Home / Tag Archives: tenistes

Tag Archives: tenistes

VIDEO: Tenistes i “ikën truri” nga humbja, përplas raketën dhe i çan karrigen arbitres

Pas një gjykimi të gabuar nga arbitrja që shkaktoi humbjen e saj, ish-tenistja numër 1 e botës Karolina Pliskova, jo vetëm që u nevrikos, por edhe përplasi raketën e saj me forcë tek karrigia e trajnerit.Pliskova, që sot renditet e gjashta në klasifikimin botëror, përplasi me forcë raketën e saj duke çarë ulësen e arbitrit pas humbjes së saj në raundin e dytë përballë tenistes Maria Sakkari.Në fund të ndeshjes, ajo u pa duke debatuar me arbitren Marta Mrozinska, së cilës refuzoi t’i jepte dhe dorën. (TemA)

Lexone