Home / Tag Archives: terheqjen

Tag Archives: terheqjen

VIDEO: “Skifteri” i vjedh çantën të moshuarës, 70 vjeçarja rrëzohet në tokë dhe thyen dorën

Ky është momenti kur një burrë i vjedh çantën një gruaja të moshuar.Në pamjet filmike do të shikoni se si Gilbert D. Ostring, 48 vjeç i ofrohet të moshuarës më makinë dhe e pyet për diçka.Teksa e moshuara ofrohet ai i merr çantën dhe largohet me shpejtësi.Nga forca e tërheqjen 70 vjeçarja rrëzohet në tokë dhe thyen dorën dhe lëndohet në fytyrë.Gilbert D. Ostring është emër i njohur për policinë në Nashville pasi ka kryer dhe vjedhje të tjera. (TemA)

Lexone

Kështu ndodhi bastardimi i gjuhës shqipe në Maqedoni

Kështu ndodhi bastardimi i gjuhës shqipe në Maqedoni

Shkrimi i kësaj reklame që është pjesë e një fushate institucionale tregon bastardimin e gjuhës shqipe. Përkthimi i tekstit nga maqedonishtja në shqip tregon se si bastardohet gjuha shqipe nga përkthyes injorant dhe që nuk njohin drejtshkrimin e gjuhës shqipe. Kjo reklamë ka bërë bujë edhe në rrjetet sociale, ashtu …

Lexone