Home / Tag Archives: tavolinen

Tag Archives: tavolinen

Opozita e bindur për skenarin e rrëzimit të Ramës, pas Vasilit dhe ish deputeti i PD e “godet” me poezi: Po na e heq trurin!

Ish- deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu i ka thurur disa vargje Ramës si kryeministër, duke krijuar bindjen se skenari me i mire per rrezimin e tij nga qeveria eshte “goditja” me poezi.Keshtu veproi dhe nenkryetari i LSI Petrit Vasili dite me pare, dhe me sa duket eshte kthyer ne nje skenar mirefilli te opozites kunder Rames.“Rama po na heq trurin! Del e tregon përralla dhe thotë po jap llogari. Ka 5 vite që na qeveris dhe akoma na tregon se çfarë do të bëjë në të ardhmen.Si nuk thotë një fjalë për ato që nuk ka bërë? Si nuk kërkon ndjesë që po na përzë nga Shqipëria?Ai po na heq bukën e gojës që të na kontrollojë më lehtë.Ai po ngre lavdinë e tij mbi vendin e rrënuar.Atij i rritet kënaqësia kur i merr frymën biznesit.Ai nuk ka mëshirë për qytetarët kokëulur. Prandaj u përpoqa që ta përshkruaj më poshtë Ramën e vërtetë”, shkruan Shehu.Ramë O RamëE fillove me aksione, I quajte reforma, Të na hypësh lehtë, Mbi kurrizet tona.Ta parat ishin taksat, Pa..

Lexone

VIDEO e frikshme: Nuk i dha ilaçet, i riu sulmon disa herë më thikë infermierin

Ky është momenti tronditës kur një infermier është goditur në mënyrë të përsëritur me thikë në krah nga një burrë saudit.Sulmi brutal ndaj infermierit Rolando Mina, 29 vjeç, ndodhi në një spital në Medina, Arabinë Saudite, më 17 maj pasi ajo refuzoi t’i jepte ilaçet burrit sepse ai nuk kishte një recetë.Në pamjet filmike shihet 23-vjeçar i cili afrohet në tavolinën e infermiereve dhe papritur godet disa herë më thikë infermierin.Sulmi i egër nuk zgjat më shumë se 10 sekonda përpara se njeriu saudit të largohej me vrap. (TemA)

Lexone