Home / Tag Archives: themelimit

Tag Archives: themelimit

Hamburgu humbet sërish, Frankfurti i tregon orën e re

Rezultate imazhesh për alex seitaj

Është luajtur java e parafundit në Bundesligën gjermane dhe ka pasur rezultate të befasishme, në krye e në fundin e tabelës.Sytë ishin te gara për mbijetesë dhe tek Hamburgu, klubi i vetëm që ka luajtur gjithnjë në Bundesligë, që prej themelimit të saj.Të rizgjuar në javët e fundit, veriorët duhej të fitonin në Frankfurt dhe të shpresonin te gabimet e rivalëve. U realizua gjysma e llogarive, sepse rivalët e Hamburgut, Volfsburgu e Frajburgu, u mundën, por nga ana tjetër vetë Hamburgu u shpartallua në Frankfurt 3-0.What an afternoon in the #Bundesliga ? pic.twitter.com/G5cSD2wOr4— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) May 5, 2018Në këtë mënyrë, rënia është thuajse e sigurt, sepse tashmë Hamburgu duhet të fitojë ndeshjen e fundit dhe të lutet që Këlni i rënë të fitojë në Volfsburg.Në fund, si ogur i zi, tifozeria e Frankfurtit i tregonte edhe një orë me shifrat 00.00.00 Hamburgut, duke i dhënë sinjal që ora që nuk ndalet kurrë në Hamburg dhe simbolizon kohën në Bundesligë, tash..

Lexone

Erdogani pritet të vizitojë Kosovën pas formimit të Qeverisë

Erdogani pritet të vizitojë Kosovën pas formimit të Qeverisë

Ambasada e Turqisë në Kosovë ka shënuar një vjetorin e tentim grusht shtetit në Turqi me 15 korrik të vitit 2016. Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kilic, organizatën FETO të Gylenit e ka quajtur organizatë terroriste dhe të rrezikshme, pasi ka të shtrirë aktivitetin e saj në me shumë se …

Lexone