Home / Tag Archives: tmerrshem

Tag Archives: tmerrshem

VIDEO/ Momenti i pabesueshëm: I kalon rrota e kamionit mbi kokë, shpëton mrekullisht i riu

Ky është momenti i pabesueshëm kur një djalë arrin t’i mbijetojë një aksidenti të tmerrshëm edhe pse rrota e kamionit kaloi mbi kokën e tij.Siç edhe mund të shihet edhe në pamje motoçiklisti shpëton pasi kishte të vendosur helmetën në kokën e tij.Por edhe pse djali u përfshi në këtë aksident të tmerrshëm, ai u çua menjëherë në këmbë dhe mori me disa dëmtime.Pamjet u kapën të martën në Cainta të Filipineve. (TemA)

Lexone

VIDEO: Po e ndihmonte të parkonte, por gruaja përplas në mur të riun

Ky është momenti i tmerrshëm kur gruaja shtyp me makinë një të ri i cili përpiqej ta ndihmonte të parkonte.Në pamjet filmike do të shikoni se si gruaja përplas në mur të riun në momentin që ajo po ecte mbrapsht.Si pasojë e përplasjes i riu mbeti me brinjë dhe këmbë të thyera.Ngjarja ndodhi në Hanoi, Vietnam, muajin e kaluar. (TemA)

Lexone

VIDEO e frikshme: Kamioni 12 tonësh merr përpara Benzin

Ky është momenti i tmerrshëm kur një kamion çimentoje 12 tonësh përplas një Mercedes-Benz dhe e tërhoq atë për qindra metra.Ndërsa shoferi i makinës luksoze gjermane u përpoq të ndryshonte korsi, shoferi i kamionit nuk e shikon dhe hyn në korsinë e majtë duke përplasur kështu Mercedes-Benzin.Fatmirësisht nuk pati të lënduar.Aksidenti ndodhi në rrugët e Sydney. (TemA)

Lexone

VIDEO: Momenti tronditës, burrit i shpërthen telefoni në çantë

Disa pasagjerë në një autobus në Kinën juglindore ishin dëshmitarë të një incidenti të tmerrshëm javën e kaluar kur një karikues telefoni i njërit prej pasagjerëve shpërtheu në çantën e tij.Pasagjeri gjendej në një autobus në Guangdong të mërkurën e kaluar, kur çanta e tij shpërtheu përpara tij.Ai menjëherë hodhi çantën në dysheme dhe zjarri u shua disa sekonda më vonë.Ai mbijetoi incidentin i palënduar. (TemA)

Lexone

VIDEO/ Aksidenti i frikshëm: Makina hedh disa metra në ajër tre të rinjtë

Ky është momenti i tmerrshëm kur tre studentë përplasen nga një makinë teksa ata po kalonin tek vijat e bardha.Në pamjet filmike do të shikoni se si makina hedh në ajër tre adoleshentët.Më pas makina Peugeot 307 u ngjit në trotuar, duke goditur dy nga djemtë për herë të dytë, pasi ata ranë nën rrota pasi fluturon disa metra në ajër.Fatmirësisht ata i shpëtuan vdekjes dhe u dërguan me urgjencë në spital.Aksidenti i frikshëm ndodhi të hënën në mbrëmje në Domodedovo në periferi të Moskës. (TemA)

Lexone

VIDEO/ Momenti tronditës: Fëmijët “varrosen” poshtë një grumbulli me tulla

Ky është momenti i tmerrshëm kur dy fëmijë i zë poshtë një grumbull me tulla.Në video do të shikoni se si nëna e tyre, e cila po punonte në vendin e ndërtimit, menjëherë sapo vuri re se disa tulla po lëviznin nxitoi për të mbrojtur fëmijët e saj.Fatmirësisht fëmijët shpëtuan, por morën dëmtime të rënda dhe u dërguan me urgjencë në spital.Ngjarjka tronditëse ndodhi në një fshat në Kinë. (TemA)

Lexone

VIDEO/ Momenti i frikshëm: Kuzhinieri bie brenda në furrën me zjarr

Ky është momenti i tmerrshëm kur një kuzhinier bie brenda furrës me dru.Kuzhinier bashkë me kolegun po gatuante bukë dhe po i vendoste në furrën e drurit për t’i pjekur.Por, për një moment atij i humb drejtpeshimi dhe bie me kokë në furrën e ndezur.I menjëhershëm ishte reagimi i kolegut të tij, i cili e kap për duarsh dhe e nxjerr jashtë atë. (TemA)

Lexone

VIDEO: Foshnja 7-muajshe për pak sa nuk mbytet, përfundon me kokë në ujë

Ky është momenti i tmerrshëm kur një fëmijë për pak sa nuk është mbytur në një pishinë.Djaloshi 7-muajsh po notonte në pishinë me ndihmën e “gomës me ajër” të vendosur në bel, por papritur vogëlushi përfundoi me kokë në ujë dhe këmbë lartë.Duke u munduar t’i shpëtojë, vogëlushi arrin të dalë nga goma me ajër, por jo edhe nga uji.Fatmirësisht stafi i pishinës e shikon pasi për disa sekonda e kishin harruar dhe në momentin kritik reagojnë duke e nxjerrë nga uji.Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Quanzhoi në pjesën juglindore të Kinës. (TemA)

Lexone

VIDEO: Avioni pëson defekt gjatë fluturimit, tmerrohen pasagjerët

Ky është momenti i frikshëm kur avioni pëson një defekt në fluturim dhe papritur bën një ulje emergjente.Ulja e avionit ishte emergjente, pas një humbjeje të papritur të presionit të kabinës.“Onur Air Airbus 321” me 226 pasagjerë dhe tetë anëtarë të ekuipazhit ka rënë për pothuajse 10 mijë metra lartësi, në 500 metra brenda 5 minutave.Videoja e shpërndarë nga pasagjerët pas një ulje urgjente në aeroportin e Volgogradit në Rusinë jugore, tregon maskat e oksigjenit që ishin varur nga tavani, nga pasagjerët.Disa pasagjerë kishin nevojë për ndihmë mjekësore dhe psikologjike pas incidentit “të tmerrshëm”, tha një burim i aeroportit.Avioni ishte nisur Turqia dhe kishte si destinacion Rusinë. (TemA)

Lexone

VIDEO/ Aksidenti i frikshëm: Kamioni merr përpara makinat

Ky është momenti i tmerrshëm kur një kamion përplas disa makina një rreth rrotullim.Në pamjet filmike do të shikoni se si kamioni ecën me shpejtësi në drejtim të rrethrrotullimit dhe më pas përplaset me disa makina dhe motoçikleta.Aksidenti i frikshëm ndodhi në një kryqëzim në Kamboxhia. (TemA)

Lexone