Home / Tag Archives: themelore

Tag Archives: themelore

Hoxha në Lezhë: Riktheni vendimin me vdekje. Vlahutin: Nuk pranohet nga BE

Në ”Forumin qytetar për sigurinë publike”, hoxha i xhamisë së Lezhës kërkoi rikthimin e dënimit me vdekje në vend.”Shqipëria është rast i veçantë dhe në Europë duhet të pranohet si një rast i veçantë se nëse rikthehet dënimi me vdekje do të zgjidhen shumë plagë sociale që kanë mbërthyer vendin. Ne si komunitet mysliman do lobojmë në Parlament nëse jepet drita jeshile prej jush”, tha Hoxha.Por Vlahutin tha se BE nuk e pranon dënimin me vdekje. ”Ky është një sugjerim po duhet të dini që ka disa vlera themelore që do të thotë jeta e çdo njeriu duhet mbrojtur. Ka një shtet të së drejtës, një shtet që ne po përpiqemi shumë të ndihmojmë që të funksionojë. Dëniumi me vdekje nuk pranohet nga BE”, tha Vlahutin.4 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Lajmi Fundit Blero përfundon në Polici, e papritur çka ka bërë ai

Këngëtari Blero është intervistuar nga Prokuroria Themelore në Prrishtinë. Lajmin e ka konfirmuar prokurori i rastit Atdhe Dema. I pyetur për arsyen e intervistimit të Blerim Muharremit – Blero, prokurori nuk ka preferuar të jap detaje. “Po ky përson është nënhetime, jamë në seancë dhe nuk mundem të flasë më …

Lexone

Aktakuzë kundër aktores së “O Sa Mirë”, ja çfarë ka bërë

Aktorja e njohur e “O Sa Mirë”, Adriana Matoshi pritet që shumë shpejt të përballet me drejtësinë. Prokuroria themelore në Gjilan ka ngritur aktakuzë ndaj aktores dhe ish-bashkëshortit të saj. Aktakuza ka të bëjë me një diskotekë në Gjilan, që është në emër të aktores. Prokuroria pretendeon se Matoshi me …

Lexone