Home / Tag Archives: terhequr

Tag Archives: terhequr

Kërcimi qesharak i Theresa May (Video)

Videoja e Theresa May duke kërcyer në një shkollë në Afrikë është bërë virale. Kryeministrja britanike edhe filmuar duke kërcyer, por ajo që ka tërhequr vëmendjen është se kërcimi i saj është paksa qesharak dhe i çuditshëm.Nxënësit i organizuan një festë mirëseardhjeje për të kryeministren britanik dhe ajo i respektoi në mënyrën e saj.https://videos.metro.co.uk/video/met/2018/08/28/5396496670113576353/640x360_MP4_5396496670113576353.mp4 30 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO: Qytetarët bllokonin korsitë, çiklisti gjen një zgjidhje… i vendos bori makine biçikletës

Ndërsa trafiku është shpesh një dhimbje koke për shoferët në Londër,ai mund të jenë edhe më shumë një luftë për çiklistët.Dhe një çiklistët i cili ishte mërzitur me njerëzit që ecnin në korsitë e biçikletave në qendër të qytetit bëri një veprim shumë të veçantë.Ai vendosi që një zile të thjeshtë në biçikletë por kjo nuk ishte e mjaftueshme për të tërhequr vëmendjen e këmbësorëve që t’i hapnin rrugën.Por në vend të kësaj, ai mori një bori makine, dhe jo vetëm që qytetarët e dëgjonin, por trembeshin prej saj nga zhurma e madhe që ajo bënte. (TemA)

Lexone

“Selfiemania”: Italianët tronditen nga veprimi i të riut, pas aksidentit të trenit

Kur një grua kanadeze u godit nga një tren dhe u plagos rëndë në Italinë veriore, shërbimet e shpëtimit nxituan për t’i dhënë ndihmën e parë.Por teksa ata trajtonin të plagosurën, një i ri kapi skenën nga platforma e stacionit në një selfie që ka provokuar një zemërim të gjerë në vend.Ai ishte fotografuar nga një fotograf i lajmeve, i cili shkroi: “Kemi humbur plotësisht ndjenjën e etikës”.Policia e kapi të riun dhe e detyroi atë të fshinte foton e realizuar.Gruaja e re kanadeze e kapur në aksident në fund të muajit të kaluar u dërgua në spital dhe kishte një këmbë të amputuar.Njeriu në pantallona të shkurtra të bardha që bënte foto nga stacioni i trenit në Piacenza është hetuar dhe nuk duket se ka kryer një krim.Por imazhi i tij duke treguar telefonin e tij celular në skenën dramatike të shpëtimit është shfaqur në shumë faqe të para në Itali dhe ka tërhequr vëmendje për mosbesim ndaj mediat sociale.Corriere della Sera tha se ai duket të jetë duke bërë një shenjë “V për f..

Lexone

Elbasan, Rama pritet me protesta nga demokratët

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta nga demokratët sot në Elbasan. Ata pretendojnë se policia e shtetit ka ndërhyrë për të larguar protestuesit duke u marrë pankartat, duke u kërkuar të tërhiqen.Burime nga PD thonë se demokratët nuk janë tërhequr dhe turi i Ramës në Elbasan nuk do të jetë i qetë. Ata protestojnë me pankarta ku e cilësojnë Ramën Pasha të Drogës.2 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ministri serb Daçiç: Çdo ditë bëj telefona kundër pavarësisë së Kosovës

Sipas ministrit serb të Punëve të Jashtme Ivica Daçiç, ka ngecje në njohjen e pavarësisë së Kosovës.Ai ka shtuar se gjatë disa viteve të fundit Kosovën e kanë njohur gjithsej pesë vende.Duke theksuar se Serbia nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës, ai ka shtuar se disa shtete madje edhe e kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së saj.Ndërsa ka përcaktuar shpresën se numri i shteteve që do ta njohin Kosovën do të bjerë nën 100.Lidhur me dëshirën e tij, Daçiq ka thënë se çdo vend që ka një vend në OKB është i rëndësishëm dhe se pothuaj çdo ditë ai do të telefonojë ndonjë nga këto vende “për të parë se çfarë bëjnë”.

Lexone

Ramos kritikon Kristiano Ronaldon: Kërko falje që të të ndihmojmë

Sergio Ramos i ka tërhequr veshin Cristiano Ronaldo-s.Sipas “Marca”-s, kapiteni spanjoll nuk ka qenë aspak i kënaqur me deklaratat befasuese të portugezit pas finales së Kievit.Qendërmbrojtësi mësohet të jetë përballur me shokun e skuadrës, duke i thënë këtij të fundit: “Cris, nuk është e bukur ajo që ke bërë, nuk ishte momenti i duhur.Prit, mos këmbëngul.Duhet të bësh një hap mbrapa dhe ne do të ndihmojmë.Jemi me ty, por duhet të na ndihmosh edhe ti”.

Lexone

Rama publikon pamje nga rruga e re në Pyllin e Sodës (Video)

Një prej zonave bregdetare më të frekuentuara ka tërhequr vëmendjen e kryeministit Edi rama, i cili ka uruar “mirëmëngjes” me pamje të mrekullueshme nga Vlora, para së gjithash nga Pylli i Sodës në Vlorë.Në videon që gjeni më poshtë, shihni pamjet e rrugës së re turistike në këtë zonë.“Me këto pamje të rrugës së re turistike të Pyllit të Sodës në Vlorë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.MIRËMËNGJES dhe me këto pamje të rrugës së re turistike të Pyllit të Sodës në Vlorë, ju uroj një ditë të mbarëGepostet von Edi Rama am Montag, 28. Mai 201829 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO/ Momenti shokues: Hapet një gropë masive në rrugë, “gëlltiten” tre makina

Një gropë e madhe ka “gëlltitur” dy makina dhe një mini-furgon.Gropa u hap pasi në rrugë po kryheshin punime për parandalimin e përmbytjeve në Kinën lindore.Pamjet kapën momentin kur vendi ku po punohej shembet dhe hapet një vrimë e thellë duke tërhequr edhe makinat brenda.Nuk pati viktima nga incidenti.Punimet për momentin janë ndalur dhe qeveria lokale ka urdhëruar kompaninë që të riparojë tubacionet e dëmtuara. (TemA)

Lexone

“Pak hije për doktorin”, Braçe tallet me deputetin e PD: Ai rasti kur e ke mallkuar çadrën

Deputeti socialiste Erjon Braçe ka ironizuar një gjest të deputetit Bardh Spahia gjatë protestës së sotme.Demokrati është shfaqur duke u kujdesur për ish-liderin e demokratëve Sali Berisha për të mos i vrarë sytë dielli.Spahia, është përpjekur t’i bëjë pak hile me mjete rethanore. Ky veprim duket se ka tërhequr vëmendjen e kreut të Komisionit të Ekonomisë i cili ndër të tjera shkruan:“O pike e zeze! O pike e zeze!Ai rasti kur e ke mallkuar cadren duke e shpallur pistolete e ke frike se te arrestojne;Por edhe; Ai rasti kur shkon me jelek ne mitingun tend dhe plas nga vapa!Servilizmi apo lejfenizmi nuk hyn ketu,se mos ngaterroheni!!” nënvizon Braçe. (TemA)

Lexone

FOTOT: “Mos na përdorni kështu more”, protestuesit revoltohen me deputetët e PD-së pas thirrjeve të Bashës për t’u tërhequr

Protestuesit e grumbulluar para Ministrisë së brendshme janë revoltoltuar me deputetët e PD-së.Pas thirrjeve të Lulzim Bashës per t’u tërhequr nga godina, ata i kanë kërkuar llogari përfaqësuesve të opozitës duke i thënë që mos i përdorin në këtë formë.Ata kanë debatuar me deputetin e PD-së, Bardh Spahia duke i kërkuar që mos ketë frikë.“Pse terhiqeni mo, nga kush keni frike,Ne kemi dy ore qe qedneojme ketu,Ju na sollet deri ketu dhe tani na kerkoni te terhiqemi”, kanë qenë fjalët e protestuesve. (TemA)

Lexone