bëhet fjalë për një gabim burokratik, që ka të bëjë me humbjen e dokumenteve në postë. Por dokumentet e publikuara nga “Libero” tregojnë një të vërtetë tjetër: mospagesa kontributesh në vlerë 8 mijë euro, gjoba të pashlyera në vlerë 1 mijë euro, tatimi mbi të ardhurat personale dhe taksa të tjera në vlerë 18 mijë euro, të gjitha në periudhën 1997-2008. Aktualisht, Conte i ka shlyer detyrimet e tij ndaj agjencive shtetërore. Por çështja hedh një njollë n..

Lexone

Kjo seksbombë venezuelase do t’ju trullos të gjithëve!

Ajo është një ndër femrat me të pasmet më seksi dhe më të mëdha në botë momentalisht. Maria Villalba numëron mbi 230 mijë ndjekës në llogarinë e saj në Instagram, të cilët i qeras vazhdimisht me fotografi joshëse. Se pse modelja seksi 30-vjeçare nga Venezuela ka aq shumë ndjekës ju tregojnë më së miri fotografitë më poshtë. The post Kjo seksbombë venezuelase do t’ju trullos të gjithëve! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Parkinsoni, jo vetëm sëmundje e të moshuarve – dalloni shenjat e para

🇦🇱

Nga dr. Erion Dushi, mjek neurolog pranë Spitalit Hygeia Sëmundja e Parkinsonit është sëmundje neurodegjenative progresive, me fjalë të tjera një sëmundje që vjen nga dëmtimi i ngadaltë i qelizave në qendra të caktuara të trurit (lënda e zezë në mesencephalon). Cilat janë shenjat e para? Si mund ta kuptojmë, duke qenë se shfaqet edhe te moshat e reja? Shfaqja e sëmundjes është zakonisht shumë graduale dhe shpesh me shenja jospecifike veçanërisht në fazë të hershme. Shenja të hershme mund të jenë çrregullime të gjumit, rënie të nuhatjes dhe luhatje të presionit arterial që mund ta bëjnë një pacient të ndjeshëm nga qëndrimet e zgjatura në këmbë. Shenja të tjera mund të jenë çrregullime të zakoneve të tualetit, veçanërisht konstipacioni, apatia, përgjumja gjatë ditës, dhimbje të artikulacioneve dhe të shpinës. Diagnoza vendoset në mënyre tipike kur sëmundja shfaqet me disa shenja karakteristike që janë: ngurtësimi i muskujve apo rigiditeti, ngathtësia në lëvizje apo bradikinezia, dri..

Lexone

ANALIZA/ Të papërgatitur para stuhisë: BE, Kosova dhe Serbia

Nga Bodo Weber Ka kaluar tashmë një vit qëkur pjesëmarrësit e dialogut politik mes Kosovës dhe Serbisë, të kryesuar nga BE, i cili zuri fill më 2012, njoftuan për fillimin e një «faze të re» të dialogut në Bruksel në korrik të vitit 2017. Faza paraardhëse ishte dhe ngelet ende e lidhur me sfidat e palëve për të zbatuar tërësisht Marrëveshjen e Prillit të 2013-ës. Megjithatë negociatat mbi një marrëveshje të obligueshme ligjore mbi normalizimin e plotë të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë ende s’kanë filluar. Për një vit, kjo çështje është anashkaluar në mënyrë strategjike. BE – përmes Përfaqësueses së Lartë për Politikat e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini, apo ndonjërit prej përfaqësuesve të shteteve kryesore anëtare – nuk ka përcaktuar ende publikisht një platformë me strukturën përkatëse sipas të cilës do të bëhen negocimet, apo të përcaktohet rezultati përfundimtar i pritur. Kjo ka çuar në lëkundje politike, tensione, madje edhe një përshkallëzim gati të dhunshëm në m..

Lexone

Nëse nuk je i kënaqur me madhësinë e penisit tënd, kjo është metoda më e mirë për ta rritur

A je i kënaqur me madhësin e penisit tënd?? A do të pëlqente të dish një mënyr si ta rrisësh madhësin e penisit? Derisa po lexon këtë shkrim ka shum mundësi që po. Për të rritur madhësin e penisit nuk është e lehtë. Ne internet ka shum metoda dhe forma mashtrimi por ka 2 metoda shkencore dhe që realisht bëjnë pun përrritjen e penisit. Një metod kërkonte përdorimin e disa ilaceve, kurse tjetra vetëm duar të forta dhe ca vaj ‘baby oil’ ose vazelin. Me këtë metod ponon 6 muaj pastaj ‘stop’ sepse nuk ia vlen ta zmadhosh më tepër. E para njëher është super e thjesht, nuk kërkon as mend shum dhe as të pish ilaçe apo të lësh leshtë nëpër spitale për operacione. Të vësh paisje për zgjatjen e penisit është një tjetër metod shum efektive por që e vetme nuk jep rezultate maksimale. Metoda në këtë shkrim është zbulim i kohve të fundit por e kombinuar me ushtrimet pothuajse 3000 vjeçare të vjetra që jan gjetur në Afrikë. Por nëse e ke penisin nën 14 cm në ereksion, e ke të vogël sipas shkenc..

Lexone

Protesta e 26 majit, thirrja e LSI-së: Është koha e qytetarëve!

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama deklaroi sot në një konferencë për mediat se mesazhi kryesor i protestës së të shtunës është humbja e legjitimitetit të kësaj mazhorance. Luan Rama tha se angazhimi qytetar dhe protesta do të tregojnë se kjo qeveri nuk përfaqëson më shumicën e shqiptarëve dhe theksoi se tashmë është koha e qytaterë, duke iu referuar protestës së 26 majit të organizuar nga opozita. Rama ka akuzuar shumicën për një qëndrim të njëanshëm dhe me arrogancë, që ka cuar në rrënimin e parlamentarizmit. “LSI do të jetë nesër pjesë e seancës me seriozitetin dhe përgjegjësitë e grupit tonë në kuvend. Edhe në seancën e nesërme shfaqet e njëjta shfaqje e maxhorancës, rrënimi i parlamentarizmit, pasi nismat janë të njëanshme dhe shprehje e arrogancës dhe autoritarizmit. Jemi në një situatë kritike të zhvillimeve politike në vend, kur do të duhej që shumica, por gjithë klasa të demonstronte qëndrim unik për të mbërritur te celja e negociatave, maxhorancja vjën në mënyrë të njëan..

Lexone

7 mënyra për të ndjerë kënaqësinë e orgazmës

Kur themi orgazmë me të drejtë mendojmë për seksin, por megjithëse kanë origjinë seksuale, orgazmat jo gjithmonë vijnë prej tij, apo aktiviteteve të ngjashme eksituese. Në të vërtetë, ka veprime shumë më të zakonshme që është provuar që prodhojnë të njëjtat ndjesi si orgazma. Ja disa nga ato që do ju lënë krejtësisht pa fjalë: Meditimi ka të njëjtin efekt në tru Meditimi dhe orgazma nuk janë shumë larg nga njëri tjetra. Gurutë shpirtërorë thonë që ata i arrijnë të dyja në qetësi dhe që orgazma nuk është një përvojë seksuale, por shpirtërore. Por edhe kërkimet shkencore tregojnë që të dyja kanë efekt të ngjashëm në trurin tonë, ku gjaku vërshon në koren e tij të djathtë parafrontale. Për më tepër, të dyja veprimet shërbejnë si një ikje e përkohshme nga idetë. Një artikull në Scientific American thotë që meditimi dhe orgazma gjenerojnë lumturi, që ul ndjesinë e vetëdijshmërisë, mpreh shqisat dhe redukton dhembjen. Ka edhe orgazma nga ushtrimet Po pra, një motiv më shumë për t’u stër..

Lexone