Home / Tag Archives: telefonin

Tag Archives: telefonin

Dhuna nga policia e Korçës, dëshmia: Më rrahën që të pranoja krime të pakryera

Vdekja e Enea Ftojit në qelitë e Komisariatit të Korçës nuk ishte një ngjarje e shkëputur. Në qelitë e policisë dhuna është përdorur edhe më parë.Jo më pak se dy javë, ishte një tjetër i ndaluar që dëshmoi se e kishin rrahur policët. Ai ishte ankuar, por policia nuk kishte marrë asnjë masë.Mariglen Muke banon në fshatin Kamenicë të Korçës. Ai u thirr nga policët për ta pyetur për disa ngjarje që ndodhnin vazhdimisht në fshatin e tij.“Më thonë që unë kisha bërë këto vjedhjet e grabitjet e që kisha kërcënuar e sharë në telefon. Unë në moment u nxjerr telefonin dhe u them merreni dhe kë kam sharë dhe kë kam ofenduar të përballem me ta. Më thotë që ke vjedhur dhe ma përsëriti disa herë. I thashë më sill që të bëj ballafaqimin. Në këtë moment acarohet dhe më shan e ofendon rëndë. Është ngritur dhe kishte një fletë në dorë dhe unë kujtova se mos do të shkruante. Më goditi me grusht dhe kam rënë. Kur rashë më godit sërish me grushte e shqelma, pastaj nuk mbaj mend më. Më zbritën poshtë ..

Lexone

A e dini çfarë bëjnë vajzat e virgjëra në Japoni? Ky fakt do t’ju çudisë

Ayumi Saito u nda nga i dashuri i saj në moshën 22-vjeçare dhe gjeti një mënyrë të lehtë për të marrë veten nga boshllëku që ai i la.Vajza nga Tokio shkarkoi një lojë romance në telefonin e saj dhe u bë një nga miliona gra në Japoni që transformoi intimitetin e jetës reale në një fantazi.Që prej momentit kur loja doli në “treg”, ajo dhe mijëra vajza të tjera u mahnitën pas saj duke e fokusuar më shumë tek intimiteti online.Në një shoqëri ku 44.2 për qind e vajzave, pothuajse gjysma në një mijë në moshat18-34 janë të virgjëra, kjo industri me sa duket është shndërruar në një mani për intimitet në Japoni.Nga ana tjetër, Ayumi, sot 31- vjeçe u shpreh për CNN:U ndjeva e vetmuar. Meshkujt japonez tremben dhe nuk janë lajkatues të mirë ndaj grave. Por vajzat duan të dëgjojnë fjalën “të dua”. Kur isha e lodhur në fund të ditës, para se të flija, fjalët e tij më lehtësonin shumë”Në vitin 2014, industria e lojërave romantike në Japoni arriti vlerën në 130 milionë dollarë.Burimi: j..

Lexone

VIDEO: Tentoi të bënte një selfie me ariun, e pëson keq taksisti

Ky është momenti i frikshëm kur një taksist është sulmohet nga një ari gjigant, pasi kishte ndaluar makinën që të bënte një selfie me kafshën.Prabhu Bhatara po i dërgonte disa klientë në shtëpi të cilët i kishte marrë me veturë nga një ceremoni martesore në provincën Odisha në Indi, kur rastësisht pa një ari në skaj të rrugës.Më pas Bhatara iu afrua ariut duke tentuar të bëj selfie me të.Por, në një moment ariu e kap dhe e përplas për tokë, dhe më pas e kafshon.Mediat lokale raportojnë se ariu po mundohej të pinte ujë nga një pus që ishte afër, kur Bhatara iu afrua.Ai nxori telefonin dhe duke dashur të shkrep një foto rrëshqiti dhe përfundoi tek “territori” i ariut.Kalimtarët e rastit e kanë filmuar momentin kur burri mundohet të shpëtojë nga dhëmbët e mprehtë.(TemA)

Lexone

Nokia 7 shfaqet online

Ne kemi dëgjuar më parë një thashetheme për një model të ri të telefonit nga Nokia, përkatësisht modelin 7 Plus dhe tani një model me atë emër është shfaqur në Geekbench. Pajisja është e shënuar në Geekbench me emrin e modelit HMD Global Nokia 7 Plus. Nokia është i listuar …

Lexone

Zidane sqaron përse Ronaldo mori telefonin kur pësoi lëndimin

Zidane ka sqaruar se çfarë ndodhi me Cristiano Ronaldon në fitoren ndaj Deportivo La Corunas. Ylli portugez pësoi një lëndim afër syrit, ku kishte marr telefonin e mjekut të klubit për ta shikuar lëndimin e tij, e trajneri francez e ka arsyetuar atë. “Telefoni? Nuk është asgjë! Cristiano e mori …

Lexone