Home / Tag Archives: teresisht

Tag Archives: teresisht

FOTOT: Kim nuk i lë vend imagjinatës

Kim Kardashian është ndër femrat më të komentuara në shtypin rozë.Ajo është shumë aktive me imazhe të reja në rrjete sociale, në të cilat llogarit miliona ndjekës.Së fundi, ajo ka postuar një fotografi në të cilën kishte veshur një fustan transparent, i cili nuk i linte vend imagjinatës.Në atë fustan, bukuroshes i duken tërësisht të brendshmet, ndërsa në pjesën e sipërme nuk ka fare reçipeta. (TemA)

Lexone

FOTOT: Transformohet Johny Depp

Një foto e fundit e aktorit Johnny Depp i ka habituar fansat e tij në mbarë botën.I buzëqeshur, por shumë i dobët, ai shfaqet në krah të një fanseje në Shën Petërburg.Depp duket tërësisht i shndërruar, aq sa shumë prej fansave kanë hedhur hipotezën se mund të jetë i sëmurë.Aktori 54-vjeçar ndodhet në Rusi së bashku me bandën e tij “The Holliwood Vampires”.Dikur një nga meshkujt më seksi të Hollivudit, Depp është përballur me probleme vitet e fundit, pas divorcit me aktoren Amber Heard.

Lexone

Digjet lokali veror në Shëngjin

Një lokal është djegur tërësisht në orët e para të mëngjesit të së mërkurës. Informacionet paraprake bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 02.24.Lokali veror, në pronësi të P.P ndodhet në zonën e Rana e Hedhun në Shëngjin të Lezhës, dhe është djegur për shkak të konstruktit të drurit. Për pasojë ka vetëm dëme materiale.Grupi hetimor në vendngjarje po punon për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit. Mësohet se paraprakisht mund të ketë qenë një shkëndijë elektrike.30 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

OKB: 2 milionë afganë rrezikojnë të mbeten pa ushqim

Të paktën 2 milion njerëz janë në rrezik për gjetjen e resurseve ushqimore për shkak të thatësisë që ka kapluar Afganistanin. Lajmi bëhet i ditur nga zyra për Koordinimin e Çështjeve Humanitare të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.Vendet më të prekura janë pjesët veriore dhe perëndimore të Afganistanit, ku të korrat e grurit janë vonuar apo zvogëluar në të paktën 20 provinca, kryesisht për shkak të mungesës së shiut dhe borës në dimër, thuhet në raportin e OKB-së.“Të korrat (e dimrit të kaluar) duhet të konsiderohen si të humbura tërësisht”, tha Abdul Majid nga Organizata për Ushqim dhe Agrikulture e OKB-së.Më shumë se 21 mijë njerëz u detyruan të largohen nga shtëpitë e tyre në provincat e Badghes dhe Ghor për shkak të thatësisë.“Rreth 1.5 milion kafshë shtëpiake në pjesën verilindore nuk mund të gjejnë ushqim dhe më shumë se 600 nga 1 mijë fshatra po e vuajnë mungesën e ujit”, thuhet në raport.Afërsisht gjysma e 30 milionë banorëve të Afganistanit mbështeten në agrikultur..

Lexone

Maldives: Ja si ndryshojnë oraret e punës gjatë Ramazanit në ishullin përrallor

Keni dëgjuar për vendin e mrekullueshëm, ishullin e Maldiveve. Aty ku pushimet duken sikur të jenë jashtë rruzullit tokësor, dhe kthjelltësia e ujit është e paparë.Por a e keni ditur se në Maldive, 100% e popullsisë janë myslimanë? Dhe a mund ta mendoni se si duket Ramazani në një vend aq të bukur?Besoni apo jo, edhe pse piku i sezonit turistik, në ishujt Maldive oraret e punës ndryshojnë tërësisht në muajin e Ramazanit.Kafenetë dhe restorantet mbyllen gjatë orëve të ditës deri në perëndim të diellit.Shërbimet publike të autobusëve dhe trageteve nuk funksionojnë ndërmjet orës 17:30 dhe 19:00. Kompanitë e shërbimit publik hapen vetëm nga ora 10:00 deri në 14:00. Dyqanet mbyllen në orën 18:00 dhe rihapen mes orës 20:00 dhe 20:30.Megjithëse asnjë restorant i hapur, dyert e familjeve që banojnë në ishull ishin të hapura për mirëpritje.The post Maldives: Ja si ndryshojnë oraret e punës gjatë Ramazanit në ishullin përrallor appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Thatësira në Afganiztan, alarmon OKB: 2 milionë njerëz rrezikojnë jetën

Të paktën 2 milion njerëz janë në rrezik për gjetjen e resurseve ushqimore për shkak të thatësisë që ka kapluar Afganistanin, bën të ditur Zyra për Koordinimin e Çështjeve Humanitare të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.Vendet më të prekura janë pjesët veriore dhe perëndimore të Afganistanit, ku të korrat e grurit janë vonuar apo zvogëluar në të paktën 20 provinca, kryesisht për shkak të mungesës së shiut dhe borës në dimër, thuhet në raportin e OKB-së.“Të korrat (e dimrit të kaluar) duhet të konsiderohen si të humbura tërësisht”, tha Abdul Majid nga Organizata për Ushqim dhe Agrikulture e OKB-së.Më shumë se 21 mijë njerëz u detyruan të largohen nga shtëpitë e tyre në provincat e Badghes dhe Ghor për shkak të thatësisë.“Rreth 1.5 milion kafshë shtëpiake në pjesën verilindore nuk mund të gjejnë ushqim dhe më shumë se 600 nga 1 mijë fshatra po e vuajnë mungesën e ujit”, thuhet në raport.Afërsisht gjysma e 30 milionë banorëve të Afganistanit mbështeten në agrikulture, për punë..

Lexone

Rama nxjerr videon nga Gjirokastra: Hotele e bujtina të reja në vend të rrënojave

Kryeministri Rama e ka nisur diten me nje video nga Gjirokastra, ku njofton se ka përfunduar faza e parë e Rilindjes së Qafës së Pazarit, me restaurimin e thellë të 10 blloqeve.Pasi ben me dije se jane zevendesuar catitë, dritaret, vetratat e dyqaneve, Rama thote se ne vend te rrenojave po marrin jete hotele dhe bujtina te reja.Mesazhi i RamesMIRËMËNGJES dhe nga Gjirokastra e rritjes së konsiderueshme të numrit të turistëve, ku ka përfunduar faza e parë e Rilindjes së Qafës së Pazarit, me restaurimin e thellë të 10 blloqeve, ku janë zëvendësuar tërësisht edhe çatitë, dritaret, vetratat e dyqaneve, e ku po marrin jetë hotele e bujtina të reja në vend të rrënojave, ju uroj një ditë të bukur

Lexone

Përgjimi i demokratëve, flet deputetja e PS: Basha u fut në gjirizet më të thella të krimit, opozita mbron gënjeshtrën që e sajoi dhe e hodhi në publik

Për deputeten e Partisë Socialiste Ermonela Felaj, audio-përgjimi i servirur nga PD është një gënjeshtër e madhe.Teksa nga demokratët pretendohet implikimi i vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Felaj thotë se PD po përpiqet të sulmojnë ministrin Xhafaj.“Opozita i ka përqendruar bateritë e veta në mbajtjen gjallë të një gënjeshtre, që e sajoi dhe e hodhi në publik. Më shumë sesa i bën keq individëve që preken nga kjo gjë, ajo i bën keq interesave të vendit.Në këtë moment të gjitha partitë politike të vendit duhet ët ishin bashkë, pasi jemi para momentit kur Shqipëria pret çeljen e negociatave, pas një rekomandimi të pakushtëzuar. Kjo çështje është një gënjeshtër e madhe.PD për fatin e saj të keq, i është dashur që për të ngritur një çështje të tillë të zhytet në gjirizet më të thella të krimit. Agron Xhafaj apo çdo person tjetër nuk do kishte një mbrojtje më të mirë se ajo dëshmi e çalë që dëgjuam përmes menduar”, u shpreh Felaj.Deputetja Felaj tha se dëshmitari X..

Lexone

Mosdeklarimi i pasurisë nga zyrtarët, rritet arkëtimi me forcë i gjobave

Në katër muajt e parë të vitit përmbarimi ka ekzekutuar tërëisht të paktën 104 raste gjobash të vendosura ndaj zyrtarëve dhe për të cilat gjykatat kanë vendosur në favor të insitucionit.Shifrat i ka bërë publike Inspektorati i Lartë i Deklarimit të Pasurisë dhe Konfliktit të Interesit, (ILDKPKI). Gjatë raportimit të ecurisë së të ardhurave të institucionit ku një zë është nga ekzekutimi i detyrueshëm nga Zyrat Përmbarimore të rretheve për gjobat e vendosura për rastet e shklejes së detyrimeve ligjore si dhe vendimeve gjyqsore që kanë marrë formë të prerë.“Për këtë periudhë të vitit janë ekzekutuar tërësisht 104 raste në vlerën 15.8 milionë lekë nga të cilat në 70 raste në vlerën 11 milionë lekë kanë kaluar në llogari të të ardhurave të ILDKPKI.Arkëtimi në favor të ILDKPKI I 34 rasteve të tjera të cilat përbëjnë vlerën 4.8 milionë lekë është në process likujdimi. Po kështu të ardhurat e tjera vlerësohen në masën 23 mijë lekë” thuhet në raportin e Inspektoratit ku analizohen të dhë..

Lexone

Kendall Jenner, transparente dhe provokuese në Kanë

Kendall Jenner i la pak vend imagjinatës në paraqitjen e saj në Festivalin e Kanës. Këmbët e zbuluara dhe me një veshje rrjetë, tërësisht transparente, modelja ka parakaluar në tapetin e kuq në Festivalin e Kanës.Pa më të voglin dyshim Kendall Jenner është prezantuar me veshjen më provokuese duke lënë “shoqet” në hije. E gjithë vëmendja ishte te modelja.1 of 712 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone