Home / Tag Archives: tavoline

Tag Archives: tavoline

VIDEO/ Qytetari vë në pozitë të vështirë Lulzim Bashën, që i shkon në tavolinë për ta ftuar për protestën: Ti duhet të ikësh i pari

Lulzim Basha ka dalë pasditen e së premtes në rrugët e Tiranës, për të shpërndarë lajmërime për protestën e së shtunës.Por një qytetar e ka vënë në pozitë të vështirë atë.Ai i ka thënë Bashës, se duhet të ikë ai i pari, pastaj të tjerët.Qytetari: Ti duhet të ikësh i pari!Basha: Unë?Qytetari: Po, ju të gjithë!

Lexone

VIDEO/ Momenti shokues: Plas grushti në klasë, nxënësi sfidon mësuesin, përplaset mbi tavolinë

Ky është momenti shokues kur një mësues godet me grushte një nxënës gjatë orës së mësimit.Grindja e dhunshme nisi pasi nxënësi sfidoi mësuesin duke iu hedhur në gjoks.Fill pas kësaj mësuesi e kap nxënësin dhe e përplas tek tavolina.Ndërkaq nxënësi ngrihet në këmbë pas disa sekondash dhe filloj të grushtojë mësuesin i cili i përgjigjet po me të njëtën “monedhë”.Është dashur ndërhyrja e nxënësve të tjerri që sherri mes tyre të ndalet.Incidenti ka ndodhur në shkollë në SHBA. (TemA)

Lexone

kuriozitete te ndryshme 2 ???

Loja me e gjate e pokerit thuhet se ka vazhduar pa nderprerje per 8 vjet, 5 muaj dhe 3 dite. Ajo u zhvillua ne Tombstome, Arizona, Sh.B.A ne nje tavoline ne Teatrin “Bird Cage”. Teatri u mbyll ne vitin 1889, por sot tavolina e pokerit qendron ende ashtu sic u …

Lexone