Home / Tag Archives: telefonit

Tag Archives: telefonit

Kërcënohet me vdekje, Sergio Ramos detyrohet të ndërrojë numrin e telefonit

Fitimi i finales së Kievit dhe i Ligës së Kampioneve (edicioni i fundit) mund të ketë qenë një ëndërr e vërtetë për Sergio Ramos, por shpejt u shndërrua në një makth, pasi u detyrua të ndryshojë numrin e tij të telefonit.Mbrojtësi i Real Madridit iu është nënshtruar thirrjeve kërcënuese në lidhje me dëmtimin në shpatull që i bëri Mohamed Salah, duke e dërguar sulmuesin egjiptian të Liverpool të dilte nga loja i pamundur për të vijuar finalen e Champions-it.Shtypi egjiptian reagoi me zemërim ndaj incidentit, duke e akuzuar Ramosin se ishte “një kasap”, ndërsa nga Egjipti nisi nënshkrimi i një peticioni obline, që kapi shifra të frikshme në pak ditë, përmes të cilit i kërkohet UEFA-s të dënojë kapitenin e “Los Blancos”.“Cadena COPE” thotë tani se Ramos ka mbetur pa zgjidhje, por ama ka marrë një masë që ishte në dorën e tij: ka ndryshuar numrin e tij të telefonit për të ndaluar marrjen e telefonatave, që e kërcënonin me vdekje.

Lexone

Akuzat për dhunë brenda në komisariat, pezullohen tre oficerë policie

Policia njoftoi hapjen e hetimeve ndërsa tre policë të dyshuar për dhunë kundër një të ndaluari në Vaun e Dejës u pezulluan pasi i ndaluari vrau veten dhe familjarët akuzuan policinë për tortura, rasti i tretë në pak javë me akuza për dhunë policore.Drejtori i Përgjithshëm i Policisë urdhëroi pezullimin nga detyra të një shefi komisariati dhe dy punonjësve të policisë së Vaut të Dejës, pasi familja e Ardian Kallamit, i cili u vetëvra pasi ishte marrë në pyetje në komisariat, akuzoi policinë për ushtrim dhune.“Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit z.Ardi Veliu sot ka urdhëruar masën e pezullimit nga detyra, përkatësisht për P.Ç., Shef i Komisariatit të Vaut të Dejës dhe punonjësit Z.D dhe P. Zh., me detyra SPZ (Specialist policor i zonës)”, thuhet në njoftimin e policisë të publikuar në faqen e saj në Facebook.Rasti i Ardian Kallamit, 47 vjeç, është i treti brenda pak javësh ku policia përballet me akuza për dhunim të të ndaluarve të dyshuar për krime të vogla. Sipas polic..

Lexone

OnePlus 6, telefoni i vitit

Smartphone më i ri, që pritet të lançohet bujshëm në treg, është OnePlus 6. Nga karakteristikat që kanë dalë deri më tani, kjo pajisje pritet të bëhet një nga telefonat më të mirë të këtij viti.Ekrani i madh pa rritur dimensionet e telefonit, çmimi i ulët dhe përditësime të reja brenda në sistemin e operimit të celularit, mund ta bëjnë OnePlus 6 që të vendoset në krye të listës së telefonisë celulare.Edhe pse asgjë nuk është konfirmuar ende, OnePlus 6 mendohet se do të operojë me proçesorin Qualcomm Snapdragon 845.The post OnePlus 6, telefoni i vitit appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Përgjimi i plotë nga PD, Agron Xhafaj: “Është bërë keq, në Itali janë zbërthyer”

“Agron Xhafaj, vëllai i Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, organizon trafikun e drogës në qytetin e Vlorës. Ky është një material audio që provon sesi vëllai i Ministrit të Brendshëm lidh Bashkëpunëtorin X me trafikantët e kanabisit, të cilët janë nën urdhrat e Agron Xhafajt”, tha Ervin Salianji.Organet ligjzbatuese kanë dijeni për aktivitetin kriminal të Agron Xhafajt si drejtues i një organizate kriminale që kontrollon trafikun e drogës. Në të kaluarën, bashkëpunëtori X dhe Agron Xhafaj kanë punuar së bashku në trafikun e drogës, por kur bashkëpunëtori X u dënua me burg në Itali, Agron Xhafaj, nuk u interesua kurrë për të. Takimi mes tyre zhvillohet pasi bashkëpunëtori X ka dalë nga burgu, ka ardhur në Shqipëri dhe i kërkon ndihmë Agron Xhafajt t’i gjejë ngarkesë me kanabis dhe ta punësojë si skafist për të bërë një rrugë Italie, sepse ka mbetur pa para.Bashkëpunëtori X la takim me Agron Xhafajn në Vlorë nëpërmjet numrit të telefonit 0672014472, i konfirmuar se i përket vëlla..

Lexone

Zhduket 29-vjeçari, për herë të fundit u pa në Shkodër (EMRI)

Një 29-vjeçar është zhdukur në rrethana misterioze prej 48 orësh, ku për herë të fundit është parë në qytetin e Shkodrës.Familjarët e Ermal Vujës kanë denoncuar zhdukjen e tij në policinë e Tiranës dhe të Shkodrës, teksa japin dhe foton e të riut nëse dikush e sheh. Vëllai i tij ka publikuar numrin e telefonit 0695581968, për këdo që mund të ketë informacion.9 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

A e keni ditur që me pastën e dhëmbëve mund të pastroni kaq shumë gjëra? 8 Përdorime të thjeshta e të dobishme të saj në shtëpinë tuaj

Jeni një muzikant që vazhdimisht luan piano, por keni frikën për ta bërë atë pis? Epo, ja një mënyrë për t’i mbajtur ato të pastra, merrni një leckë të lagur dhe aplikoni pastë dhëmbësh mbi të dhe shikoni magjinë që krijon në tastet e pianos! Mos shqetësoheni për të larë atletet e bardha Converse pasi ato mund të pastrohen lehtësisht duke aplikuar pastë dhëmbësh dhe duke e fërkuar në të! A e keni vënë re mjegullën që formohen tek syzet tuaja gjatë notit? E pra, këtu ja një zgjidhje, dmth. Mbuloni brendësinë e syzeve me një shtresë shumë të hollë pastë dhëmbësh dhe ta lani atë, kështu mjegulla nuk do të formohet më! Një mënyrë e thjeshtë për të sjellë përsëri shkëlqimin në çezmën e kuzhinës! Aplikoni pak pastë dhëmbësh dhe përdorni një leckë për ta fshirë atë. Ata bëjnë mrekulli në çdo sipërfaqe të kromuar! Aplikoni pastë dhëmbësh në një leckë dhe pastroni pjesën e poshtme të hekurit për të hequr qafe grimën! Gërvishtjet në ekranet e telefonit tuaj mund të hiqen në të njëjtën mënyrë! Nj..

Lexone

VIDEO: E habitshme, peshku mbetet i gjallë edhe pas gatimit, lëviz në pjatë

Disa persona që ishin duke ngrënë në një restorant kinez i ndodhi diçka e paimagjinueshme me ushqimin që kishin porositur.Peshku që ata kishin marrë për të ngrënë edhe pse ishte gatuar, lëviz nga pjata edhe del jashtë saj.Imazhet e telefonit celular kapën momentin kur peshku, i përgatitur me qepë dhe salcë soje, papritmas u largua nga pllaka.Dy burra mund të shihen duke u larguar nga tryeza e ngrënies, pasi peshku fillon të lëvizë. (TemA)

Lexone

Komplikohet edhe më shumë situata – ‘Policët nuk ishin në veturë gjatë aksidentit’

Posta e Kosovës sot ka arritur që të kapë sinjale të telefonit të njërit prej pjesëtarëve të policisë i zhdukur që nga e shtuna e javës së kaluarEkipet e Klan Kosovës, të cilët po përcjellin kërkimet kanë kontaktuar sot me familjarët e dy policëve të zhdukur. Ata po dyshojnë se trupat e dy policëve nuk kanë qenë në veturë gjatë kohës kur ka ndodhur aksidenti.Megjithatë ata janë duke pritur fjalën e fundit të thënë nga Policia rreth këtij rasti.Kërkimi për dy pjesëtarët e policisë është duke vazhduar edhe sot nga të gjitha njësitet relevante, duke mos munguar edhe ndihma e qytetarëve të shumtë.ishin gjithsej 170 pjesëtarë të institucioneve të Kosovës, Policisë, FSK-së, Agjencisë për Emergjenca dhe institucione tjera të cilët që nga mëngjesi kanë nisur kërkimet për t’i gjetur dy policët të cilët dyshohet se në një vetaksident me veturë zyrtare kanë rënë në lumin Lepenc

Lexone

Femra – Nëse i dalloni këto 20 shenja, na vjen keq por partneri po fle me dikë tjetër

Është lajmi më i tmerrshëm që mund të marrësh ndërkohë që je në një lidhje.Tradhtia të bën të ndryshosh mënyrën si i mendon gjërat dhe të vësh në dyshim edhe fjalët e personave më të besuar.Të gjithë dëgjojmë më së shumti se janë meshkujt ata që tradhtojnë më shumë, ndaj tregoni shumë kujdes me partnerin tuaj, i cili ne nje moment mund te kthehet ne “gjarper”…Kontrolli i telefonit është mënyra më e ulët e zbulimit të një pabesie, më e mira është ajo e vënies re të disa sjelljeve paralajmëruese.Nëse ju bezdis gjatë gjithë kohës edhe për gjëra të voglaNjë mikeshe e re shfaqet papritmasNëse ju bezdis gjatë gjithë kohës edhe për gjëra të voglaNjë mikeshe e re shfaqet papritmasMenjanon te tregoje rutinen e perditshmeDuket sikur e ka mendjen tek ju por në fakt po mendon për dikë tjetërKur përballeni me të qëndron i heshturFsheh telefonin për të mos e zbuluarNuk është më i interesuar në romancën tuajFiksohet me telefonin dhe nuk ju kushton me asnje rëndësiI dalin p..

Lexone

Minifilmi “Samsung Galaxy: Galaxi jonë” paraqet procesin e realizimit të telefonit Samsung vështruar nga sytë e robotit (Video)

Nëpërmjet minifilmit “Samsung Galaxy: Galaxia jonë” paraqitet procesi i realizimit të një telefoni Samsung vështruar nga sytë e robotit, duke marrë kështu një dimension krejt të ri. Dita fillon me zgjimin e robotëve dhe nisjen e tyre për në punë. Detyra e tyre në fabrikën e prodhimit të telefonëve Samsung …

Lexone