Home / Tag Archives: tejkaluar

Tag Archives: tejkaluar

Amazon “fluturon” në bursë, kap rekordin 800 miliardë dollarë

Gjiganti i shitjeve online, “Amazon”, është rritur në bursë, duke kapur për herë të parë vlerën 800 miliardë dollarë kapital.Në këtë mënyrë, “Amazon” i bashkohet për herë të parë “Apple”-it, e cila deri tani ka qenë e vetmja kompani që e ka tejkaluar këtë vlerë në treg.Në janar të këtij viti, “Amazon” kaloi vlerën 700 miliardë dollarë. (TemA TV)

Lexone

Forca të shumta policie në rrugë. Ç’po ndodh në …? (Foto)

Kontrolle të përforcuara policie janë vënë re mbrëmjen e sotme në Durrës, në rrugën e re të portit. Postblloqet e policisë kalonin në sitë automjetet që hynin dhe dilnin nga Durrësi, duke ushtruar kontroll të imtësishëm tek disa prej tyre. Nuk dihet ende pse policia e Durrësit ka përforcuar postblloqet …

Lexone