Home / Tag Archives: transferuar

Tag Archives: transferuar

“Furtunë” në Policinë e Korçës, shkrihen sektorë dhe transferohen shefat

Vala e ndryshimeve në radhët e Policisë së Shteteve do të prekë edhe Policinë e Qarkut të Korçës.Drejtoria vendore do të pësojë ndryshime në disa prej strukturave kyçe të saj. Sipas burimeve të Top Channel, mësohet se janë shkrirë plotësisht sektori i krimit ekonomik dhe sektori i antidrogës, ku përveç specialistëve, të cilët janë transferuar në sektorë të tjerë, mësohet se janë larguar nga detyra edhe dy drejtuesit e këtyre sektorëve.Sipas të njëjtave burime, janë larguar edhe shefi i qarkullimit të Korçës dhe Pogradecit, të cilët do të mbajnë detyrën e shefit të rendit. Shefi i qarkullimit të Korçës do të mbajë pozicionin e shefit të rendit në Maliq, ndërsa shefi i qarkullimit të Pogradecit do të mbajë pozicionin e shefit të rendit në po të njëjtin qytet.“Furtuna” e lëvizjeve ka përfshirë edhe sektorin e qarkullimit rrugor. Më shumë se 50% e efektivëve të këtij sektori do të transferohen në sektorin e rendit, ndërsa në sektorin e qarkullimit priten emërime të reja.Lëvizjeve n..

Lexone

De Vrij te Interi, bashkë me të në Milano edhe e mrekullueshmja Doina Turcanu!

1 of 5Pas disa javësh tifozët e Interit do të kenë mundësi të admirojnë në fushë Stefan De Vrij, mbrojtësin holandez i transferuar nga Lazio te zikaltrit me parametër zero.Por nëse ngrenë sytë nga tribunat e San Siros tifozët e Interit do të mbeten me të vërtetë “gojëhapur” nëse shikojnë të fejuarën e De Vrij. Bukuroshja Doina Turcanu është thjeshtë magjepsëse.Modelja moldave është njohur me mbrojtësin holandez në Romë dhe do ta shoqërojë atë edhe në aventurën e tij milaneze.26 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Liverpooli do Donnarummën, por Milani kërkon 70 mln euro

Gigio Donnarumma është gjithmonë e më larg Milanit. Sezoni i tij nuk ka qenë një nga më të mirët dhe gafat në finalen e Kupës së Italisë ndaj Juventusit kanë bërë që Donnarumma që një vit më parë rinovoi kontratën e tij me Milanin të mos jetë më një nga lojtarët më të dashur për tifozët kuqezinj.Pas Paris Saint Germain, në skenë për të marrë shërbimet e portierit të talentuar të Milanit ka dalë edhe Liverpooli.Jurgen Klopp e pelqen së tepërmi 19-vjeçarin dhe do ta bëjë një tentativë në merkaton e verës për ta transferuar në Anfield, Gigio Donnarumën. Por nëse Paris Saint Germain, Milani i kërkoi Cavanin në shkëmbim të Donnarummës, kërkesat për Liverpoolin kapin vlerën e 70 milionë eurove, pasi është kjo shifra me të cilën e vlerësoi klubi kuqezi kartonin e 19-vjeçarit.17 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Mourinho i fiksuar pas Alex Sandros, ka gati 60 milionë euro

Jose Mourinho nuk heq dorë nga Alex Sandro. Është pikërisht braziliani i Juventusit objektivi i madh i trajnerit portugez për të përforcuar krahun e majtë të mbrojtjes së Manchester United.Sipas mediave angleze, Alex Sandro pëlqehet shumë nga Mourinho i cili e ka kërkuar edhe në merkaton e verës së kaluar lojtarin por pa mundur të bindë Juventusin, por këtë herë Special One do të bëjë të gjitha tentativat e mundshme për të transferuar në Old Trafford, mbrojtësin e majtë dhe për këtë është gati të derdhë në arkat e klubit bardhezi, plot 60 milionë euro.2 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

‘Kallet ‘San Siro’..! Perez po ua rrëmben yllin e madh Milanit

Real Madrid vazhdon dhe po e ndjek Leonardo Bonucci me interes të madh  dhe po bën në plan për ta transferuar atë sezonin e ardhshëm, përcjell ORAinfo. Lajmi është konfirmuar nga  Don Balon,ku thuhet se spanjollët janë të gatshëm të ofrojnë 40 milionë euro për të sjellë kapitenin e Rossonerëve …

Lexone

Askush nuk e do këtë lojtar në Barcelonë..! Messi nuk flet me të fare..

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi kurrë nuk ka dashur që Ousmane Dembele  ti bashkohet Barcelonës Barcelona nënshkroi me Dembele që erdhi nga Borusia Dortmund në verë, duke e transferuar francezin me një pagesë të madhe prej  120 milionë funte, përcjell ORAinfo. Megjithatë, pavarësisht çmimit të lartë, 20-vjeçari ka luftuar me …

Lexone

Besoni ose JO, ky futbollist vlen sa MESSI..!

Trajneri i Romës, Roberto Negrisolo, zbulon se po merr shumë oferta për ta portierin e çmuar, Alisson, përcjell ORAinfo. Madje trajneri i Romës,  i ka thënë Liverpoolit që një ofertë prej 44.5 milionë funte nuk do të ishte e mjaftueshme për të transferuar Alisson, i cili pretendon se  ka vlerë …

Lexone

Real mund të mbetet pa një sulmues

Real mund të mbetet pa një sulmues

Liverpool dhe Arsenal kanë shfaqur interesim për të transferuar sulmuesin e Real Madrid, Lucas Vasquez. Spanjolli pritet të largohet nga Santiago Bernabeu gjatë kësaj vere, ndërsa edhe Roma ka qenë e lidhur me blerjen e tij.

Lexone

Vritet 19-vjeçari në një dasëm në Likovë te Kumanoves

19-vjeçari nga Gjermania, me origjinë nga Serbia, ka vdekur në Maqedoni, pasi nga plagët e rënda, ka vdekur në një dasëm dje në Likovë të Kumanovës, përcjell Telegrafi Maqedoni. MPB ka njoftuar se ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:45. Përderisa ka qenë i ulur në oborrin e Z.SH. (51) ku …

Lexone