Home / Tag Archives: thjeshte

Tag Archives: thjeshte

E goditi Ramos, Karius kryen vizita në kokë

Loris Karius, pak ditë pas finales zhgënjyese të Champios League kundër Real Madrid është nisur drejt SHBA ku i është nënshtruar një vizite neurologjike.ESPN shkruan se stafi mjekësor i Liverpool ka menduar se portieri gjerman mund të ketë pësuar një tronditje cerebrale pas përplasjes me Sergio Ramos, më pak se 2 minuta para se të bënte atë super gafë duke i dhuruar një gol Benzemasë.E bashkë me gafën e dytë të tij, në golin shënuar nga Bale nga një gjuajtje disa metra jashtë zone, një top që për një portier profesionist do ishte një pritje e thjeshtë, ka shtuar dyshimet se ka pasur diçka që nuk shkonte në kokën e Loris Karius pas përplasjes me Sergio Ramos.4 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Grigja diskuton me Salianusin për përgjimin e Lulit

Pas lajmeve se Luli po përgjohet dhe talljes që shpërtheu në rrjet për këtë lajm, Grigja u ul të diskutojë me Salianusin se kush e shpiku këtë problem.-Unë kam folur me Lulin, por më duket vërtetë i trembur, tha Grigja.Diçka do t’i ketë ndodhur vërtet.Po unë nuk kam frikë se e përgjon Rama, po kam frikë mos e përgjon gruaja dhe më hap ndonjë telash kot.Se ti ma bëre gjëmën me atë që the “shko me më kingun e PD”-së, dhe ajo tani nuk më ndahet.-Nuk besoj se e ka nga gruaja, tha Salianusi.Problemi më i madh më duket është se e përgjon Doktori.Ai ka dyshime që Luli bashkëpunon me Ramën, dhe ka filluar e quan gënjeshtar nëpër tavolina.Kjo e ka trembur Lulin, pasi ai mendon se Doktori e përgjon.-Po le ta përgjojë, çfarë pastaj?-Nuk është aq e lehtë.Nëse e përgjon Doktori dhe e shikon se ai nuk po funksionon, shfrytëzon ndonjë rrethanë dhe i bën ndonjë gjëmë, duke ja lënë në dorë Ramës.Pra, thjesht Luli më duket ka frikë se mos e vret Doktori.Në këtë krizë që është D..

Lexone

VIDEO: Djali hero ngjitet nga ballkonet në katin e katërt të pallatit për të shpëtuar një fëmijë

Ky është momenti i pabesueshëm kur një person kalon 4 kate të një ndërtese duke u ngjitur thjesht me duart e tij për të shpëtuar një vogëlush 4 vjeçar i cili ishte i varur ne një ballkon në Paris.4-vjeçari është filmuar derisa ishte i varur në ballkon jashtë apartamentit të tij në Rue Marx-Dormoy të shtunën pasdite, pasi që me sa duket ishte lënë në shtëpi vetëm përderisa babai i tij ishte jashtë apartamentit.Ai shpëtoi fale Mamoudou Gassama, i cili për më pak se 30 sekonda arriti tek fëmija, duke u ngjitur për ballkoni deri në katin e katërt aty ku ishte edhe fëmija.I pyetur se pse ai rrezikoi edhe veten për ta shpëtuar djalin, Gassam për Le Parisien tha: “E bëra thjeshtë sepse ai është një fëmijë”.Pas përpjekjes së ngritjes së tij, të inkurajuar nga një turmë e publikut që ishin aty, Gassama, 22 vjeçari arriti të kape djalin shëndosh e mirë. (TemA)

Lexone

VIDEO: Skifterët vjedhin Mercedes-in në më pak se 30 sekonda

Hapja e makinave të teknologjisë së fundit është bërë tashmë diçka shumë e thjeshtë për hajdutët.Në videon e më poshtme do të shikoni se si hajdut vidheni një makinë Mercedes në më pak se 30 sekonda.Vjedhje u bë e mundur falë një paisjeje të teknologjisë së lartë e cila hap dhe ndez makinën pa çelës. (TemA)

Lexone

Si të përgatisni asparagus në furrë me vezë, zbuloni recetën e thjeshtë

Nga dietologia Viktoria NacoAsparagus në furrë me vezëPërberësit për një racion: -gjysëm tufe asparag -një vezë të madhe -një thelbi hudhër të prerë hollë -1 lugë të vogël vaj ulliri -1 lugë supe djath kaçkavall light të grirë -Pak kripë dhe piper Presim ¼ e pjesës së poshtme dhe i lajmë mirë. Në një tigan hedhim vajin, hudhrën, kripën, piperin dhe e bëjmë sote për 10 minuta. Më pas i vendosim në një enë të vogël prej balte, thyejmë sipër vezën dhe hedhim pak kripë dhe piper. E pjekim në furrë të ngrohur më parë në 190 gradë për 15 minuta (ose deri sa e bardha e vezës bëhet e fortë).The post Si të përgatisni asparagus në furrë me vezë, zbuloni recetën e thjeshtë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone