Home / Tag Archives: transferohet

Tag Archives: transferohet

Në Xhenova presin të bukurën Matilde (Foto)

Lukasz Skorupski sezonin e ardhshëm me shumë gjasa do të luajë te Genoa për të zëvendësuar Matia Perin i cili do të transferohet te Juventusi.Portieri polak i cili këtë sezon u aktivizua shumë pak te Roma për faktin se ishte zëvendësi i Allison do të ndryshojë qytet sezonin e ardhshëm dhe bashkë me të drejt Genoas do të udhëtojë edhe bukuroshja Matilde Rossi e cila është bashkëshortja e 27-vjeçarit polak.1 of 10Bukuroshja super-seksi ka bërë valixhet gati për destiancionin e saj të ardhshëm, ndërsa në Genova do të lumturohen të gjithë për praninë qofshin tifozë të Genoas apo të Sampdorias, pasi do të shijojnë nga afër format e perfekte dhe bukurinë e Matildes.16 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT: “Çernobili lundrues” rus, që po alarmon gjithë botën

Është një reaktor bërthamor prej 70 megavatësh, por me një ndryshim thelbësor; lundron dhe lëviz. Bëhet fjalë për një anije të pagëzuar nga Kremlini si “Akademic Lomonosov”. Kritikët janë më të ashpër dhe e thërrasin si Çernobili lundrues, të tjerë si Titaniku bërthamor.Në vitin 2019 pritet që të lidhet me rrjetin elektrik në qytetin arktik të Pevekut, me të cilin do të shndrrohet në reaktorin bërthamor më verior të botës, i aftë të furnizojë me energji një qytet prej 100 000 banorësh.Prodhuesi i tij, Rosatom thotë se ka një marzh të madh të sigurisë dhe që është i pathyeshëm para cunamit dhe fatkeqësive natyrore.Grupet ambjentaliste në të gjithë botën kanë ngritur alarmin, sepse e konsiderojnë një kërcënim absolut. Sipas ekspertëve më e keqja që mund të ndodhë është që ky reaktor të përballet me erërat dhe valët e larta të Arktikut.Anija bërthamore është ankoruar jashtë portit të Shën Petërburgut, të shtunën e kaluar, me qëllim nisjen e tij drejt Pevekut.Do t’i duhet një vit..

Lexone

Çelsi e ka seriozisht, do të paguajë për Sarrin

Çelsi e do me çdo kusht trajnerin e Napolit Mauricio Sarri, i cili pëlqehet shumë nga Roman Abramoviç. Pronari i klubit anglez ka pëlqyer shumë lojën e Napolit në sezonet e fundit dhe kërkon që edhe skuadra e tij të luajë në atë mënyrë.Gazzetta dello Sport shkruan se Blutë kanë nisur bisedimet me agjentin e Sarrit, i cili është gati të transferohet në Londër, aq sa flitet se stafi i Sarrit ka nisur të mësojë anglishten.Ndërkaq, Napoli nuk pranon ta lërë të lirë, pasi Sarri është nën kontratë, por Çelsi është i gatshem të paguajë klauzolën prej 8 milionë eurosh për të liruar trajnerin, i cili në rast transferimi në Angli do të merrte me vete edhe ndonjë lojtar, duke nisur nga qendërmbrojtësi Kulibali.

Lexone

Iniesta “Perandor” në Kinë, miliona për futbollin dhe verën e tij

Një klub i Superligës kineze i ka bërë një ofertë të pabesueshme Andres Iniestës, për ta bindur të transferohet në Superligën kineze. Jo vetëm kontratë me shifra stratosferike, por edhe ofertë për të blerë 6 milionë shishe vere nga kantina personale e Iniestës.Mesfushori legjendar sapo ka zyrtarizuar largimin nga Barcelona, pas 15 vitesh aty, ndërsa e ka pranuar se do të vijojë të luajë futboll në Azi.Chongqing Dangdai Lifan i ka ofruar mesfushorit 27 milionë euro neto në sezon për tre vitet e ardhshme, ofertë e pabesueshme.Nuk mbaron me kaq, sepse sipas El Mundo Deportivo-s klubi kinez kërkon ta mbyllë sa më shpejt marrëveshjen dhe ka shkuar deri aty sa t’i ofrojë Iniestës edhe një kontratë për blerjen e 6 milionë shisheve verë nga kantina “Bodega Iniesta”, me kosto 6 euro secila. Ofertë e çmendur, zor se Iniesta do të refuzojë.

Lexone

Firmoset kontrata, gati fillimi i punimeve për ndërtimin e spitalit të ri në QSUT

Një spital i ri 7 katësh i sëmundjeve të brendshme do të ndërtohet në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza në Tiranë, projekt i financuar nga kredia e Bankës së Këshillit të Europës të përfituar nga Qeveria Shqiptare.Në mjediset e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u firmos kontrata për ndërtimin e spitalit të ri nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe Fabrizio Puccarelli, drejtor ekzekutiv i kompanisë INSO.Spitali i ri, një investim prej 14.4 milion euro do të ndërtohet nga themelet brenda ambienteve të QSUT, ku do të përqendrohen të gjitha repartet e sëmundjeve të brendshme (të 6-katëshit aktual) duke filluar nga kardiologjia, hemodinamika, nefrologjia etj. si dhe do të bëjë bashkë shërbimin e mjekësisë interne, alergologjisë, të cilat së bashku me shërbimet ekzistuese do të kompletojnë profilin e një spitali të mirëfilltë të sëmundjeve interne.Vendndodhja e spitalit të ri është pas spitalit ekzistues të ndërtuar në fazën e parë të master-planit ..

Lexone

Po ndodh e papritura..! Ja ku po transferohet Pulisic

Gara për të nënshkruar me yllin e Borussia Dortmund, Christian Pulisic po bëhet gjithnjë e më e fortë. Manchester United, Liverpooli dhe Bayern Munich janë të gjithë në një garë të ashpër për të vendosur nënshkrimin e të riut. Mesfushori sulmues ka pasur klubet më të mëdha të Evropës duke …

Lexone

Ish-ylli i Milanit transferohet në LaLiga

Flamini won the Serie A title during his time at AC Milan

Mathieu Flamini po i rikthehet futbollit. Ish anëtari i Arsenalit dhe Milanit aktualisht është bërë me skuadër re. Flamini sezonin e kaluar luajti për Crystal Palacen, por që nga vera ai ishte lojtar i lirë dhe Getafe ka arritur marrëveshje me të, transmeton ORAinfo. Mesfushori është pajtuar që të luaj …

Lexone

Po kompletohet transferimi gjigant: Batshuayi te Dortmundi

Michy Batshuayi është duke i kaluar testet mjekësore te Dortmundi. Sulmuesi belg po largohet nga Chelsea për tu transferuar te skuadra gjermane në formë të huazimit, përcjell ORAinfo. Michy Batshuayi ✔@mbatshuayi … 12:18 PM – Jan 31, 2018  1,6091,609 Replies  7,1077,107 Retweets  20,02620,026 likes Twitter Ads info and privacy Mediat …

Lexone