Home / Tag Archives: telefonit (page 2)

Tag Archives: telefonit

Të lexosh artikujt mbi shëndetin, të bën të ndjehesh i sëmurë

Të lexosh artikujt mbi shëndetin, të bën të ndjehesh i sëmurë

Leximi i artikujve në lidhje me shëndetin dhe sëmundjet mund të bëjë që ju të ndjeheni i sëmurë. Sipas një studimi të ri, tregimet e frikshme për sëmundjet mund të shkaktojnë simptomat e tyre, në disa njerëz. Njoftimet e medieve rreth substancave që konsiderohen të “rrezikshme” për shëndetin mund të …

Lexone

Franca ndalon përdorimin e telefonit në veturë

Franca ndalon përdorimin e telefonit në veturë

Franca po ndryshon ligjin për të ndaluar përdorimin e telefonave në makina plotësisht. Çfarë do të thotë kjo është se do të jetë e paligjshme të përdorësh një telefon mobil në një makinë edhe nëse ke fikur motorin dhe makina nuk po lëviz. Më parë, nëse shoferi e kishte tërhequr …

Lexone

Asus vjen me Zenfone 5 në MWC

Asus vjen me Zenfone 5 në MWC

Asus do të jetë njëra ndër kompanitë e mëdha të cilat do të ekspozojnë pajisjet e tyre të fundit në Mobile World Congress, ngjarjen e madhe e cila mbahet më vonë gjatë muajit. Njëra ndër pajisjet që kompania do ta zbulojë është Asus ZenFone 5. Asus i ka dërguar ftesat …

Lexone

Nokia 7 shfaqet online

Ne kemi dëgjuar më parë një thashetheme për një model të ri të telefonit nga Nokia, përkatësisht modelin 7 Plus dhe tani një model me atë emër është shfaqur në Geekbench. Pajisja është e shënuar në Geekbench me emrin e modelit HMD Global Nokia 7 Plus. Nokia është i listuar …

Lexone

Merren vesh gjitha detajet për Samsung Galaxy S9 dhe S9+ (Video)

Samsung do të zbulojë zyrtarisht modelet e reja të telefonave të saj Galaxy S9 / S9+ në Kongresin Botëror Mobil muajin e ardhshëm. Por tani janë shfaqur pamjet ‘zyrtare’ të telefonave të rinj të Samsung të cilët tregojnë të gjitha detajet dhe karakteristikat e shumë-pritura. Estetikisht, në anën e përparme …

Lexone

Apple do të ndërpresë prodhimin e iPhone X

Apple do të ndërpresë prodhimin e iPhone X

Sipas analistit të njohur nga KGI, Ming-Chi Kuo, iPhone X i Applet nuk është telefoni më i shitur siç ka pritur kompania. Apple ka planifikuar që të shesë rreth 18 milionë iPhone X për tremujorin e parë të 2018-ës, transmeton Koha.net. Kjo i bie të jetë shumë më pak sesa …

Lexone

LG V30 i ri debuton në MWC 2018

LG V30 i ri debuton në MWC 2018

Mobile World Congress 2018 fillon brenda një muaji, ndërsa ne jemi duke pritur shumë modele të reja të telefonave të shaqen në këtë ngjarje të madhe të teknologjisë. Në mesin e tyre pritet të jetë edhe modeli dhe varianti i ri i LG, V30 që pritet të debutojë zyrtarisht në …

Lexone