Home / Tag Archives: televizionet

Tag Archives: televizionet

“Sali Berisha” i dorëzohet ambasadorit Lu: Ti e ke çelësin e prangave…

Humori me “peshq te medhenj” ka nisur te startoje dhe ne televizionet shqiptare.“Aktori i Portokalli-së”, Rezart Veleshnja, i veshur nën petkun e rolit të Sali Berishës, ka publikuar një foto teksa shihet në krah të ambasadorit Donald Lu.“Se ti e ke celsin e prangave!!! Ne portokalli kete te djele ambasadori Donald Lu!”, shkruan ai në diçiturën e kësaj fotoje komike, ndërsa Lu shihet duke qeshur, teksa Rezi “i është dorëzuar”.Pritet të shohim transmetimit e së dielës për të ndjekur skeçin që kanë përgatitur këtë javë, ndërsa situata politike mbetet “e nxehtë”.

Lexone

‘Bomba’ e RTK-së godet me foto nga banjo

E sapo dalë nga banjo, e sapo grimuar dhe e gatshme për një ditë të re, një emision të ri të mëngjesit në “RTK”, aty ku punon prej vitesh dhe ku ndihet mjaftë komod, shkruan “Kosovarja”. Brikena Beqiri dikur këngëtare e njohur, e sot nuk i ndahet televizionet. Ajo është …

Lexone