Home / Tag Archives: tmerruar

Tag Archives: tmerruar

VIDEO: “Bombë në bord”, pasagjerët hidhen nga krahu i avionit në pistë, dhjetra të plagosur

Një alarm për bombë ka bërë që pasagjerët e një avioni të hidhen nga krahu i tij në pistë.Në pamjet filmike do të shikoni pasagjerët e tmerruar që hidhen menjëherë pasi hapet dera e emergjencës.Të paktën dhjetë vetë u plagosën, shumica thyen këmbët dhe morën plagë në kokë pasi u hodhën nga krahu i avionit.Paniku shpërtheu në avion Boeing 737 kur një burrë tha se një bombë ishte në bord.Fatmirësisht alarmi për bombë ishte fals dhe 26-vjeçari, Frantinus Nirigi i cili përhapi panikun u arrestua nga policia.Ngjarja ndodhi në aeroportim Supadio në qytetin Pontianak në Indonezi. (TemA)

Lexone

FOTOT: (Zh)veshjet e nuseve në ditën e dasmës

Veshja e fustanit të nusërisë është ëndërr e çdo vajze.Por ëndrra për një fustanin e nusërisë i ka kaluar kufinjtë e imagjinatës për këtë vajza që do të shikoni më poshtë.Në foto do të shikoni disa nga fustanet më të tmerrshme që i kanë tmerruar edhe vet dhëndërrit, di dhe një lakuriqësi e tepruar.(TemA)

Lexone

VIDEO: Bie nga kati i pestë i pallatit, burri hero shpëton fëmijën 2 vjeç

Një burrë në Kinë është konsideruar hero pasi ka shpëtuar nga vdekja një foshnje që ra nga kati i pestë.Burri, dikur ushtarak arriti ta kapte djalin 2 vjeçar teksa qëndronte në ballkonin e tij 3 kate më poshtë.Banorët shihnin të tmerruar ngjarjen madje disa filmuan me celular.Incidenti ndodhi në provincën Shandog në Kinë. (TemA)

Lexone