Home / Tag Archives: tradicionale

Tag Archives: tradicionale

VIDEO/ Princi Charles ia merr valles në Kretë

Gjatë vizitës së tyre në Greqi, Princi Çarls dhe Camilla treguan se ata dinë të përshtaten shumë mirë edhe me vallet tradicionale të zonës.Në turneun e tyre tre-ditor në Greqi, çifti provoi veten të jetë shumë sportiv, pasi ata u bashkuan me valltarët e veshur në veshje tradicionale në fshatin Archanes, në ishullin e Kretës, gjatë vizitës së tyre.Charles bëri shaka kur tha se ishte i papërgatitur për martesën e Prince Harry me Meghan, kur u pyetën: ‘A jeni gati?’Princi i Uellsit dhe Dukesha e Cornwall vizituan Sitin Arkeologjik të Knossos në Kretë në ditën e fundit të turneut të tyre në Greqi.Më vonë gjatë ditës, Charles dhe Camilla shkuan në fshatin Archanes, ku vizituan stalla që tregonin prodhimet e Kretës, zanatet dhe iniciativat lokale.Çifti mbretëror arriti në Greqi për një vizitë tre-ditore të mërkurën, pasi vizitoi Francën.

Lexone