Home / Tag Archives: tmerrshme

Tag Archives: tmerrshme

VIDEO: Aksident në ajër, avioni përplaset me helikopterin

Këto pamje të tmerrshme zbulojnë momentin kur një avion i vogël është përplasur me një helikopter në ajër.Pamjet tregojnë përplasjen e helikopterit Robinson R22 dhe një avioni Piper PA-28 në aeroportin e Clearwater në Florida.Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar.Aksidenti ka ndodhur më 23 shtator, por pamjet janë publikuar vetëm tani. (TemA)

Lexone

FOTOT e tmerrshme: 12-vjeçarit i ngulet dega e pemës në gjoks

Një djalë 12-vjeç nga India ka arritur t’i shpëtojë vdekjes edhe pse një degë e madhe e peme i është nguluar në gjoks dhe i kishte depërtuar në anën tjetër të qafës.Bishnu Mahakud i mbijetoi lëndimit të rëndë që kishte ndodhur në një fshat në Dhangadadiha të Indisë, ku i riu ishte rrëzuar nga një pemë e lartë.Si pasojë e rrëzimit një degë e madhe i është ngulur në gjoks dhe i kishte depërtuar në anën tjetër në qafë.Bishnu është dërguar me urgjencë në spital nga fshatarët.Një ekip prej pesë mjekësh në krye me mjekun Manoj Kumar Patnaik pas ekzamineve ia hoqën nga trupi degën, ndërsa operacioni ka zgjatur pesë orë. (TemA)

Lexone

VIDEO: Gruaja i kërkoi divorcin, burrit i “ikën truri” dhe e shtyp me makinë

Ky është momenti tronditës kur një burrë i nervozuar shtyp me makinë gruan e tij.Ai bëri këtë veprim pasi gruaja e tij i bëri me dije se dëshironte të divorcohej nga ai.Ngjarja e tmerrshme është filmuar me kamerë amatore në qytetin rus Khabarovsk.Çifti bashkëshortor fillimisht ishin grindur brenda veturës, dhe kur situata u tensionua ajo i tha burrit të saj se dëshiron të divorcohet dhe pa u menduar dy herë doli nga vetura.Por, ky veprim zemëroi tej mase burrin i cili ktheu makinën dhe e goditi në trotuar.Fatmirësisht ajo shpëtoi pa dëmtime të rënda. (TemA)

Lexone

FOTOT e tmerrshme: Parashutistit i ngulet një copë druri në shpatull

Fotot e tmerrshme tregojnë një parashutist i cili është lënduar rëndë pasi ishte hedhur me parashutë u përplas me një pemë.Parashutisti ka përfunduar i përplasur nëpër pemë në mal, dhe një cope gjigante druri i është ngulur në shpatull.Pamjet e publikuara shfaqin 36-vjeçarin Ivan Krasouski nga Bjellorusia, të cilit i është ngulur një copë druri gjigant në shpatull.Për fat të mirë burri nga Bjellorusia i ka shpëtuar më të keqes, madje mjekët thonë se ai shpejt do të lirohet nga spitali. (TemA)

Lexone

FOTOT e tmerrshme: Parashutist i ngulet një copë druri në shpatull

Fotot e tmerrshme tregojnë një parashutist i cili është lënduar rëndë pasi ishte hedhur me parashutë u përplas me një pemë.Parashutisti ka përfunduar i përplasur nëpër pemë në mal, dhe një cope gjigante druri i është ngulur në shpatull.Pamjet e publikuara shfaqin 36-vjeçarin Ivan Krasouski nga Bjellorusia, të cilit i është ngulur një copë druri gjigant në shpatull.Për fat të mirë burri nga Bjellorusia i ka shpëtuar më të keqes, madje mjekët thonë se ai shpejt do të lirohet nga spitali. (TemA)

Lexone

VIDEO/ Momenti shokues: Tre vjeçarit i ngec këmba tek shkallët elektrike

Ky është momenti shokues kur një dali të vogël i ngec këmba në shkallën lëvizëse.Trevjeçari po zbriste shkallëve elektrike kur shputa e këmbës së majtë i ngeci në një hapësirë të saj, dhe e gjithë ngjarja e tmerrshme ka ndodhur para syve të nënës së tij.Mjekët në spital kanë thënë se gjendja e shëndetësore e vogëlushit nuk është e mirë, pasi shputa e këmbës i është dëmtuar shumë nga shtypja në shkallët elektrike.Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në një qendër tregtare në qytetin kinez Tianjin. (TemA)

Lexone

Pornostarja ngushëllon sërish portierin Karius: Vazhdo të buzëqeshësh!

Një pornostare i del në mbrojtje portierit gjerman të Liverpoolit, Loris Karius, i cili është vënë në shënjestër nga tifozë anembanë botës për dy gabimet trashanike të tij në finalen e Championsit me Realin e Madridit.1 of 5Në një postim në rrjetet sociale aktorja e filmave për të rritur i kërkon portierin të vazhdojë të buzeqeshë, pavarësisht asaj mbrëmjeje të tmerrshme, që mund t’i ndodhë kujto. Madje Mia përbuz me një sharje Sergio Ramosin, që i shkaktoi një dëmtimin të rëndë në shpatull sulmuesit kryesor të Liverpoolit, Mohamed Salah.30 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT +18: Elefanti shtyp për vdekje kujdestarin e tij

Një elefant ka shpëtuar për vdekje kujdestarin e vet, në një aksident tragjik në një tempull në Indi.Kujdestari i elefantit i identifikuar si Gajendran, 48-vjeç, u vra teksa po qëndronte mbi elefantin në tempullin Samayapuram Mariamman në Tiruchirappalli.Pamjet e tmerrshme nga vendi i ngjarjes, shfaqin trupin e pajetë të Gajendranit i mbuluar në gjak në hollin e tempullit.Elefanti ishte mbajtur brenda tempullit për të kryer një ritual, por në një moment sulmoi kujdestarin të cilin e la të vdekur në vend. (TemA)

Lexone

FOTOT: E gënjeu se ishte e virgjër, boksierit “i ikën truri”, vret të dashurën dhe më pas veten

Një bosksier e MMA-së, 28 vjeç, vrau të dashurën e tij 27-vjeçare, dhe më pas ia copëtoi trupin dhe e futi në qese pasi ajo e kishte gënjyer se kishte qenë e virgjër.I riu ishte njohur me vajzën Yee-min Huang në një faqe interneti “Tinder” dhe ajo i kishte thënë se ishte e virgjër, por Gary Chu e masakroi atë pasi pretendoi se vajza i bëri padrejtësi duke e gënjyer atë.Kamerat e sigurisë të apartamentit kanë kapur momentet, kur Gary Chu hodhi pjesë pjesë trupin e 27-vjeçares të cilin e kishte futur në shtatë qese.Më pas “luftëtari” i MMA vrau vetën.Ngjarja e tmerrshme e cila tronditi opinionin publik ndodhi në Tajvan. (TemA)

Lexone

Debati mbi kampin e Tepelenës, flet Bashkim Shehu: Burgu i Burrelit ishte hotel në krahasim me të

I ftuar në një bashkëbisedim me studentë dhe pedagogë të Universitetit Europian të Tiranës, në moderimin e Shefes së Departamentit të Komunikimit, Belina Budini, ishte shkrimtari dhe publicisti Bashkim Shehu.Ai foli rreth letërsisë së tij, kujtesës, së shkuarës dhe përjetimeve personale.I pyetur rreth debatit të fundit rreth kampit të Tepelenës, Shehu foli për kushtet e tmerrshme në të cilat mbaheshin njerëzit aty I gjendur në Tiranë për të mbajtur një cikël leksionesh të hapura në Universitetin Europian të Tiranës mbi raportin mes letërsisë moderne dhe filozofisë, shkrimtari dhe publicisti i njohur, i cili prej vitesh jeton në Barcelonë të Spanjës, zhvilloi sot një bashkëbisedim me studentë e pedagogë të këtij universiteti në kuadër të Forumeve UET , që zhvillohen çdo të martë pasdite në mjediset universitare.Shehu ndau me të pranishmit përvojën e vjetshme si kryetar i jurisë së çmimit letrar “Kadare”, ku pranoi se ishte ky aktivitet i një lloji të veçantë ku konkurrojnë autorë ..

Lexone