Home / Tag Archives: telefoni

Tag Archives: telefoni

Video/ Mediat britanike: Ja kush është reperi shqiptar që tymos hashash dhe këndon nga burgu

Prestigjozja “Daily Mail” ka bërë një artikull mbi shqiptarin Fari Lleshi, i cili njihet ndryshe me nofkën “2Gunz” dhe momentalisht është i burgosur me tre vite për trafik droge në Angli.Sipas gazetës britanike, reperi shqiptar pavarësisht faktit se është brenda në qeli, poston shumë video e foto në rrjetet sociale, ku shfaqet duke pirë hashash dhe duke kënduar.Ai e bën këtë nëpërmjet një telefoni që mban në burg, ku në videot live nga burgu “Guys Marsh”, shihen edhe të burgosurit e tjerë të cilët mbajnë sende të ndaluara në qeli.Fari Lleshi me origjinë nga Kukësi, e ka nisur rrugëtimin e tij në Itali, ku u dënua për grabitjen e një banke dhe u dënua me 6 vite burg.Më tej thuhet në artikull se 29 vjeçari ka hyri ilegalisht në Britani me kamion dhe më pas ndihmoi miqtë e tij që të bënin të njëjtën gjë.Video: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5719657/Albanian-robber-dubbed-2gunz-films-smoking-drugs-rapping-UK-jail.html#v-1088206857543959136The post Video/ Mediat britani..

Lexone

Ja si mund ta kuptoni nëse keni celular origjinal apo fals, vetem në këtë mënyrë

Viteve të fundit telefoni celular është kthyer në një fiksim të vërtetë, e ca më tepër mburrja duke thënë se “e kam origjinal”.Për të gjetur vendin e prodhimit, mjafton të shtypni *#06# dhe më pas butonin e telefonatës. Pasi të keni bërë këtë veprim, do t’ju shfaqet një numër i gjatë me shumë shifra, ku shifra e 7 dhe e 8 tregon vendin e prodhimit.Normalisht, çdo shifër është një kod për shtetin përkatës.Kodi 00- Telefoni juaj është prodhuar në vendin origjinal të pajisjes si Apple SHBA, Samsung i Koresë së Jugut01 ose 10- Telefoni është prodhuar në Finlandë02 ose 20- Telefoni është prodhuar në Emirate03 ose 30- Telefoni është prodhuar në Kore04 ose 40- Telefoni është prodhuar në Kinë05 ose 50- Telefoni është prodhuar në Brazil, Shtetet e Bashkuara ose Finlandë06 ose 60- Telefoni është prodhuar në Hong Kong, Kinë ose Meksikë08 ose 80- Telefoni është prodhuar në Gjermani.

Lexone

Celular origjinal apo fals? E kuptoni vetëm në këtë mënyrë

Viteve të fundit telefoni celular është kthyer në një fiksim të vërtetë, e ca më tepër mburrja duke thënë se “e kam origjinal”.Për të gjetur vendin e prodhimit, mjafton të shtypni *#06# dhe më pas butonin e telefonatës. Pasi të keni bërë këtë veprim, do t’ju shfaqet një numër i gjatë me shumë shifra, ku shifra e 7 dhe e 8 tregon vendin e prodhimit.Normalisht, çdo shifër është një kod për shtetin përkatës.Kodi 00- Telefoni juaj është prodhuar në vendin origjinal të pajisjes si Apple SHBA, Samsung i Koresë së Jugut01 ose 10- Telefoni është prodhuar në Finlandë02 ose 20- Telefoni është prodhuar në Emirate03 ose 30- Telefoni është prodhuar në Kore04 ose 40- Telefoni është prodhuar në Kinë05 ose 50- Telefoni është prodhuar në Brazil, Shtetet e Bashkuara ose Finlandë06 ose 60- Telefoni është prodhuar në Hong Kong, Kinë ose Meksikë08 ose 80- Telefoni është prodhuar në Gjermani.The post Celular origjinal apo fals? E kuptoni vetëm në këtë mënyrë appeared first on Zonë E Li..

Lexone

Whatsapp në kaos, bllokohet shërbimi i aplikacionit

Mos u shqetësoni, telefoni juaj celular nuk është çmendur. Përdoruesit e WhatsApp në të gjithë botën kanë probleme me aplikacionin në shërbimin e bisedës.Porblemi ka filluar rreth orës 7:10 mëngjesin e së premtes dhe përdoruesit e tij nuk dërgojnë dot mesazhe tek miqtë e tyre.WhatsApp është një nga shërbimet më të përdorura të bisedave në botëKompania ende nuk ka dalë në një deklaratë për të shpeguar shkakun e ndërprerjes së shërbimit.3 nëntor 2017 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Tiny, njihuni me celularin më të vogël në botë (Foto)

Është telefoni më i vogël në botë dhe do të jetë trendi i vitit 2018. I lehtë si një monedhë, “Tiny t1” peshon 13 gramë, i gjatë më pak se 5 centimetra dhe i gjerë rreth 2.Për ta prodhuar, kompania ka lancuar një mbledhje fondesh në platformën popullore “Kickstarter”, duke arritur në pak kohë 100 mijë euro, kur synonte të mbërrinte në 28 mijë. Celulari funksionon me rrjetin e vjetër “2G”, “por do të varet nga vendi”, shkruajnë nga kompania. Mban në rubrikë 300 numra, mund të dërgohen 50 sms dhe mban edhe listën e 50 thirrjeve të fundit. Bateria zgjat 3 ditë në “stand-by” dhe 3 orë bisedë. Do të jetë gati për majin 2018 me një çmim të ulët. Do të kushtojë 35 stërlina, rreth 39 euro.1 of 68 janar 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus klonohet para lansimit zyrtar

Samsung e ka lansuar modelin e ri të Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus më vonë gjatë muajit. Pajisja do të zyrtarizohet në një ngjarje mediale që do të mbahet më 25 shkurt të këtij viti në Kongresin Botëror Mobil, ndërsa shitjet do të fillojnë gjatë muajit mars. Sikurse me …

Lexone

Së shpejti pritet telefoni i parë 5G në botë

Galaxy S10 ose Note10 do të jenë pajisjet e para të cilat kompania Samsung do t’i sjellë në treg me 5G gjatë vitit 2019. Kjo është bërë e ditur nga ueb faqja Trusted Review, sipas së cilës Galaxy Note 10 ka shansin më të mirë që të jetë telefoni i …

Lexone

Apple iPhone SE 2 arrin në maj ose qershor

ër ata që nuk adhurojnë ekranet e mëdha 4.7 apo 5.5 inç, Apple ka ofruar iPhone SE në fillim të vitit 2016. Telefoni kishte një ekran 4 inç dhe një çmim relativisht të volitshëm, me një dizajn të ngjashëm me iPhone 5 / 5s. Megjithatë, kjo seri e telefonave nuk …

Lexone

iPhone X i ri do të kushtojë më pak

Modeli i ri i iPhone X me ekranin prej 6.1 inç pritet të kushtojë më pak se modeli aktual. IPhone X i Apple kushton 1.000 dollarë dhe kompania pritet të debutojë edhe me tre iPhone të rinj në fund vitit. Dy prej këtyre iPhone-ëve të rinj të serisë X do …

Lexone